۰

صنایع‌دستی هرمزگان کاربردی است نه تزئینی

بازدید
 • معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی و جاسک گفت: ظرفیت‌های صنایع‌دستی ریشه در هویت هر قومی دارد.

  به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، مریم جلالی در بازدید از ظرفیت‌های میراث فرهنگی شهرستان میناب افزود: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دور جدید و با حمایت‌ها و دوراندیشی وزیر میراث‌فرهنگی، عزم خود را برای سه حوزه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای نگهداری از میراث‌فرهنگی و توسعه گردشگری جزم کرده است.

  او با اشاره به اینکه استان هرمزگان دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است، افزود: ۹۸ درصد صنعت‌گران هرمزگان بانوان هستند که این آمار ما را وادار می‌کند تا برنامه‌ریزی ویژه‌ای متناسب با خود محصول، تولیدکنندگان، هویت و اقلیم منطقه انجام دهیم.

  جلالی با بیان اینکه صنایع‌دستی یک زنجیره تأمین ارزش دارد، بیان کرد: از لحظه خلق محصول تا مصرف ازجمله تهیه مواد اولیه، اجرا، بسته‌بندی و بازاریابی، این چرخه مرتب باید بچرخد و برنامه‌های ما برای لحظه خلق محصول تا لحظه مصرف است.

  معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تأکید کرد: صنایع‌دستی استان هرمزگان کاربردی است نه تزئینی، که در ویترین خانه‌ها گذاشته شود بنابراین به یک برنامه‌ریزی ویژه برای خلق ارزش نیاز است.

  آیا این مطلب مفید بوده؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *