معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور گفت: هتل‌ها و تاسیسات اقامتی در فهرست ساختمان‌های ناایمن شهر تهران قرار ندارند.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، اسماعیل برات با اشاره به گزارش شورای شهر تهران درباره شناسایی ساختمان‌های ناایمن در تهران، گفت: بنا بر استعلامی که از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گرفته شده، هیچ‌یک از هتل‌ها و تاسیسات گردشگری و اقامتی تهران تاکنون «اخطار ساختمان ناایمن» دریافت نکرده‌اند و در آن فهرست قرار ندارند و شکایت و هشداری هم نداشته‌اند.
در دی‌ماه ۱۴۰۱ ناصر امانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، همزمان با سالگرد حادثه پلاسکو گفته بود: در شهر تهران بیش از ۳۰ هزار ساختمان ناایمن شناسایی شده است. این رویکرد بعد از حادثه پلاسکو به یک نهضت تبدیل شد که از این تعداد ساختمان ناایمن در شهر تهران، ۱۲۹ ساختمان “خطر آنی” دارند.
با این حال، علی نصیری، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفته است: فهرستی که از مدت‌ها پیش در رسانه‌ها مطرح است، فقط به بررسی از منظر آتش‌نشانی مربوط است که تعداد ۱۲۹ ساختمان بود و با ایمن‌سازی‌هایی که در برخی از ساختمان‌ها انجام شد، ۱۰ مورد از آن کاهش پیدا کرد.
او همچنین گفت: از بعد غیر حریق و سایر ابعاد ایمنی در مورد ساختمان‌های شهر، لیستی وجود ندارد، اما بر اساس اقدامات قرارگاه ایمنی کالبدی با بررسی‌هایی که توسط ۲۲ تیم انجام می‌شود، این فهرست درباره بررسی همه ابعاد ایمنی در حال تهیه است. ارزیابی ساختمان‌ها از بعد ایمنی شامل ۱۶ هزار ساختمان‌ بلندمرتبه و مهم است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای