۰

بند زنان زندان قصر بازسازی شود

بازدید

مدیر مجموعه باغ موزه قصر خواستار استفاده از ظرفیت صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی برای بازسازی بند زنان زندان قصر شد و گفت: این مجموعه ظرفیت مناسبی برای قرارگرفتن در محور گردشگری تهران دارد.

به‌ گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، باغ‌ موزه قصر که سابقاً زندان قصر نامیده می‌شد، اولین زندان متمرکز تهران بود. این زندان هم‌اینک تعطیل شده و با عنوان باغ موزه قصر یکی از مراکز فرهنگی، تاریخی و هنری کشور برای بازدید عمومی است.

حسین ساری مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و ناصر قاسمی مدیر مجموعه باغ موزه قصر تهران در دیداری ظرفیت های همکاری دو جانبه برای بازسازی و مرمت و توسعه گردشگری داخلی با محوریت این مجموعه را بررسی کردند.

عموم فکر می‌کنند تهران ظرفیت گردشگری ندارد

وی با اشاره به لزوم حفظ موزه قصر به عنوان یکی از میراث‌فرهنگی و ملی ارزشمند تهران، بر اهمیت محتواسازی و تولید محتواهای متنوع تاکید کرد و افزود: رونق گردشگری در موزه قصر تهران مستلزم برنامه‌ریزی و ارتباط‌گیری با گروه‌های هدف است. برخلاف تصور عموم، تهران در حوزه گردشگری به خصوص گردشگری داخلی بسیار ظرفیت دارد و گردشگران بسیار زیادی به تهران سفر می‌کنند.

ساری افزود: موزه قصر به عنوان یکی از موزه‌های ارزشمند و پرظرفیت تهران می‌تواند در محور گردشگری تهران جای داشته باشد در عین حال می‌تواند مکانی مناسب برای گردهمایی‌ها، پاتوق هنرمندان و گروه‌های مختلف باشد.

ناصر قاسمی در این نشست با اشاره به نیاز و لزوم همراهی وزارت میراث‌فرهنگی در خصوص تقویت بخش موزه‌ای زندان تصریح کرد: توسعه گردشگری داخلی در اولویت برنامه‌های موزه قصر در کنار محتواسازی است؛ لازم است برای تقویت بخش موزه‌ای باغ موزه قصر از ظرفیت وزارت میراث‌فرهنگی و خصوصا اداره‌کل موزه‌ها استفاده کنیم.

آماده میزبانی از تشکل‌های فعال گردشگری

مدیر مجموعه باغ موزه قصر با بیان این که موزه قصر ظرفیت بسیار خوبی برای رونق گردشگری داخلی و قرار گرفتن در محور گردشگری دارد، گفت: این آمادگی در موزه قصر وجود دارد که تمام ظرفیت‌های خود را برای حضور اقشار مختلف و گردشگران به کار بگیرد، در عین حال آماده میزبانی از تشکل‌های فعال گردشگری خصوصا صنف راهنمایان گردشگری هستیم.

وی خواستار استفاده از ظرفیت صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی برای بازسازی بند زنان زندان قصر شد و گفت: یکی از نیازهای ما بازسازی بند زنان زندان است که در دوره‌های گذشته توسط شهرداری کاملا تخریب شده است، در این زمینه نیازمند اهتمام و استفاده از ظرفیت صندوق احیا هستیم.

مدیر موزه قصر تهران بکارگیری ظرفیت صندوق برای برخی از مرمت‌های اضطراری را یادآور شد و گفت: آمادگی داریم با تمام ظرفیت با صندوق همکاری داشته باشیم و با تعامل در مسیر توسعه میراث‌فرهنگی، گردشگری و تاریخ شفاهی پیش برویم.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *