تا حالا به یک بشقاب پرنده فکر کرده‌اید؟

به نظر شما اگر روزی در زمین یک بشقاب پرنده پیدا شود و موجود فضای سوار آن باشند به چه منظور نزدیک ما شده‌اند؟

آیا دوست داشته‌اند با ما آشنا شوند؟ یا تمایل داشته‌اند درباره فرهنگ ما اطلاعات بیشتری به دست آوردند؟

اگر فکر میکنی که یک بشقاب پرنده می‌تواند حامل پیام‌های فرهنگی باشد و موجب تبادل اطلاعات خوبی شود پس باید به نمایشگاه بارش بشقاب پرنده‌ها که در کاخ نیاوران برگزار می‌شود سر بزنی.

اما جریان این نمایشگاه چیست؟ در این نوشته قصد داریم به معرفی بارش بشقاب پرنده‌ها بپردازیم.

همه چیز درباره نمایشگاه بارش بشقاب پرنده‌ها

اخیرا در تهران نمایشگاهی برپا شده به نام بارش بشقاب پرنده‌ها. این نمایشگاه یک نمایشگاه هنر تصویرگری است که در کاخ موزه نیاوران از ده تیرماه فعالیت خود را شروع کرده.

به گزارش خبرگزاری‌های معتبر بارش بشقاب پرنده‌ها با شرکت ۱۲۰ هنرمند تصویرگر حرفه‌ای و همچنین ۱۲۰ جهان‌گرد و ایران‌گرد به عنوان نویسنده آغاز به کار است.

احتمالا سوالی که برای شما مطرح می‌شود این است که ارتباط بشقاب پرنده‌ها با هنر تصویرگری چیست؟

در این نمایشگاه بر روی بشقاب‌های گرد و بزرگی تصویرگری صورت میگیرد. تصاویری که روایت‌گر مسائل و نمادهای فرهنگی هستند.

آثاری که در این نمایشگاه به نمایش درآمده‌اند از اقلیم، تاریخ، مردم شناسی، عقاید، آداب و رسوم، باورها و افسانه‌ها، اسطوره‌ها، سبک زندگی، لباس، غذا، هنر‌های معماری و موسیقی ایران و سایر کشور‌ها الهام گرفته است و هر کدام بیانگر یک مفهوم جذاب و فرهنگی است.

اما نحوه خلق بشقاب پرنده‌های فرهنگی دقیقا به چه صورت است؟

هنرمندان برای خلق آثار خود در این نمایشگاه به این گونه عمل میکنند که به پای صحبت‌های ایران‌گردان و جهان‌گردان می‌نشینند و به داستان‌های آن‌ها که درباره مسائل فرهنگی مختلفی است گوش میدهند.

سپس اقدام به تصویرگری بر روی بشقاب‌هایی با ابعاد بزرگ میکردند که روایت افراد جهانگرد را به خوبی شرح دهد.

این بشقاب‌های به نمایش درآمده مانند سفیران و پرندگانی هستند که انگار از سفری آمده‌اند که با ما ارتباط برقرار کنند و داستان‌های خودشان را برایمان تعریف کنند.

کاری که ممکن است یک روز بشقاب‌ پرنده‌ها انجام دهند!

تا به حال این آثار روایتگر حکایت‌های فرهنگی و تمدنی بیش از ۱۰۰ کشور و ۲۰ منطقه در ایران بوده‌اند.

سفربازی - کاخ نیاوران

کاخ نیاوران

نمایشگاه بارش بشقاب‌‌ پرنده‌ها با همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و گروه گردونه مهرگان و با حمایت وزرات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شده.

اگه تمایل دارید که از این نمایشگاه دیدن کنید می‌توانید تا ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۱ تا ۱۷ به تالار آبی کاخ موزه نیاوران بروید و از دیدن این آثار لذت ببرید.

سفربازی - توسعه گردشگری ایران کهن با خلاقیت

اگر بخواهیم برای بازدید از این نمایشگاه از شهر‌های دیگر به تهران سفر کنیم، چه باید کرد؟

اگر اهل تهران نیستید ولی تمایل دارید که در این نمایشگاه جذاب حضور داشته باشید می‌توانید از طریق سایت سفربازی برنامه سفر و اقامت خودتان را مهیا کنید و با خیال راحت راهی تهران شوید.

برای رزرو بهترین اقامتگاه‌ها در نزدیکی محل برگزاری این نمایشگاه تنها کافی است به سایت سفربازی مراجعه کنید و شهر تهران را در بخش جستجو، جستجو کنید. سپس از طریق لیستی که مشاهده می‌کنید می‌توانید هر اقامتگاهی که بیشتر مناسب شما بود را رزرو کنید.

این لیست شامل هتل، سوئیت، آپارتمان و… می‌شود که به وسیله ابزارهایی که در بخش جستجوی سایت سفربازی موجود است می‌توانید آن‌ها را بر اساس سلیقه و نیاز خود مرتب و محدود کنید.

بعد از پیدا کردن اقامتگاهی که مدنظرتان بود می‌توانید اقدام به رزرو آن کرده و سپس با خیال راحت به شهر تهران برای بازدید از این نمایشگاه سفر کنید.

سخن پایانی

امیدوارم که از خواندن این نوشته خبری لذت برده باشید و اطلاعات خوبی درباره نمایشگاه بارش بشقاب پرنده‌ها دستگیرتان شده باشد. اگر دوست دارید از این نوع خبر‌ها را بیشتر مطالعه کنید می‌توانید از طریق مجله گردشگری سفربازی آخرین اخبار دنیای گردشگری را دنبال کنید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای