۰

همه آنچه باید درباره نمایشگاه گردشگری بدانید

بازدید
 • «شانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته » و «سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی» از ۱۸ تا ۲۱ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
  به گزارش سفربازی، به نقل از مهر، «شانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته» و «سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی» از ۱۸ تا ۲۱ بهمن با پوشش کامل سالن‌های محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در ۱۶ سالن و فضایی بالغ بر ۶۷۰۰۰ مترمربع برگزار می‌شود.
  برای اولین در این نمایشگاه با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت فضای نمایشگاهی بالغ بر ۲۰۰۰ مترمربع به صورت تهاتری در اختیار مشارکت‌کنندگان خارجی قرار گرفته است که تاکنون با استقبال ویژه‌ای از طرف فعالان صنعت گردشگری، نمایندگان سازمان‌های تخصصی بین‌المللی و سفارتخانه‌های کشورهای خارجی مقیم تهران قرار گرفته است.
  از مهمترین متقاضیان خارجی دریافت غرفه در نمایشگاه امسال می‌توان به کشورهای عراق، پاکستان، ترکیه، تاجیکستان، قطر، اندونزی، قزاقستان، هندوستان، مالزی، گینه، ویتنام، روسیه، ژاپن، ونزوئلا و سازمانهای اکو و یونسکو اشاره کرد.
  با حمایت‌های صورت گرفته از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علاوه‌بر غرفه‌داران خارجی، نمایشگاه امسال از کشورهای مختلفی نظیر عراق، روسیه، تاجیکستان، پاکستان، ترکیه، گینه، تونس و هندوستان نیز بازدیدکنندگان تخصصی (visitor) خواهد داشت. این بازدیدکنندگان در قالب هیئت‌های رسمی کشورهای خارجی، نمایندگان بخش خصوصی گردشگری و اهالی رسانه‌های تخصصی در نمایشگاه حاضر خواهند بود.
  همچنین برنامه‌ریزی لازم جهت حضور ۸۲ نفر از خبرنگاران رسانه‌های خارجی، افراد تأثیرگذار و چهره‌های رسانه‌ای بین‌المللی در غرفه‌ای متمرکز در مدت زمان برگزاری نمایشگاه انجام شده است.
  دوره‌های آموزشی متنوع و متعددی به صورت مساله‌محور و با محوریت موضوعات مختلف حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی در قالب نشست‌های تشریک مساعی (۱۹ نشست)، میزگردهای تخصصی (۱۴ میزگرد) و دوره‌های آموزشی تخصصی (۱۹ دوره) در حاشیه نمایشگاه امسال برگزار خواهد شد.
  فضای اختصاصی بالغ بر ۱۵۰ مترمربع برای حضور دانشجویان رشته‌های مرتبط با حوزه گردشگری و صنایع‌دستی و نمایندگان دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی مختلف در نمایشگاه امسال مهیا شده است.
  مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی با هدف نمایش ظرفیت‌ها و دستاوردهای این قبیل کسب و کارها در این دوره نمایشگاه جلب شده است.
  با مشارکت ادارات کل استانی اطلاعات بالغ بر ۱۱۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری گردشگری در سراسر کشور که تاکنون مورد غفلت واقع شده بودند احصا شده و در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری مشخصی برای معرفی به سرمایه‌گذاران آماده شده و در نمایشگاه امسال از آن‌ها رونمایی خواهد شد.
  با توجه به همکاری و مشارکت ویژه وزارت کشور در برگزاری نمایشگاه امسال، ضمن حمایت استانداران و سایر دستگاه‌های استانی از برپایی غرفه‌های اختصاصی استان‌ها در قالب مقاصد گردشگری، تاکنون مشارکت بیش از ۵۰ شهرداری از استان‌های مختلف کشور در کنار اتاق‌های بازرگانی و دیگر نهادهای استانی در نمایشگاه سال جاری جلب شده است.
  نمایشگاه امسال به فضایی برای حضور و تبادل نظر تمامی ذی‌نفعان صنعت گردشگری کشور اعم از نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای دولتی، اهالی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی، تشکل‌ها و دست اندرکاران بخش خصوصی، قانون‌گذاران، متخصصان حوزه صنایع‌دستی و سایر ذی‌نفعان حوزه سفر تبدیل شده است.
  با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخش ویژه‌ای در نمایشگاه امسال به حوزه گردشگری سلامت تخصیص یافته است که موفق به جلب مشارکت ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی، ۱۴ بیمارستان خصوصی، ۶ سلامت‌کده، ۲ مرکز اسپا و ۸ کلینیک و مطب شده و بازدیدکنندگان خارجی از کشورهای عمان، عراق، روسیه، قطر، تاجیکستان، افغانستان، امارات‌متحده‌عربی و فرانسه در آن حاضر خواهند بود.
  با هدف گسترش گردشگری موضوعی فضای ویژه ای در نمایشگاه امسال به میزهای مختلف گردشگری موضوعی اختصاص یافته است.
  امضا تفاهم‌نامه مشترک با سازمان شهرداری‌های کشور به‌منظور حمایت و همکاری بیشتر در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی و رونمایی از سامانه ثبت رویدادها در تقویم رویدادهای گردشگری کشور جنب نمایشگاه امسال برگزار خواهد شد.
  از ۲۴۷ پروژه گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ۶۰۰۰۰ میلیارد ریال، با برآورد ایجاد اشتغال برای ۳۷۰۰ نفر در حاشیه نمایشگاه امسال رونمایی خواهد شد.

  آیا این مطلب مفید بوده؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *