نخستین نمایشگاه عرضه محصولات صنایع‌ خلاق با عنوان «ایران من» در پارک قیطریه تهران گشایش یافت.

به گزارش سفربازی، به نقل از کجارو، در مراسم بازگشایی این نمایشگاه، روح‌الله حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی گفت: این نمایشگاه با محوریت هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی برگزار شده و امید داریم شاهد حمایت‌های بیشتر از این حوزه باشیم، چراکه حوزه صنایع‌دستی از اهمیت بالایی برخوردار است و در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با دستور وزیر به‌دنبال توسعه و حمایت از این هنر صنعت هستیم‌.

او توضیح داد: ما در دنیای امروز در صنایع‌دستی دارای هویت و شناسنامه هستیم و در حالی که کشورهای دنیا به‌دنبال تجاری‌سازی صنایع‌دستی هستند، در داخل کمی از این موضوع غافل شدیم، اما این امید را داریم که در دولت سیزدهم این جریان فرهنگ‌سازی و راه‌اندازی شود.

در این مراسم، آزیتا همتایان، سرپرست دبیرخانه ستاد سامان‌دهی حمایت از مشاغل خانگی نیز بیان کرد: در حال حاضر ۵۱۶ رسته در حوزه مشاغل خانگی وجود دارد؛ در این میان صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که به آن توجه جدی داریم.

توجه به توسعه مشاغل بانوان سرپرست‌خانوار

به گفته او، یکی از اهدافی که دنبال می‌کنیم ایجاد شغل برای بانوان سرپرست‌خانوار است که در همین رابطه با برگزاری بازارچه‌های فروش به‌دنبال کمک به توسعه کسب و کارهای بانوان سرپرست‌خانوار هستیم.

همچنین، در این برنامه زینب اختری، مشاور امور بانوان و خانواده وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بزرگ‌ترین دغدغه هنرمندان این است که بتوانند هنر خودشان را نمایش دهند و برای همین بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم برگزاری همین نمایشگاه‌ها با هدف معرفی هنر دست هنرمندان صنایع‌دستی است‌.

او با بیان اینکه صنایع دستی ایران یکی از بزرگ‌ترین و برترین هنرهای جهان است، تاکید کرد: حیف است که سایر مردم دنیا این زیبایی‌ها و این خلاقیت را نبینند. ازاین‌رو آرزومندم علاوه‌بر برگزاری نمایشگاه‌های داخلی همت خود را برای برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی نیز به کار گیریم و شاهد برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی ایران در سایر کشورهای دنیا نیز باشیم.

فعالیت ۱۳۶ شرکت خلاق گردشگری و صنایع‌دستی

زهرا ابوالحسنی، مدیر خانه خلاق و نوآوری نیز در این مراسم، گفت: ۱۳۶ شرکت خلاق در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در حال فعالیت هستند و نیازمند تقویت و توسعه این خانه‌های خلاق در دو حوزه گردشگری و صنایع‌دستی هستیم. با توجه به اهمیت توجه به حوزه دانش‌بنیان و نام‌گذاری امسال بر همین مبنا، این امیدواری وجود دارد تا شاهد رونق و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق باشیم.

او با اشاره به اینکه در این نمایشگاه از استارت‌آپ‌های خرد تا بیزنس‌های بزرگ در حال فعالیت هستند، افزود: برنامه‌های خانه خلاق و نوآوری در سایر استان‌ها نیز برگزار خواهد شد تا شاهد رشد این حوزه در تمام استان‌های کشور باشیم.

گفتنی است، نخستین نمایشگاه عرضه محصولات صنایع‌ خلاق با عنوان «ایران من» از روز شنبه، پنجم شهریور به‌طور رسمی در محل پارک قیطریه تهران گشایش یافته است. این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۳ میزبان علاقه‌مندان به صنایع‌دستی، هنرهای سنتی و سوغات است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای