logo

بوم گردی های محبوب‌ترین شهرها

پرطرفدارترین شهرهای ایران و جهان برای رزرو بوم گردی
banner

میزبان شوید

با اجاره اقامتگاه خود، کسب درآمد کنید!

مشاهده
banner

مشاوره سفربازی

راهنمایی و مشاوره رایگان سفر و گردشگری

تماس

رزرو جدیدترین بوم گردی ‌ها

جدیدترین بوم گردی های قابل رزرو در سفربازی
  اقامتگاه بوم گردی پری تکاب
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی پری تکاب

  آذربایجان غربی، تکاب

  4,000,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه بوم گردی آنا تکاب
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی آنا تکاب

  آذربایجان غربی، تکاب

  900,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه بوم گردی معروف پور اُشنویه
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی معروف پور اُشنویه

  آذربایجان غربی، اشنویه

  950,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه بوم گردی شازده خان سمیرم
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی شازده خان سمیرم

  اصفهان، سمیرم

  2,000,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه بوم گردی آرمان ارومیه
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی آرمان ارومیه

  آذربایجان غربی، ارومیه

  1,500,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه بوم گردی ژیوان سنندج
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی ژیوان سنندج

  کردستان، سنندج

  1,250,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه بوم گردی سهند کندوان اسکو
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی سهند کندوان اسکو

  آذربایجان شرقی، اسکو

  1,000,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه بوم گردی نیروانا صحنه
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی نیروانا صحنه

  کرمانشاه، صحنه

  800,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه بوم گردی یاغمور ارومیه
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی یاغمور ارومیه

  آذربایجان غربی، ارومیه

  900,000 تومان/هرشب
  اقامتگاه بوم گردی مریم بانو سمیرم
  heart-outline

  (جدید)

  اقامتگاه بوم گردی مریم بانو سمیرم

  اصفهان، سمیرم

  1,380,000 تومان/هرشب

محبوب‌ترین بوم گردی‌ها

پرطرفدارترین بوم گردی های ایران و جهان برای رزرو
banner

برای سفر زمستانی برنامه ریزی کردی؟

اقامتگاه های مناسب سفرهای زمستانی در سفربازی

مشاهده

به پرسش‌های شما
پاسخ داده‌ایم!

می‌توانید سوالات خود را از پشتیبانی بپرسید!

بوم‌گردی‌ها، اقامتگاه‌هایی هستند به سبک‌های سنتی و محلی مطابق با ویژگی های هر منطقه که خدمات اقامت و تفریحات گردشگری را به مهمانان ارائه می‌دهند. اگر قصد دارید تا فضای محلی هر منطقه ایران را تجربه کنید، اقامتگاه‌های بومگردی بهترین انتخاب خواهد بود.

صاحبان بوم‌گردی‌ها به‌واسطۀ اینکه تجربۀ متفاوتی برای مهمانان خود رقم می‌زنند، برنامه‌ریزی‌هایی مثل گشت‌های محلی، برگزاری مراسم سنتی، ارائه لباس و پوشش‌های منطقه، تهیه غذاهای خاص محلی و… را در نظر می‌گیرند.

بله، ممکن است برای خرید سوغاتی، محصولات محلی، استفاده از تفریحات اماکن دیدنی اطراف، استفاده وسایل و امکانات بوم‌گردی نیاز به پرداخت باشد. البته در بعضی از بوم‌گردی‌ها، بخشی از این خدمات به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

پخت نان، چیدن محصولات کشاورزی، بازی‌های محلی، استفاده از لباس‌های سنتی، مشارکت در پخت غذای محلی، برنامه‌ریزی دورهمی‌های شبانه، نحوۀ سرو غذا به سبک خانواده‌های قدیمی، گشت‌وگذار در مناطق دیدنی اطراف و… از خدمات گردشگری در بوم‌گردی‌ها است.

صاحبان بوم‌گردی‌ها به‌واسطۀ اینکه تجربۀ متفاوتی برای مهمانان خود ایجاد می‌کنند، برنامه‌هایی مانند گشت‌های محلی، برگزاری مراسم سنتی، ارائه لباس و پوشش‌های منطقه، تهیه غذاهای خاص محلی و… را برای مهمانان خود در نظر می‌گیرند.

بعضی بومگردی‌ها منویی از غذاهای محلی وجود دارد، آن هم با مخلفات جذاب هر منطقه؛ در بعضی از بومگردی‌ها هم برنامه‌ریزی غذایی وجود دارد و در هر وعده صرفا تعداد محدودی غذا سرو می‌شود.

در این نوع اقامتگاه‌ها اگر کودکی نیاز به سرویس اختصاصی داشته باشد، شامل هزینه خواهد بود.

اتاق‌های یک اقامتگاه بوم‌گردی دارای فضایی سنتی با دکوری ساده و زیباست. در بعضی از اتاق‌ها ممکن است تخت برای خوابیدن وجود نداشته باشد و افراد مجبور شوند روی زمین بخوابند. این هم از جذابیت‌های اسکان در اقامتگاه‌های بومگردی‌ است.

f1

گفتگو با میزبان پیش از پرداخت

امکان گفتگوی آنلاین پیش از پرداخت رزرو

f2

صدور آنی واچر

ارائه رسید رزرو هتل جهت ارائه به هتل ها

f3

تضمین تمیزی اقامتگاه

آسودگی خاطر از نظافت و تمیزی اقامتگاه‌ها

f4

پشتیبانی تا پایان سفر

همراه شما در تمام مراحل از رزرو تا پایان سفر

درباره سفربازی

رزرو آنلاین بوم گردی با خیال راحت

رزرو آنلاین بوم گردی با خیال راحت

رزرو بوم‌گردی روشی برای حضور در طبیعت و لمس زندگی بومی به‌دور از دنیای مدرن است. اگر دوست دارید زندگی کردن را به سبک مناطق روستایی تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم هنگام برنامه‌ریزی برای سفر، بوم‌گردی را در نظر داشته باشید. اگر علاقه‌مند به رزرو بوم‌گردی‌ها هستید، باید بدانید در این نوع اقامتگاه‌ها اقامت به سبک روستایی و محلی خواهد بود.

در خصوص رزرو بوم‌گردی‌ها، دیگر ارتباط رسمی و گاهی ساختارمند بین مهمان و میزبان که در سایر انواع اقامتگاه‌ها (هتل، ویلا، مسافرخانه و…) می‌بینیم، وجود ندارد. در این روش میزبان، مهمان را مانند عضوی از خانوادۀ خود می‌پذیرد.

راهنمای رزرو بوم گردی

اگر تصمیم دارید تا اقامتگاه بوم گردی را برای سفر خود رزرو کنید، ابتدا باید شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس تعداد شب‌های اقامت خود همراه با تعداد نفراتی را که قصد اقامت دارند را مشخص کنید. بعد از ورود اطلاعات و ثبت آن، لیستی از بوم گردی‌های قابل رزرو برای شما نمایش داده خواهد شد که با استفاده از فیلتر قیمت و امکانات بوم‌گردی باید موارد قابل رزرو را مشخص کنید.

نکاتی برای رزرو آنلاین بومگردی‌ها

اگر در سفر تمایل دارید صرفاً جاهای دیدنی را ببینید، تفریح‌های مختلف را امتحان کنید، اقامتگاه‌های لوکس یا نیمه لوکس را رزرو کنید. اگر در شهرهای مختلف به دنبال رستوران‌های مطرح شهر می‌گردید و در کل محدودیتی برای هزینه‌های این‌گونه سفرها ندارید، بوم‌گردی نمی‌تواند گزینۀ مناسبی برای شما باشد.

بعضی از بوم‌گردی‌ها بر پایۀ تجربۀ کشاورزی و دامداری ایجاد می‌شوند، پس حتماً در رزرو اقامتگاه بومگردی به قوانین و شرایط در نظر گرفته‌شده در بوم‌گردی توجه کنید.

رزرو یا اجاره تخصصی بوم گردی

در بعضی از بوم‌گردی‌ها می‌توان تجربه‌هایی مثل بافتن فرش‌های سنتی، دوشیدن شیر گاو یا… را تجربه کرد. اگر مایل هستید این‌گونه فعالیت‌ها را تجربه کنید، حتماً توضیحات مربوط به بومگردی موردنظر را بخوانید تا انتخابی درست داشته باشید.

قوانین هر بوم‌گردی در خصوص اقامت افراد، زمان ورود و خروج، نحوۀ لغو رزرو و… هم مواردی هستند که باید در زمان رزرو مطالعه شود.

یکی از ویژگی‌های بوم‌گردی که بسیار ارزشمند است، توجه و احترام به طبیعت و حفظ محیط‌زیست است. این اقامتگاه‌ها با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی مورد نظر، بنا و ساختمان اقامتگاه را هم به شکلی در نظر می‌گیرند که تاثیر منفی در فضای سنتی محدودۀ خود نگذارد. یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب در بیشتر بوم‌گردی‌ها، بحث مشارکت و همراهی در دور همی‌های شبانه و… است که می‌تواند دلیلی برای رزرو یا عدم رزرو بوم‌گردی‌ها باشد.

رزرو آنلاین بوم گردی با سفربازی

اجاره اقامتگاه بومگردی بعد از رزرو ویلا و هتل، یکی از مهم‌ترین خدمات رزرواسیون سفربازی است. اگر قصد اجاره بوم گردی دارید، به سایت سفربازی مراجعه کنید و بعد از انتخاب شهر، لیستی مناسب از بومگردی های خود را با افزودن فیلترهای مورد نیاز مشاهده کنید. بعد از انتخاب اقامتگاه بومگردی، با همراهی کارشناسان سفربازی می‌توانید اقامتگاه خود را اجاره کنید. کارشناسان ما برای همراهی شما از زمان شروع سفر تا پایان سفر و تحویل اقامتگاه بومگردی، آمادگی 24 ساعته در 7 روز هفته را دارند.

safarbazi about