وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از تزریق سوخت یارانه‌ای به بخش گردشگری دریایی خبر داد و گفت: هر کس می‌خواهد در حوزه گردشگری دریایی فعالیت کند، کشتی‌ و شناورهای بزرگ را بیاورد و هر میزان که می‌خواهد سوخت بزند؛ همه یارانه‌ای حساب می‌شود.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، عزت‌الله ضرغامی افزود: سوخت‌گیری یارانه‌ای برای فعالان این حوزه، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

اعلام فهرست برای بیمه راهنمایان گردشگری

او در بخش دیگری از سخنان خود درباره بیمه راهنمایان گردشگری، توضیح داد: قانونی به صورت کلی در دولت درباره بیمه‌شده‌ها تصویب شد؛ موضوعی با عنوان آزمون وسع را اعلام کردند که من هم با آن مخالف بودم. به مجلس هم اعلام کردم. بعد از اینکه این آئین‌نامه ابلاغ شد با معاون اول رئیس‌جمهوری برای همین موضوع جلسه برگزار کردم و به سرپرست وزارت کار گفته شد هر کسی که اسمش را بدهید بیمه می‌کنیم. حالا مأموریت برعهده ماست که فهرست فعالان صنایع‌دستی و راهنماها را اعلام کنیم. بعدها شاید متوجه شدیم عده‌ای مشمول بیمه نیستند، بنابراین عدالت حکم می‌کند تصمیمی درباره آنها گرفته شود و افراد دیگر که محق هستند، بیمه شوند.

مشکل جدی ایرلاین‌ها یک‌باره حل نمی‌شود

وزیر میراث فرهنگی در پاسخ به پرسش دیگری درباره احتمال نرخ دلاری هواپیماها بعد از اربعین، گفت: با همه استدلالی که داشتند و ما قبول نداشتیم گفتند که به هیچ وجه آن را پس نمی‌گیریم هر کسی اعتراض کرده بود قبول نکردند. من از رئیس سازمان هواپیمایی تشکر می‌کنم که دعوتم را قبول کرد و به وزارتخانه ما آمد. اعلام کردم «حتما این کار، درست نیست». بحث آن‌ها این بود که «مسئله دخل و خرج ایرلاین‌ها متفاوت است. این‌طور نیست که ما همیشه به آن‌ها دستور دهیم و آن‌ها هم به حرف ما گوش دهند. بالاخره باید دخل و خرج‌شان یکی باشد.»

به گفته ضرغامی، به آن‌ها گفتم شما مسئول ایرلاین‌ها هستید و اگر بخواهید عاقبت‌شان حفظ شود و هم گردشگری دچار مخاطره نشود، باید این موضوع حل شود. او هم به من قول حل موضوع را داد و فردای آن روز گفتند که مسئله منتفی است. حالا ما بحث‌های دیگر اصولی با ایرلاین‌ها از قیمت‌ها تا کیفیت داریم که کم نیست. ایرلاین‌ها مشکل جدی حوزه گردشگری هستند باید بسیاری از این مشکلات حل شود اما آرام آرام؛ با بحث‌های رسانه‌ای یک‌باره حل نمی‌شود.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای