مسئول دفاتر خدماتی و مسافرتی استان مرکزی گفت: افزایش قیمت دلار برگزاری تورها و فعالیت و فروش دفاتر خدماتی و مسافرتی را تحت‌تاثیر قرار داده است.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، مریم ابراهیمی با اشاره به اینکه ۶۰ دفتر خدماتی و مسافرتی برای فعالیت در استان دارای مجوز هستند، اظهار کرد: از این تعداد دفتر، ۵۷ دفتر در حال حاضر فعالیت دارند و سه دفتر نیز غیرفعالند که تا فروردین ۱۴۰۲ به جهت فعالیت مجدد به آن‌ها فرصت داده شده است، در غیر این صورت ناچار به لغو مجوز هستیم.
وی با اشاره به اینکه دفاتر در روزهای منتهی به سال جدید تقریبا روزهای شلوغی را سپری می کنند، افزود: در استان مرکزی دفاتر برای برگزاری تورهای داخلی و خارجی برنامه‌ریزی می‌کنند و برگزاری تور برای کشورهایی که ارزان‌تر هستند و نیازی به ویزا ندارند، ترتیب داده می‌شود.
ابراهیمی با بیان اینکه برای تورهای داخلی عموما استقبال به سمت شهرهای شمالی و جنوبی کشور است که در این راستا دفاتر خدماتی و مسافرتی استان نیز برنامه‌ریزی داشته‌اند، گفت: هنوز به صورت دقیق نمی‌توان تعداد تورهایی که از مبدا استان مرکزی برگزار می‌شود را اعلام کرد ولی قطعا دفاتر در این حوزه فعال خواهند بود.
وی افزود: در کنار تورهای خارج از کشور و خارج از استان، تورهای طبیعت‌گردی و ورزشی نیز برای استان برگزار می‌شود که مقاصد آن عموما تالاب میقان، تفرش، محلات و … خواهد بود.
مسئول دفاتر خدماتی و مسافرتی استان مرکزی با اشاره به اینکه این روزها دفاتر با وجود همه چالش‌ها در حال فعالیت هستند، گفت: متاسفانه افزایش قیمت ارز و تورم موجود در جامعه به شدت فعالیت دفاتر را تحت‌تاثیر خود قرار داده و تعداد ثبت‌نامی برای تورها به شکلی محسوسی افت کرده است.
وی تصریح کرد: افزایش قیمت دلار باعث شده است که قیمت هتل‌ها نیز افزایش یابد به شکلی که امروز با افزایش سه برابری قیمت هتل‌ها نسبت به سال گذشته روبرو هستیم و همین امر برگزاری تور را تحت تاثیر قرار داده و عملا به مانند سال گذشته فعالیت دفاتر را شاهد نیستیم، چراکه استقبال از تور و سفر کاهش یافته است.
ابراهیمی بیان کرد: دفاتر خدماتی و مسافرتی سال‌های بسیاری سختی را پشت سر گذاشته‌اند، در سال ۹۷ و ۹۸ درگیر سیل بودیم، پس از آن بیماری کرونا شایع شد و امسال نیز با تحریم و تورم و قیمت ارز درگیر هستیم و این اتفاقات تاثیرات منفی بر کار دفاتر گذاشته است ولی با این وجود دفاتر پس از دو سال کرونایی و تعطیلی کامل به کار برگشته‌اند، هرچند که با روزهای پر رونق گذشته فاصله دارند.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای