کارشناس گردشگری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آران و بیدگل از بازگشایی شهر زیرزمینی نوش‌آباد به روی گردشگران خبر داد.
به‌گزارش سفربازی، به نقل از مهر، جواد سنایی اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به موافقت دادستان شهرستان آران و بیدگل مبنی بر بازگشایی مجدد شهر زیرزمینی نوش‌آباد، این مجموعه تاریخی گردشگری از روز گذشته ۲۲ اسفندماه پذیرای گردشگران است.
وی ادامه داد: با توجه به مصوبه کارگروه فرهنگی شهر نوش‌آباد به‌منظور بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌های فرهنگی این شهر تاریخی با هدف دست‌یابی به توسعه گردشگری ایرانی در منطقه، این مجموعه تاریخی – گردشگری میزبان گردشگران خواهد بود، بنابراین امید است گردشگران این شهر تاریخی را به‌عنوان مقصد سفرهای خود به‌ویژه سفرهای نوروزی انتخاب کنند.
رئیس کارگروه فرهنگی و گردشگری شهر نوش‌آباد افزود: مدیران اقامتگاه‌ها اصناف مرتبط با گردشگران باید بهترین خدمات را به گردشگران ارایه دهند.
سنایی تصریح کرد: شهر تاریخی نوش‌آباد که در پنج کیلومتری شمال کاشان قرارگرفته، دارای یک‌صد اثر تاریخی از دوره‌های مختلف تمدنی در داخل بافت شهر و بیابان‌های اطراف آن است که می‌تواند فرصت مناسبی برای گردشگری در تعطیلات نوروزی باشد، همچنین کویرگردی به‌عنوان گردش محبوب مسافران تلقی می‌شود که علاوه‌بر زیبایی‌های طبیعی کویر، می‌توان سازه‌های تاریخی و قلعه دیدنی را در فاصله کوتاهی از این شهر مشاهده کرد.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای