طبق گزارش تحریریه مجله گردشگری سفربازی، دوره‌های آموزش و توانمندسازی فعالان گردشگری سلامت کشور که بر اساس سرفصل‌های به‌روز و مورد نیاز این صنعت تدوین و به استان‌ها ابلاغ شد، به عنوان یکی از سیاست‌های در اولویت وزارتخانه در دستور کار قرار گرفت.

این خبر توسط مدیرکل مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری اعلام شد. او اشاره کرد:

در پی این اقدام ۲ هدف پیگیری شده است. ساماندهی فعالان غیررسمی و غیرمجاز از طریق تقویت حلقه رسمی فعالان این بخش هدف اول این آموزش خواهد بود. تقویت زنجیره و سیستم رسمی فعالان به منظور عرضه بسته‌های خدمتی رقابتی و حرفه‌ای‌تر به گردشگران سلامت انجام می‌شود. این امر به منظور پشتیبانی از اعتبار و برند سیستم درمان، پزشکی و سلامت کشور دومین هدف تعیین شده به شمار می‌آید.

در چارچوب سیاست تعاملی و ارتباط مؤثر با دستگاه‌های فعال این بخش، دوره‌های آموزشی مذکور با رویکرد مشارکتی و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر ذینفعان این حوزه تهیه و تدوین شده است.

قاسمی وسمه‌جانی اشاره کرد:

دستورالعمل‌هایی صادر شده است. مقرر شد سرفصل‌های تخصصی در حوزه فرایندهای درمان آموزش داده شوند. این اتفاق در همکاری نزدیک بین مؤسسات آموزشی دارای مجوز با دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های قطب انجام خواهد شد. این دوره‌ها شامل شش سرفصل اصلی و ۳۲ درس است. سرفصل‌ها بر اساس نیازمندی‌های فعالان این صنعت تدوین و ابلاغ شده است.

مدیرکل مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری یادآور شد:

اقدامات نوآورانه‌ای در چارچوب ابلاغ این دستورالعمل قرار گرفته است. توجه به نیازهای آموزشی همه ذینفعان این بسیار مهم شمره می‌شود. حوزه‌هایی شامل مدیران دفاتر حرفه‌ای گردشگری سلامت، مدیران آب‌های گرم درمانی، اسپاه‌ای حلال، دهکده‌های سلامت، راهنمایان فعال در این بخش، هتل بیمارستان‌ها و مدیران ipd بیمارستان‌ها باید آموزش ببینند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد:

امید است از طریق آموزش و توانمندسازی فعالان این حوزه بتوان در مسیر ساماندهی و رشد کشور به عنوان یک مقصد رقابتمند گردشگری سلامت گام‌های اساسی برداشت.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای