به جرئت می توان گفت یکی از مکان های جالب توجه ایران در زمینه گردشگری، کوه های مریخی است. با ما همراه باشید تا کوه های شگفت انگیز مریخی چابهار را با هم بررسی نماییم.

چابهار یکی از مناطق زیای جنوبی ایران بوده که در کنار ساحل زیبای دریای خلیج فارس و عمان آرام گرفته است. در سال های اخیر توجهات زیادی به این منطقه شده و از فرصت های سرمایه گذاری در آن استفاده شده است.

مسیر دسترسی کوه های مریخی

برای دسترسی به این منطقه باید ۵۰ کیلومتر به سمت چابهار با سواری حرکت نمایید. سپس تابلو های ورودی منطقه را مشاهده خواهید کرد.

مسیر دسترسی کوه های مریخی

دلیل نام گذاری

با توجه به شکل و طرح کوه ها، تصویری از مریخ را در ذهن انسان تداعی می کند. همچنین مسیر دسترسی چابهار تا کوه های مریخی بسیار جالب توجه و زیبا است. منطقه کوه های شگفت انگیز مریخی چابهار، بیابان برهوتی بوده که می توانید وسعت بی کران آسمان را در شب های طولانی تماشا کنید. آسمان، جلوه باشکوهی را برای شما خواهد داشت.

هتل های بسیاری در این منطقه ساخته شده است. می توانید با توجه به امکانات رفاهی منطقه گردشگری، کمپ زده و اقامت رویایی و به یاد ماندنی داشته باشید.

تفریحات منطقه

از بدو زمان ورود می توانید در این منطقه قدم زده و منظره های مختلفی را  مشاهده کنید. همچنین سوژه های مختلفی برای عکاسی در این منطقه وجود دارد. می توانید با دوربین حرفه ای یا حتی با گوشی خود، عکاسی کرده و لحظات به یاد ماندنی زندگی خود را ثبت و ضبط کنید.

وجود کوه های کوتاه و بلند در منطقه باعث شده بیشتر افراد و ورزشکاران برای صخره نوردی و کوه نوردی به این منطقه سفر کنند. پیشنهاد می کنیم شبی در این منطقه اقامت داشته و کوه های مینیاتوری و آسمان پهناور را تماشا کنید. مطمئناً یکی از بهترین شب های عمرتان خواهد بود.

تفریحات منطقه

 

دلیل به وجود آمدن کوه های مریخی در این منطقه چیست؟

با توجه به زیستگاهی که در منطقه حاکم است، خاک این منطقه فاقد ارزش از لحاظ کشاورزی است. با توجه به باران‌های سیل آسا که می بارد و گرمای سوزانی که در منطقه حاکم است، باعث از بین رفتن پوشش خاک و بی ارزش شدن مناطق می شود. به زمین های مانند کوه های مریخی، اصولاً زمین های بد یا بدلند می گویند.

کوه ها و صخره های مریخی از ترکیب خاک رس و پوست حیوانات به وجود آمده و کوه های مینیاتوری را تشکیل داده اند. طبق ادعای باستان‌ شناسان قدمت این کوه‌ها به پنج میلیون سال قبل تعلق دارد.

دلیل به وجود آمدن کوه های مریخی در این منطقه چیست؟

 

اقامت در منطقه مریخی

برای کسانی که قصد اقامت در کوه های شگفت انگیز مریخی چابهار را دارند، امکانات متنوعی فراهم شده است. شما با رزرو یکی از اقامتگاه ها می توانید به تمام تجهیزات رفاهی از جمله سرویس بهداشتی دسترسی داشته باشید. در زمان بازدید حتما از سواحل زیبای دریا گل افشان و تالاب صورتی بازدید نمایید.

اگر قصد اقامت در شهر چابهار را دارید، در ادامه هتل های معروف چابهار را معرفی می نماییم که می توانید به صورت آنلاین رزرو هتل نمایید.

اقامت در منطقه مریخی

 

هتل های شهر چابهار

با تبدیل شهر چابهار به منطقه آزاد، هتل های بسیار لوکس و مدرن در این شهر افتتاح شده است که می توانیم به هتل های لیپار، فردوس، شاهان، آذین و سپید اشاره نمایم. هتل های حرفه ای مانند هتل آپارتمان سوهاز، ونوس و سدس در این شهر وجود دارد که در ادامه نگاه کوتاهی به هتل لیپار چابهار خواهیم داشت.

هتل لیپار چابهار

با رزرو هتل ۵ ستاره لیپار، چابهار دسترسی آسانی به کوه های شگفت انگیز مریخی خواهید داشت. این هتل دارای هفتاد اتاق بوده که در سه طبقه ساخته شده است. هتل معروف لیپار در سال ۱۳۸۶ همزمان با آزادسازی منطقه چابهار افتتاح شده است. با توجه به موقعیت جغرافیایی آن، دسترسی بسیار آسانی به مناطق گردشگری و ساحل شهر دارد. در زمان رزرو هتل می توانید یکی از اتاق های یک تخت، دو تخته و انواع سوئیت ها را رزرو نمایید.

لازم به ذکر است برخی اتاق رو به دریا بوده و برخی اتاق ها رو به باغ زیبای هتل می باشد. می توانید اتاق خود را در سایت سفر بازی انتخاب و پس از رزرو، رسید رزرو هتل خود را دریافت نمایید.

همچنین جهت اجاره روزانه خانه مبله و آپارتمان به صورت آنلاین با امکانات رفاهی کامل امنیت بالا و  پشتیبانی آنلاین می‎‌توانید از طریق سایت سفر بازی اقدام نمایید.

سایت سفر بازی اقامت خوشی را برای شما در زمان سفر به کوه های شگفت انگیز مریخی چابهار آرزومند است.

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای