۰

برگزاری هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی به‌صورت بین‌المللی

سفربازی - برگزاری هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی به‌صورت بین‌المللی
بازدید
 • مدیرکل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از برنامه‌ریزی برای برگزاری هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به‌صورت بین‌المللی خبر داد.

  به گزارش سفربازی، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ویدا توحدی در حاشیه بازدید وزیر فرهنگ سوریه از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران، گفت: امسال پس از ۶ دوره برگزاری جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، به پیشنهاد وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصمیم گرفته شده، هفتمین دوره جشنواره به‌صورت بین‌المللی برگزار شود.

  توحدی افزود: با توجه به رشته‌های مشترک صنایع‌دستی بین ایران و سوریه مثل سرامیک، ملیله و گلیم از وزیر فرهنگ سوریه برای حضور هنرمندان سوری در جشنواره فجر صنایع‌دستی دعوت به‌عمل آمد که با استقبال روبه‌رو شد.

  او توضیح داد: در جلسات آتی شورای سیاست‌گذاری هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی موضوع کشورهای هدف برای مشارکت در جشنواره مطرح و از طریق سفارتخانه‌ها و رایزنان فرهنگی اطلاع‌رسانی می‌شود.

  به گفته مدیرکل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، اقدامات و مکاتبات لازم برای حضور هنرمندان دیگر کشورها از طریق شورای جهانی صنایع‌دستی در منطقه آسیا و اقیانوسیه در حال انجام است و امیدواریم شاهد جشنواره‌ای غنی و پربار باشیم.

  آیا این مطلب مفید بوده؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *