به گزارش سفربازی به نقل از خبرگزاری مهر، مرتضی صفری، مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۰۰ مسافر خارجی از مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب دیدن کردند.

وی افزود: رونق گردشگری در مجموعه جهانی تخت سلیمان، موجب توسعه و پیشرفت این شهرستان خواهد شد و سود آن نیز به مردم این منطقه می‌رسد.

وب ادامه داد: نحوه برخورد و رفتار با گردشگران خارجی، از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که هر مسافر خارجی یک سفیر برای معرفی این مجموعه در شهر و کشور است.

صفری اظهارکرد: باید انجام کارهای پژوهشی و مرمتی در مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب فعال و از راهنمایان گردشگری مسلط به زبان خارجی در این مجموعه استفاده شود.

وی گفت: مدیریت در مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب باید با تغییر نگرش همراه باشد و با اقدامات بنیادین این مجموعه به روزهای پویا و پررونق خود در زمان پیش از همه‌گیری بیماری کرونا بازگردد.

تخت سلیمان یا آتشکده آذرگشسپ نام یک مجموعه تاریخی در آذربایجان غربی است که در بخش تخت سلیمان در شهرستان تکاب واقع شده‌است. این مجموعه در نزدیکی شهر تازه‌کند نصرت‌آباد قرار دارد و در گذشته دور گَنجَک نامیده شده و هم اکنون نام آن شهر، تخت سلیمان است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای