طبق گزارش تحریریه مجله گردشگری سفربازی، یک جوینده با استفاده از دستگاه فلزیاب یک قزن طلای تاریخی را در انگلستان کشف کرد. مطابق با قانون گنج در این کشور، آن را به موزه تحویل داد. یک جوینده آماتور که با استفاده از دستگاه فلزیاب در انگلستان مشغول کاوش بود، یک قزن طلا با قدمت حدودا ۳۰۰۰ سال را که در اواخر «عصر برنز» (۱۰۰۰ تا ۸۰۰ پیش از میلاد) برای متصل کردن بخش های مختلف لباس ها، مورد استفاده قرار می‌گرفت، پیدا کرد.

او مطابق با «قانون گنج ۱۹۹۶ در انگلستان» که از شهروندان می‌خواهد یافته‌های باستان شناسی مهم را گزارش کنند، بلافاصله این اکتشاف را به موزه «داربی» گزارش کرد. محققان موزه به این نتیجه رسیدند که این شیء که بسیار سالم باقی مانده ، احتمالا در ایرلند ساخته شده است. همچنین یک ارتباط فرهنگی بین دو سرزمین کنونی ایرلند و بریتانیا در «عصر برنز» ایجاد می‌کند.

این قزن طلا از یک پایه کمانی شکل که دو مخروط را به هم متصل می کند، تشکیل شده است. احتمالا برای اتصال قسمت‌های مهم لباس، پیراهن، دامن یا شنل یک فرد استفاده می‌شده. روی این قزن خراش هایی وجود دارد که احتمالا بر اثر استفاده مداوم به وجود آمده است. این قزن یکی از هفت نمونه مشابهی است که تاکنون در انگلستان و ولز کشف شده. البته بهترین نمونه‌ای است که تاکنون در بریتانیا کشف شده است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۰۷ رای