logo
  Off%

  Off%

  شیراز

  شیراز

  مشهد

  مشهد

  تهران

  تهران

  اصفهان

  اصفهان

  دبی

  دبی

  بوشهر

  بوشهر

  تبریز

  تبریز

  لاهیجان

  لاهیجان

  کیش

  کیش

  استانبول

  استانبول

  چالوس

  چالوس

  کاشان

  کاشان

اقامتگاه سنتی های محبوب‌ترین شهرها

پرطرفدارترین شهرهای ایران و جهان برای رزرو اقامتگاه سنتی
banner

  10% تخفیف ویژه

  رزرو اقامتگاه سنتی سرای عامری ها کاشان

مشاهده
banner

  مشاوره سفربازی

  مشاوره و رزرو تلفنی اقامتگاه سنتی

تماس

رزرو جدیدترین اقامتگاه سنتی ‌ها

جدیدترین اقامتگاه سنتی های قابل رزرو در سفربازی
  اقامتگاه سنتی اصالت مشهد

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی اصالت مشهد

  خراسان رضوی، مشهد

  2,500,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه سنتی سحرخیزان شیراز

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی سحرخیزان شیراز

  فارس، شیراز

  2,700,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه سنتی سلطانی اصفهان

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی سلطانی اصفهان

  اصفهان، اصفهان

  1,900,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه سنتی مشجری نائین

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی مشجری نائین

  اصفهان، نائین

  2,000,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه سنتی عمارت هترا ارومیه

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی عمارت هترا ارومیه

  آذربایجان غربی، ارومیه

  1,200,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه سنتی سرای فرهنگ قم

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی سرای فرهنگ قم

  قم، قم

  1,100,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه سنتی خانه صدیق اصفهان

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی خانه صدیق اصفهان

  اصفهان، اصفهان

  30.18 %1,927,032 تومان/هرشب
  اقامتگاه سنتی صادقی کاشان

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی صادقی کاشان

  اصفهان، کاشان

  1,430,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه سنتی عمارت قجری ابرکوه

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی عمارت قجری ابرکوه

  یزد، ابرکوه

  1,740,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه سنتی قیصریه شیراز

  (جدید)

  اقامتگاه سنتی قیصریه شیراز

  فارس، شیراز

  0.14 %3,535,044 تومان/هرشب

محبوب‌ترین اقامتگاه سنتی‌ها

پرطرفدارترین اقامتگاه سنتی های ایران و جهان برای رزرو
banner

رزرو هتل باران کاشان با 20% تخفیف

.

ویژه گلاب گیری کاشان

مشاهده

به پرسش‌های شما
پاسخ داده‌ایم!

می‌توانید سوالات خود را از پشتیبانی بپرسید!

یکی از افتخارات اقامتگاه‌های سنتی این است که در حد سرویس هتل‌های 5 ستاره و VIP خدمات خود را به مهمانان ارائه می‌دهند. شما می‌توانید بهترین خدمات را در کنار آرامش و راحتی در این سفر داشته باشید.

پرسنل و کارکنان اقامتگاه‌های سنتی معمولا رسیدگی بیشتری به مهمانان می‌کنند، چون تعداد مسافران معمولا کمتر از هتل‌ها و دیگر مهمانسراها است. در این نوع اقامتگاه‌ها اگر کودکی سرویس خاصی لازم داشته باشد، هزینه در پی خواهد داشت.

در هر اقامتگاه سنتی، ممکن است امکانات متفاوتی به افراد ارائه شود. برخی از اقامتگاه‌های سنتی باشگاه ورزشی دارند؛ اما برخی دیگر، استخر، خدمات لاندری و سونا و جکوزی را در اختیار مهمانان خود می‌گذارند. 

همچنین، ممکن است برخی از اقامتگاه‌های سنتی اتاق کنفرانس و جلسات هم داشته باشند! اگر مدام اهل جلسه هستید و حتی در سفر هم نمی‌توانید از این کار چشم‌پوشی کنید، رزرو اقامتگاه سنتی می‌تواند یک گزینۀ مناسب برای شما باشد.

هر اقامتگاه سنتی به مهمانان خود خدمات و سرویس‌های 24 ساعته را ارائه می‌کند. این خدمات می‌توانند شامل خرید از کافه و رستوران اقامتگاه باشد، همچنین می‌توانید از رستوران اقامتگاه جهت سفارش غذا استفاده کنید.

صاحبان اقامتگاه‌ها به خاطر اینکه تجربۀ متفاوتی برای مهمانان خود بسازند، برنامه‌ریزی‌هایی مثل گشت‌های محلی، برگزاری مراسم سنتی، دیدن موزه‌های لباس و پوشش‌های مردم، بازدید از آثار تاریخی و باستانی منطقه و… را برای مسافران در نظر می‌گیرند.

دیدن بازی‌های محلی، استفاده از لباس‌های سنتی، نحوۀ پخت غذا به سبک خانواده‌های قدیمی، گشت و گذار در جاهای دیدنی اطراف و آشنایی با معماری و ساختار خانه‌های شهرها، ارائۀ راهنمای گردشگری و… از خدمات گردشگری در اقامتگاه‌های سنتی است.

اقامتگاه‌های سنتی بر اساس بافت و فرهنگ آن منطقه درست شده است و کسانی که علاقه دارند تا با زندگی شهرها و روستاهای سنتی آشنا شوند و آن مناطق را بیشتر بشناسند، می‌توانند رزرو اقامتگاه سنتی را در سفرهای آیندۀ خود قرار دهند.

f1

گفتگو با میزبان پیش از پرداخت

امکان گفتگوی آنلاین پیش از پرداخت رزرو

f2

صدور آنی واچر

ارائه رسید رزرو هتل جهت ارائه به هتل ها

f3

تضمین تمیزی اقامتگاه

آسودگی خاطر از نظافت و تمیزی اقامتگاه‌ها

f4

پشتیبانی تا پایان سفر

همراه شما در تمام مراحل از رزرو تا پایان سفر

درباره سفربازی

رزرو آنلاین اقامتگاه سنتی با خیال راحت

اقامتگاه سنتی، انتخاب گردشگران سنتی پسند

رزرو اقامتگاه سنتی موردعلاقۀ کسانی است که اهل طبیعت‌گردی و اقامت در مکان‌های سنتی و روستایی هستند. چیزی در حدود یک دهه پیش اقامتگاه‌های سنتی مسیر کاری خودشان را در صنعت گردشگری و توریسم ایران باز کردند. شاید تصور کنید اقامتگاه سنتی با بوم گردی یکی است، اما در حقیقت این دو گزینه، تفاوت‌های زیادی باهم دارند. بوم گردی بیشتر به سفرهای طبیعت‌گردی و کمپ زدن و ... اطلاق می‌شود، در صورتی که اقامتگاه سنتی، گردشگری در شهرها و روستاهایی است که بافت سنتی و قدیمی دارند و علاقه‌مند هستند که با معماری و ساختار قدیمی شهرها و روستاها آشنا شوند.

در حقیقت کسانی که علاقه دارند تا در اقامتگاه‌های سنتی بمانند، افرادی هستند که دوست دارند نوع ساختمان‌ها و معماری شهرهای قدیمی را بشناسند چون این اقامتگاه سنتی در نهایت احترام به بافت سنتی همان شهر ساخته شده تا گردشگران بتوانند به طور کامل با فرهنگ یک منطقه آشنا شوند. این نکته را فراموش نکنید که هدف از ساخت و ایجاد اقامتگاه‌های سنتی، اهمیت به طبیعت، فرهنگ، سنت‌ها، معماری بومی و محیط زیست یک شهر و منطقه است.

بررسی و رزرو اقامتگاه سنتی

ویژگی‌های اقامتگاه سنتی

شاید مهم‌ترین نکته در مورد ویژگی اقامتگاه‌های سنتی این است که باید ساختار بومی داشته باشد. همچنین فضای داخلی این اقامتگاه‌ها باید نوع فرهنگ بومی و فرهنگ زندگی منطقۀ موردنظر را انتقال دهد. یکی دیگر از مزایای اقامتگاه سنتی این است که شما برای هر شب هزینۀ کمتری را نسبت به هتل‌های لاکچری پرداخت و در عین حال خدماتی در حد هتل‌های پنج ستاره دریافت می‌کنید.

بااینکه فضای ظاهری و ساختار اقامتگاه سنتی بسیار شبیه نمونه‌های قدیمی ساختمان‌های شهری و روستایی است، اما از امکانات مطلوب و مدرنی برای مهمانان بهره می‌برند. بنابراین در عین اینکه بافت و ساختار اقامتگاه‌های سنتی قدیمی است، اما تکنولوژی‌های روز دنیا در آن استفاده شده است.

یکی دیگر از مواردی که دراین اقامتگاه‌های سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، نوع غذایی است که در این اقامتگاه‌ها سرو می‌شود. در نظر داشته باشید که هنگام رزرو اقامتگاه سنتی غذاهای محلی همان شهر و منطقه هم سرو خواهد شد.

کامل ترین مرجه رزرو اقامتگاه سنتی

امکانات و خدمات رزرو اقامتگاه سنتی

امکاناتی که برای رزرو اقامتگاه سنتی ارائه می‌شود در حد هتل‌های معمولی است. در عین حال آرامش و راحتی و حس خوشایند یک خانۀ سنتی قدیمی را هم برای شما ایجاد می‌کند. درواقع یکی از اهداف ایجاد و رزرو اقامتگاه سنتی این است که شما تصور کنید درجایی به راحتی منزل شخصی خودتان هستید و هر آنچه احتیاج داشته باشید به راحتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

راهنمای رزرو اقامتگاه سنتی

اگر بر اساس اطلاعاتی که در مورد رزرو اقامتگاه سنتی به شما داده شد قصد دارید تا در یکی از این اقامتگاه‌ها بمانید، اولین مرحله آن است که شهر موردنظر خودتان را انتخاب کنید. با توجه به استقبالی که مردم از اقامتگاه‌های سنتی کرده‌اند، استان‌های اصفهان، شیراز، یزد، قزوین، گیلان، بوشهر، جزیرۀ قشم بیشترین تقاضا را برای رزرو اقامتگاه سنتی داشته‌اند. البته ناگفته نماند که در دیگر شهرهای ایران هم می‌توانید اقامتگاه سنتی را رزرو کنید.

بعد از آنکه شهر موردنظر خود را انتخاب کردید با مراجعه به سایت سفربازی و انتخاب تعداد نفرات و تعداد شب‌هایی که قصد اقامت دارید می‌توانید اطلاعات خود را در مورد قیمت و بقیۀ موارد کامل کرده و رزرو اقامتگاه سنتی خود را قطعی کنید.

رزرو اقامتگاه های سنتی

نکاتی برای رزرو آنلاین اقامتگاه سنتی

در ادامه مواردی را برای شما بازگو می‌کنیم تا در هنگام رزرو اقامتگاه سنتی با مشکلی مواجه نشوید:

 • اگر دوست دارید با بافت سنتی و فرهنگ و زندگی مردم شهرهای مختلف آشنا شوید حتما رزرو اقامتگاه سنتی را در برنامه‌های سفر خود قرار دهید.
 • اگر در پی زدن کمپ، گردشگری در طبیعت، دورهمی‌های دوستانه و غیره هستید، تجربۀ سفر و رزرو اقامتگاه سنتی نمی‌تواند گزینۀ مناسبی برای شما باشد.
 • قوانین رزرو اقامتگاه سنتی در خصوص اقامت افراد، زمان ورود و خروج، نحوۀ لغو رزرو و… هم جزء مواردی هستند که باید در زمان رزرو مطالعه شود.
 • در اقامتگاه‌های سنتی، سوئیت‌هایی به مهمانان ارائه می‌شود که معمولا مبله هستند و وسایل پذیرایی در آن کامل است. وسایلی که در اختیار مسافران قرار می‌گیرد مانند همۀ چیزهایی است که شما در خانۀ خودتان از آن استفاده می‌کنید. در اقامتگاه‌های سنتی، وسایل آشپزخانه،‌هال، اتاق خواب و حمام شبیه خانه‌های سنتی خواهد بود.
 • در اقامتگاه‌های سنتی هم مانند هتل‌ها خدمات خانه‌داری به مهمانان ارائه می‌شود. کارکنان اقامتگاه‌های سنتی، اتاق‌های شما را تمیز می‌کنند، تخت را مرتب کرده و دیگر موارد بهداشتی مانند شستن ملحفه‌ها و عوض کردن حوله‌ها را برای شما انجام می‌دهند.
 • بعضی از اقامتگاه‌های سنتی بر پایۀ دید و بازدید از بناهای سنتی و آثار تاریخی شهرها قرار گرفته‌اند، پس حتما در رزرو اقامتگاه سنتی خود به قوانین و شرایط در نظر گرفته شده در اقامتگاه سنتی توجه کنید.
 • یک ویژگی جذاب دیگر در بیشتر سفرهای سنتی، مشارکت و همراهی کسانی است که علاقه به باستان شناسی شهرها دارند. اگر شما هم جزء این دسته افراد هستید، می‌تواند دلیلی برای رزرو یا عدم رزرو اقامتگاه سنتی باشد.

اقامتگاه های سنتی اصفهان، کاشان، یزد و...

رزرو آنلاین اقامتگاه سنتی با سفربازی

در کنار هتل، ویلا و مسافرخانه‌ها، اقاتگاه‌های سنتی هم یکی از انواع اقامتگاه‌های جذاب و قابل رزرو در سایت سفربازی هستند. کارشناسان سفربازی به صورت 24 ساعت در 7 روز هفته می‌توانند برای رزرو اقامتگاه سنتی شما را همراهی کنند. اگر تجربه یا شرایطی خاص برای رزرو اقامتگاه سنتی خود در نظر دارید، با مطرح کردن آن برای کارشناسان سفربازی، بهترین اقامتگاه ممکن را برای خود رزرو کنید.

در هر شرایطی از سفر باشید، مثلا قبل از اعزام یا در حین سفر رزرو شدۀ خود، کارشناسان ما مثل همیشه همراه شما هستند تا بهترین تجربه را از اقامتگاه سنتی خود داشته باشید.

حساب‌های کاربری سفربازی در شبکه‌های مجازی به صورت مرتب با پیشنهادهایی جذاب برای رزرو اقامتگاه سنتی یا کدهای تخفیف همراه خواهند بود. پس اگر بتوانید از لیست ارائه شده در سایت، اقامتگاه سنتی خود را انتخاب کنید، قطعا رزروی برد - برد خواهید داشت. همچنین کدهای تخفیف ارائه شده هم می‌توانند رزروی دلپذیر را برای شما ایجاد کنند.

شما می‌توانید از نظرات مهمانان قبلی هر اقامتگاه برای رزرو اقامتگاه سنتی خود استفاده نمایید. این نظرات می‌تواند راهی باشد تا شما را به انتخاب همان اقامتگاه ترویج کند یا نظر شما را برای گرفتن اقامتگاهی دیگر تغییر دهد.

رزرو اقامتگاه های سنتی در جنوب

safarbazi about