معاون گردشگری گلستان از برگزاری اولین جلسه میز گردشگری خوراک در این استان خبر داد.

به‌گزارش سفربازی، یاسر قندهاری گفت: پیرو تشکیل فدراسیون‌های گردشگری در سطح وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی، میزها و کمیته‌های تخصصی گردشگری در سطح استان‌ها تشکیل می‌شوند و در گام نخست، استان‌های گلستان و یزد به‌عنوان پایلوت در این حوزه فعالیت می‌کنند.

او بحث و تبادل‌نظر در مورد داشته‌ها و ظرفیت‌های مختلف گردشگری استان گلستان را از اهداف تشکیل میزهای گردشگری عنوان کرد و افزود: این ظرفیت‌ها می‌تواند اعم از طبیعی، تاریخی، فرهنگی، خوراک، ورزشی، سلامت، اقوام و… باشد با این توضیح که میزهای تخصصی با عضویت افراد مرتبط از بخش‌های دولتی و خصوصی تشکیل می‌شوند و به‌صورت تخصصی بر اساس عنوان تشکیل میز، ظرفیت‌ها، داشته‌ها، آسیب‌ها، نقاط قوت و ضعف استان در آن بخش بررسی و پیشنهادهای مختلف ارائه می‌شود.

به گفته معاون گردشگری استان گلستان، در جلسه‌ای اعضای میز گردشگری خوراک، پیشنهادهای مختلفی را مطرح کردند و مقرر شده در جلسات مستمر ماهانه برای اجرا و تصمیم‌گیری در ارتباط با این موضوعات و دیگر موارد پیشنهادی، برنامه‌ریزی خوبی انجام شود.

دعوت از بلاگرهای غذا با هدف معرفی غذاها

او یادآور شد: از جمله مواردی که توسط اعضای این میز مطرح شد شامل تولید محتوا از ظرفیت‌های غذایی استان در رستوران‌ها و واحدهای سنتی، برگزاری جشنواره‌های مختلف غذا و خوراک و دعوت از بلاگرهای غذا به‌منظور معرفی غذاهای استان است.

قندهاری اضافه کرد: حضور در جشنواره‌های مختلف مرتبط برای معرفی ظرفیت غذا و خوراک استان و تهیه منوهای غذایی استان به زبان‌های خارجی در رستوران‌ها و واحدهای سنتی در راستای استفاده گردشگران خارجی، از دیگر ایده‌هایی است که از سوی فعالان این حوزه، مطرح شده است.

به اعتقاد او، تنوع غذایی در میان اقوام و ملل مختلف، وابستگی و تناسب میان دو مولفه فرهنگ و ذائقه غذایی در جوامع، اهمیت غذا را به عنوان یک جاذبه گردشگری دوچندان می‌کند؛ به گونه‌ای که اکنون موضوع گردشگری خوراک به سرفصلی مهم در توسعه گردشگری تبدیل شده است.

غذاهای محلی دل هر گردشگری را آب کند

معاون گردشگری استان گلستان افزود: قطعا یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرهای شمالی کشور غذاهایی همچون میرزا قاسمی یا کباب ترش است. غذاهای گوشفیل و بیرانی اصفهان، کلم پلو شیراز یا قرابیه تبریز نیز می‌توانند دل هر گردشگری را آب کند.

قندهاری با تاکید بر اینکه «نان کروسان فرانسه، بورک یا باقلوای ترکی، پیتزا یا قهوه ایتالیا و شکلات سوییس به راحتی می‌تواند هزاران گردشگر را به سمت این کشور‌ها سرازیر کند»، گفت: بنابراین گردشگری خوراک نه تنها در گردشگری داخلی بلکه در گردشگری خارجی نیز دارای اهمیت زیادی است و می‌طلبد دستگاه‌های مربوطه با برگزاری جشنواره‌های متنوع و معرفی غذاهای اقوام به توسعه گردشگری کشور کمک کنند.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای