شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران، امسال از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و یک رویداد فرهنگی است که با هدف تجمیع ظرفیت‌های صنعت گردشگری و به منظور استفاده بهینه از منابع موجود و برای حضور فعالان بخش خصوصی برگزار می‌شود.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، حسین رضایی، فعال حوزه گردشگری درخصوص شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری اظهار کرد: نمایشگاه‌ها عموما به‌عنوان یک راهکار موثر در بازاریابی و مواجهه عرضه‌کنندگان، متقاضیان و مصرف‌کنندگان شناخته شده و نقش موثری برای ارائه خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها ایفا می‌کنند.
وی اضافه کرد: سال گذشته همزمان با پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ابعاد مختلف گردشگری مذهبی بررسی و گفته شد که بهتر است ادارات کل حوزه‌های گردشگری برای اینکه فضای گردشگری مورد واکاوی مخاطبان قرار گیرد به ارائه عملکرد و خدمات خود در این نمایشگاه بپردازند. امید است امسال نیز به این موضوع توجه شود.
۳ موج سفر تا نوروز ۱۴۰۲
رضایی ادامه داد: در ایام ماه‌های رجب، شعبان و رمضان قرار داریم و جشن‌های رجب و شعبان بخشی از نیازهای فرهنگی است که مخاطبان را به سمت حوزه‌های زائرپذیر هدایت می‌کند. همچنین پیش‌بینی می‌شود تا نوروز آینده ۳ موج سفر برای علاقه‌مندان به گردشگری مذهبی ایجاد شود که باید بخشی از خدماتی که در نوروز ارائه خواهد شد، در این نمایشگاه اطلاع‌رسانی شود.
وی عنوان کرد: بازشناسی صنعت گردشگری انحصارا به ارائه خدمات و تحلیل عملکرد ادارات کل میراث فرهنگی و گردشگری ختم نمی‌شود، بلکه تمام عوامل موثر در صنعت گردشگری از جمله ناوگان‌های سفرهای زمینی، هوایی، دریایی تا خدمات جاده‌ای در مسیر، بررسی امکانات میان راهی به ویژه بهداشت مراکز خدماتی و رفاهی باید مورد ارزیابی قرار گیرند. با توجه به اینکه بخشی از وظایف به عهده سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است نباید این نهاد از نگاه نظارتی گردشگری دور بماند.
این فعال حوزه گردشگری ادامه داد: توجه به هزینه‌های سفر به خصوص خدمات میان‌راهی، میزان آمادگی شهرها برای پذیرش مسافر، آمادگی پلیس‌راه و رفع خطر از نقاط پر حادثه، نظارت بر فروش بلیت و توزیع بلیت روزانه، تاکسی‌های مسافربر و نحوه ارائه خدمات فرهنگی می‌تواند مسافرت مسافران و گردشگران داخلی و خارجی را اطمینان‌بخش کند.
عوامل خدمات سفر گزارش عملکرد بدهند
رضایی گفت: همچنین انتظار می‌رود عوامل موثر در حوزه خدمات سفر چه مستقیم و چه غیرمستقیم به ارائه عملکرد در این نمایشگاه ملزم شوند تا اصحاب رسانه و مردم میزان تاثیرگذاری خدمات آن‌ها را در سفرهای نوروزی مورد ارزیابی قرار دهند.

وی اضافه کرد: همچنین اطلاع‌رسانی به‌موقع در فضای رسانه‌ای و تبلیغی کشور علاوه‌بر ارائه دستاوردهای نوین، چشم‌اندازی از خدمات شرکت‌های موفق در حوزه گردشگری و تورگردانی، تور لیدرهای موفق، رسانه‌های حوزه گردشگری، حوزه‌های آموزشی در این صنعت، خدمات الکترونیک و فناوری اطلاعات در حوزه گردشگری، انجمن‌ها، جمعیت‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، شاخه‌های نوین گردشگری، بوم‌گردی و مراکز اقامتی روستایی، شرکت‌های چاپ و نشر نقشه‌های گردشگری، واحدهای گردشگری شهرداری‌ها، بانکداری الکترونیکی، گردشگری بازار و صنایع‌دستی و همچنین گردشگری بین‌المللی را از طریق ارائه خدمات توریستی آسان به‌همراه خواهد داشت.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای