طبق گزارش تحریریه مجله گردشگری سفربازی، ورود گردشگران ارمنی به ایران با خودرو آسان می‌شود. به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، تفاهم نامه‌ای که در  آبان ماه میان ارمنستان و ایران امضا شده است. این قرارداد میان محمدحسین صوفی مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران و آرسن مانوکیان رییس کلوپ اتومبیلرانی ارمنستان بود.

این قرارداد به منظور تقویت بیشتر روابط دوستانه و همکاری استراتژیک در تردد زمینی میان ایران و ارمنستان است. از اهداف این تفاهم نامه می‌توان به توسعه همکاری دو کشور در زمینه ایمنی راه اشاره کرد. همچنین ارائه خدمات امداد خودرویی به مسافران و اتباع کشورهای طرفین را شامل می‌شود. جذب گردشگران ارمنستانی به کشورمان و ترویج و گسترش سفرهای مسئولانه و ایمن،از مفاد این قرارداد است.

طرح صدور کارِنِه‌دوپاساژ برای ورود موقت خودرو های ارمنستانی به ایران توسط نمایندگان کلوپ اتومبیلرانی این کشور به عنوان صادر کننده و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران به عنوان پذیرنده بر اساس امضای تفاهم نامه میان این دو نهاد بین المللی اجرا می‌شود. بنابراین، از این پس اتباع ارمنستانی می‌توانند از طریق مرز آگاراک نوردوز در استان آذربایجان شرقی که تنها مرز مشترک میان دو کشور است، در نوروز امسال وارد ایران شوند.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای