مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از برگزاری نمایشگاه «از نقطه تا چهره» با رونمایی از مجموعه طراحی‌های صنیع‌الملک در کاخ گلستان خبر داد.

به گزارش سفربازی، به نقل از میراث‌آریا، آفرین امامی با اشاره به مناسبت روز ۱۹ اردیبهشت که به نام روز اسناد ملی و میراث مکتوب نام‌گذاری شده است، گفت: براین اساس نمایشگاهی از مجموعه طراح‌های صنیع‌الملک با عنوان «از نقطه تا چهره» در کاخ گلستان برپا می‌شود.

او در توضیح آثار ارائه داده شده در این نمایشگاه عنوان کرد: براساس یک کتابچه کلکسیونی و طراحی متعلق به دوره ناصری که روی این کتابچه نیز دست‌خط ناصرالدین شاه مزین شده است، ۱۵ تصویر از تصاویر شخصیت‌های دوره قاجار به قلم صنیع‌الملک که در این کتابچه وجود دارد، در قالب تابلو شاسی به نمایش در می‌آید.

امامی تصریح کرد: نمایشگاه «از نقطه تا چهره» با رونمایی از مجموعه طراحی‌های صنیع‌الملک در روز ۱۹ اردیبهشت در عمارت شمس‌العماره کاخ گلستان افتتاح می‌شود و به مدت یک هفته در معرض نمایش گردشگران خواهد بود.

این کتابچه که شامل اشعار سفیر مرتضی قلی خان قاجار است و از جلد پارچه‌ای به رنگ آبی با طراحی ترمه مزین شده، دارای دو بخش است که بخش نخست رونوشت‌های چاپی–سربی است که در روسیه چاپ شده و بخش دوم شامل ۱۵ تصویر از تصاویر شخصیت‌های قاجار با هنر قلم میرزا ابوالحسن خان غفاری کاشانی ملقب به صنیع‌الملک است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای