مناطق مختلف ایران با توجه به شرایط آب و هوایی و خاکی خود دارای چشمه های آب معدنی بسیار مفیدی هستند. برای آشنا شدن با معروف ترین آبگرم های طبیعی ایران تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

استان اردبیل جزء معروف ترین آبگرم های طبیعی ایران می باشد که شهر سرعین بیش از بیست چشمه آبگرم دارد. پس از آشنا شدن با آبگرم های ایران می توانید آن ها را در برنامه سفرخود قرار دهید.

سرعین

شهر سرعین در ۲۵ کیلومتری شهر اردبیل به سمت تبریز واقع شده است. این شهر بیشترین آبگرم های ایران را دارد که از معروف ترین آن ها می توانیم به آبگرم گاومیش گلی، ساری سو، قره سو، مجتمع آبدرمانی سبلان، بش باجیلار و سایر آبگرم های این شهر اشاره نماییم.

لازم به ذکر است که هتل های بسیار لوکسی به سبب توریستی بودن این شهر در این شهر ساخته شده است. شما بر حسب نیاز خود می توانید در صورت اقامت به رزرو هتل یا اقامتگاه بپردازید.

سرعین

 

چشمه آبگرم شهرستان کلیبر آذربایجان شرقی

استان آذربایجان شرقی نیز در منطقه شمال غربی ایران، دارای آبگرم های متعددی بود که یکی از بهترین آن ها آبگرم قلعه کندی شهرستان کلیبر می باشد. آب این استخر حدود ۸۰ درجه سانتیگراد بوده و در بخش‌های انتهای استخر به تدریج سرد تر می شود. همزمان با سفر به مناطق جنگلی ارسباران و ییلاقات این منطقه می توانید از این چشمه بازدید نمایید.

چشمه آبگرم شهرستان کلیبر آذربایجان شرقی

 

چشمه باراندوز

استان آذربایجان غربی بیش از ۴۶ چشمه آبگرم دارد. از مشهور ترین آبگرم های استان آذربایجان غربی، می توانیم به آبگرم هفت آباد، زنبیل، قینرجه، باراندوز اشاره نماییم. این آبگرم های طبیعی در شهرهای مختلفی مانند ماکو، تخت سلیمان، سلماس، میاندوآب و چالدران می‌باشد. حتماً در زمان سفر به آذربایجان غربی از چشمه های آبگرم بازدید نمایید.

 

چشمه آب گرم محلات

اگر در شهرهای نزدیک استان مرکزی و مشخصا در شهر محلات زندگی می کنید، چشمه آب گرم محلات می تواند گزینه عالی برای شما باشد. چشمه های آب گرم زیادی در این شهر وجود دارد که برای درمان بیماری های مختلفی از جمله درد پا، آرتروز و روماتیسم به کار می رود.

از معروف ترین آبگرم های طبیعی ایران و شهر محلات می توانیم ‌به آبگرم شفا، حکیم، سلیمانیه و سودا اشاره نماییم. با توجه به شرایط آب و هوایی محلات در چهار فصل هوایی می توانید به این شهر سفر نمایید. بهترین زمان سفر فصل بهار و تابستان است.

چشمه آب گرم محلات

آبگرم‌ دلفان

پس از معرفی آبگرم‌ محلات از مرکز ایران خارج نشده و به شهر دلفان در استان لرستان می رویم. چشمه آبگرم دلفان از دل کوه های سر به فلک کشیده زاگرس به وجود آمده و یکی از مناطق تاریخی و گردشگری شهر به حساب می آید. آب این چشمه خواصیت دارویی داشته و طبق ادعای کارشناسان برای درمان بسیاری از بیماری ‌های استخوانی و مفصلی همچنین عفونی و پوستی بسیار مفید می باشد.

لازم به ذکر است که برای دسترسی به این شهر، باید پس از سفر به استان لرستان، ۶۰ کیلومتر به سمت غرب شهر نورآباد سفر نمایید.

طبق تابلو های راهنمایی، آبگرم دلفان را مشاهده خواهید کرد. برای اقامت می توانید یکی از هتل‌های استان لرستان را انتخاب نمایید که اقامتگاه های استان لرستان گزینه منطقی برای رزرو هتل  برای دسترسی به این آبگرم می باشد.

آبگرم‌ دلفان

آب گرم ایوب پیامبر

در آخر مقاله سفری به شرق ایران داریم. چشمه آب گرم ایوب پیامبر در استان خراسان شمالی از معروف ترین آبگرم های طبیعی ایران بوده و دارای استخر های جداگانه ای برای آقایان و بانوان می باشد. طبق ادعای محلی ها و بومیان منطقه، حضرت ایوب از این منطقه برای بیماری های خود استفاده می کرده و از معجزات این پیامبر در این منطقه بوده است.

پس از استفاده و آبتنی در استخر می توانید به زیارت حضرت ایوب نبی بروید. اگر قصد اقامت در این استان را دارید، در مقالات سایت مفصلا در مورد رزرو هتل های استان خراسان شمالی صحبت کرده ایم. در صورت تمایل می توانید مطالعه فرمایید.

همچنین بیشتر بخوانید: جاذبه های طبیعی ساری

آب گرم ایوب پیامبر

آبگرم های شمال ایران

آبگرم آمل در این شمال ایران واقع بوده و از معروف ترین آبگرم های طبیعی ایران به شمار می رود. در شمال ایران آبگرم های متعددی وجود داشته که هر کدام خاصیت های معدنی و درمانی بسیاری دارد. در زمان سفر به شمال کشور، می توانید از آب گرم های شهرهای آمل، لاهیجان، دماوند و شاهدشت کرج استفاده نمایید.

لطفا نظرات خود را در مورد آبگرم ها و هتل های شهر اقامتی خود با ما در میان بزارید.

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای