بنابر اعلام سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیت پروازهای اربعین توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایر اپلیکیشن‌ها ممنوع اعلام شد.

به گزارش سفربازی، به نقل از مهر، میراکبر رضوی گفت: فروش بلیت پروازهای اربعین فقط از طریق سایت شرکت‌های هواپیمایی مجاز خواهد بود.

او درباره زمان عملیات پروازی اربعین حسینی، افزود: این برنامه از ۲۰ شهریور آغاز می‌شود و در ۳۱ شهریور ماه سال جاری پایان می‌پذیرد.

او با اشاره به تشکیل نخستین جلسه‌ ستاد پروازهای اربعین ۱۴۰۱ با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیران صنعت حمل‌ونقل هوایی، تصریح کرد: در این جلسه بر برنامه‌ریزی به‌موقع به‌منظور انجام پروازهای ایمن و راحت در ایام اربعین توسط شرکت‌های هواپیمایی تاکید شد.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، پروازهای اربعین امسال از ۲۲ فرودگاه داخلی به مقاصد نجف و بغداد انجام خواهد شد، پروازهای عتبات نیز از فرودگاه امام (ره) از ترمینال سلام صورت می‌گیرد.

رضوی ازجمله محدودیت‌های انجام پروازهای اربعین را بالا بودن درجه حرارت، گرد و غبار و قرار داشتن در پیک پایانی سفرهای تابستانی عنوان کرد و گفت: با توجه به این محدودیت‌ها از شرکت‌های هواپیمایی درخواست شده تا برای پروازهای اربعین از هم‌اکنون برنامه‌ریزی کنند.

او همچنین با تاکید بر ممنوع بودن پروازهای چارتری در ایام اربعین حسینی، اعلام کرد: مقرر شده تا طبق دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا اقدام‌های بهداشتی لازم در مسیرهای رفت‌وبرگشت انجام شود.

او با اشاره بر اهمیت ایجاد تعادل و توازن در بین پروازهای برنامه‌ای داخلی و پروازهای اربعین از سوی شرکت‌های هواپیمایی، افزود: براساس برنامه‌های ابلاغی، شرکت‌ها موظفند برنامه شهریور ماه امسال را با توجه به محدودیت‌ها و ظرفیت‌های موجود پیاده‌سازی و اجرا کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در این جلسه همچنین بر در نظر گرفتن هواپیمای پشتیبان، پاسخگویی به‌موقع به مسافران و معرفی یک نفر به‌عنوان نماینده تام‌الاختیار در فرودگاه‌های نجف و بغداد تاکید شده است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای