ایرج بیگدلو (فرماندار مکشین شهر) در جلسه شورای ترافیک این شهرستان گفت: با توجه به فرآیند عملیات راهسازی در جاده ی قینرجه و با هدف حفاظت از جان مسافران و گردشگران، تا زمان پایان عملیات تردد هرگونه اتوبوس مسافربری در این مسیر ممنوع شده است.
وی با اشاره به این که این شهرستان باوجود دارا بودن قابلیت‌های منحصربه فرد گردشگری فاقد زیرساخت‌ لازم است، ادامه داد: امسال برای تکمیل جاده گردشگری موئیل، قینرجه و تعیین تکلیف حمام تاریخی عدل برنامه هایی داریم.
شهرستان مشگین‌شهر با ۱۵۵ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال غربی استان اردبیل واقع شده است. این شهرستان دارای آثار تاریخی متعددی مثل کهنه قلعه، کاروانسرای قانلی‌بولاغ، قلعه قهقهه، مقبره سیدسلیمان فخرآباد، آبهای گرم معدنی، کوهستان سبلان، جنگل‌های بکر ارسباران و… است.
چشمه آب معدنی قینرجه مشگین‌شهر در دامنه‌های ییلاقی کوه سبلان در ۱۲ کیلومتری جنوب مشگین شهر قرار داشته و این چشمه با دمای آب ۸۶ درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین چشمه آب معدنی در جهان است.
‌نوشیدن این چشمه آب صفراآور و زیادکننده ترشحات معده بوده و به خاطر دمای بالا به عنوان تسکین‌دهنده درد و ضد تورم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای