طبق گزارش تحریریه مجله گردشگری سفربازی، سومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز برگزار می‌شود. این خبر به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی منتشر شد. سومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز به عنوان اقدامی مشترک از سوی دانشکده گردشگری و شتاب دهنده فاخر بوم دانشگاه علم و فرهنگ با همکاری معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران با هدف تبیین اقتصاد سبز در گردشگری و بررسی زنجیره تأمین گردشگری سبز ایران، در محل اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار خواهد شد.

روز اول این سمپوزیوم با سخنرانی صاحب‌نظران و مدیران دولتی و بخش خصوصی این حوزه، سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ از ساعت ۹ لغایت ۱۲:۳۰ آغاز می‌شود. با برپایی ۲ پنل علمی تخصصی ادامه خواهد یافت.

همچنین برنامه‌های روز دوم این سمپوزیوم نیز از ساعت ۹ شروع می‌شود. با برگزاری پنل سوم و برگزاری فن تز گردشگری سبز (بررسی سبد محصولات گردشگری سبز ایران) پیگیری خواهد شد.

در دوره سوم سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز اهداف متفاوتی وجود دارد. در این دوره تلاش شده است بررسی خدمات گردشگری پایدار، سازگار با محیط‌ زیست و تقویت مسئولیت اجتماعی صورت بگیرد. همچنین از افرادی چون اندیشمندان، متخصصین، تشکل‌های علمی، صنفی و پژوهشگران متخصص این حوزه دعوت شده است. در این دوره از سمپوزیوم از کتاب «سرمایه‌گذاری‌های سبز در گردشگری» نیز رونمایی به عمل خواهد آمد.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای