پل شهرستان قدیمی‌ترین پل تاریخی بر زاینده‌رود است که قدمت آن به دوران ساسانیان بازمی‌گردد و بر همین اساس در ادوار مختلف به‌خصوص ۵۰ تا ۶۰ سال قبل، مرمت‌های فراوانی بر عرشه آن انجام شده است.

از شب گذشته ۵ آذر ماه ۱۴۰۲ شایعاتی با عنوان «اقدام شوکه کننده میراث فرهنگی در اصفهان» و «پل دوران ساسانی را ایزوگام کردند!» در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است.

منتشر کنندگان این عکس نوشتند عرشه پل شهرستان (قدیمی ترین پل تاریخی روی زاینده رود) که قدمت آن به دوران ساسانی و آل‌بویه برمیگردد، ایزوگام شده است.

اما سخنگوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان با تکذیب این خبر عنوان کرد: تا کنون در ادوار مختلف مرمت‌های فراوانی بر عرشه این پل انجام شده و صالح ناهمگونی بر بدنه و کف‌فرش عرشه پل کار شده بود. در عملیات جدید کف این پل یک لایه سبک و نازک قیروگونی برای ایزولاسیون انجام شده تا عایق بندی مناسبی در مقابل باران و برف و بارش های احتمالی پیش رو در فصل پاییز و زمستان داشته باشد.

وی با متدوال بودن این اقدام جهت عایق‌بندی گفت: اکنون  لایه قیروگونی کف پل مرطوب است و پس از خشک شدن  به طور کامل سنگ فرش خواهد شد.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای