رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران طی بازدید از موزه هنرهای معاصر تهران، پیشنهاد داد که با کمک موزه هنرهای معاصر تهران، با آگاهی از تقویم جشنواره‌های هنری، تورهای سفر در تهران طراحی کنند.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، حرمت‌الله رفیعی از دو نمایشگاه ردپا و هایپررئالیسم دیدن کرد و در نشستی با عبادرضا اسلامی‌کولایی، رئیس موزه هنرهای معاصر تهران درباره فراهم کردن همکاری‌های مشترک گفت‌وگو کردند.

او در این دیدار با اشاره به گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و آوازه جهانی آن، این نهاد هنری را یک فرصت بزرگ گردشگری هنری خواند و گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق از این فرصت کم‌نظیر برای جذب گردشگران استفاده کرد.

رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: خلق رویدادهای متنوع یکی از استراتژی‌های روز دنیا در جذب گردشگر است و در این زمینه، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های هنری یکی از کارآمدترین شیوه‌ها است. در دنیا دفاتر گردشگری با آگاهی از تقویم جشنواره‌های هنری، تورهای سفر طراحی می‌کنند و این مهم با محوریت موزه هنرهای معاصر تهران می‌تواند در تهران انجام شود.

اسلامی نیز با اعلام آمادگی کامل برای همکاری با انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، گفت: گاه نمایش آثار هنرمندان دیگر کشورها بخشی از دیپلماسی فرهنگی ست و می‌تواند زمینه جذب گردشگران فرهنگی هنری شود.

رئیس موزه هنرهای معاصر تهران گفت: نمونه بسیار شاخص گردشگری هنری موفق، بینال هنری ونیز است که گفته می‌شود این بینال در دوره گذشته درآمدی بیش از ۳.۳ میلیارد یورو داشت. بدیهی است باید با یک نقشه‌راه مهندسی شده برای ایران نیز این گردش مالی خیره‌کننده سهمی ایجاد کرد.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای