سمنان با راه‌اندازی و تشکیل کمیته گردشگری خوراک برای بهره‌مندی بیشتر از صنعت پردرآمد گردشگری و خصوصا بهره‌برداری بیشتر از سهم ۴۰درصدی گردشگری خوراک خیز برداشت.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: استان سمنان قابلیت‌های فراوانی در زمینه غذاهای سنتی متنوع و نان دارد و بیش از ۱۰۰ نوع نان و شیرینی در این استان تولید می‌شود.

امیر کرم‌زاده توضیح داد: ۴۰ درصد گردشگری در خوراک خلاصه می‌شود و اگر در این زمینه ظرفیت‌های استان شناسایی و از آن‌ها استفاده شود در حوزه جذب گردشگر و اقتصاد گردشگری نیز موفق خواهیم بود.

او با اعطای حکم انتصاب «محمد کاشیان» به عنوان رئیس کمیته گردشگری خوراک استان سمنان، گفت: کمیته‌های گردشگری خوراک ملل، خوراک ایرانی، خوراک نان و شیرینی و دم‌نوش‌ها و سرد نوش‌ها نیز تشکیل می‌شود.

محمد بهرامی، فرماندار سمنان نیز گفت: شهر سمنان آماده است تا میزبان رویداد استانی و ملی در حوزه گردشگری خوراک باشد و از این قابلیت خوب در راستای اعتلای صنعت گردشگری شهر استفاده خواهد شد.

اولین رویداد استانی در حوزه خوراک؛ به‌زودی

رئیس کمیته گردشگری خوراک استان سمنان نیز گفت: اولین رویداد استانی در حوزه خوراک به‌زودی و با مشارکت بخش خصوصی در شهر سمنان برگزار می‌شود و گردشگران از تنوع غذایی این استان لذت خواهند برد.

محمد کاشیان گفت: این کمیته آمادگی دارد تا با سطوح مختلف دولتی، دانشگاهی و بخش خصوصی همکاری کرده و با تدوین و اجرای برنامه‌های متنوع برای همه اقشار جامعه و گردشگران، امکان استفاده از خوراک‌های لذت‌بخش این استان را فراهم کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان همچنین گفت: ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی استان سمنان با استفاده از ۱۰ آگهی‌نما (بیلبورد) جاده‌ای در معرض دید مسافران قرار گرفت.

او افزود: با هدف معرفی هر چه بیشتر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان سمنان، جاذبه‌های استان با بهره‌گیری از تبلیغات محیطی و جاده‌ای معرفی شد.

اهمیت استفاده از تمامی ظرفیت‌های تبلیغاتی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یکی از برنامه‌ها و دستاوردهای روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان سمنان استفاده از تمامی ظرفیت‌های تبلیغاتی از جمله تبلیغات محیطی، انتشارات، تبلیغات مجازی، شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و رسانه‌ای است.

کرم‌زاده با اشاره به اینکه یکی از روش‌های مناسب اطلاع‌رسانی به مسافران و گردشگران، معرفی جاذبه‌ها از طریق تبلیغات محیطی و بیلبورد است، توضیح داد: این اداره‌کل آمادگی استفاده از ظرفیت بیلبوردهای جاده‌ای سایر ادارات را برای معرفی استان دارد.

گفتنی است، استان سمنان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی و طبیعی شناسایی شده است که بیش از ۸۸۰ اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای