طبق گزارش تحریریه مجله گردشگری سفربازی، تکلیف هتل ایران بندر انزلی نامشخص است. در این باره شهردار بندرانزلی اعلام کرد:

هتل ایران دارای پلاک «یک» شهر بندرانزلی و متعلق به دوره «پهلوی اول» است. این هتل مدت‌ها بلااستفاده رها شده بود. شامگاه ۲۳ آذرماه ۱۴۰۲ دچار حریق شد و حدود ۴ ماه بعد در ۱۹ اسفندماه بخش‌هایی از ساختمان فروریخت. با توجه به فروریختن بخشی از بنا، هنوز مجوز رسمی تخریب دیوارهای فروریخته هتل ایران از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی استان گیلان صادر نشده است.

وحید پورحضرت به این نکته اشاره کرد:

طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ وهمچنین ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها؛ قبل از وقوع این حادثه اخطارهای لازم به مالکان بنا داده شده بود. با توجه به اینکه آن منطقه از پهنه‌های تاریخی شهر بندرانزلی محسوب می‌شود و بنای هتل ایران یکی از بناهای میراثی است به مسؤلان اداره‌کل میراث فرهنگی نیز در خصوص ناایمن بودن ساختمان هتل ایران بندرانزلی هشدار داده بودیم.

وحید پورحضرت تاکید کرد، پس از وقوع حادثه برای هتل ایران، اقدامات و هماهنگی‌های لازم با مراجع محترم قضایی جهت ایمن‌سازی بنا انجام شده است.

پس از حادثه آتش‌سوزی همچنین بعد از ریزش قسمت‌هایی از بنای هتل ایران؛ تا به امروز به‌لحاظ ریزش آوار اقدامات لازم در جهت رفع خطر توسط شهرداری بندرانزلی صورت گرفته است. در ادامه چون امکان ایمن‌سازی و رفع خطر به‌لحاظ فنی وجود نداشته و باید مجوز تخریب از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی استان صادر می‌شد. منتظریم اما تا این لحظه مجوز تخریب از سوی آن مرجع محترم صادر نشده است.

شهردار بندرانزلی گفت:

در خصوص ابنیه‌های ناایمن شهر، زمانی که مالک نتواند موضوع را دنبال کند، شهرداری جهت پیگیری موضوع ورود کرده و اقدامات قانونی لازم را انجام می‌دهد.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای