در آستانه فرا رسیدن هفته صنایع‌دستی، فروشگاه صنایع‌دستی در ارومیه افتتاح شد.

به‌گزارش سفربازی، به نقل از میراث‌آریا، در آستانه فرا رسیدن هفته صنایع‌دستی، فروشگاه صنایع‌دستی با مشارکت ۱۲ هنرمند استانی، ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی در ارومیه افتتاح شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی در مراسم افتتاح این فروشگاه، اظهار کرد: افتتاح این فروشگاه در نوع خود کم‌نظیر بوده و برای راه‌اندازی آن تنی چند هنرمندان ارزنده استان نقش داشته‌اند تا با فعالیت این فروشگاه زمینه فروش محصولات رشته‌های چوبی، گلیم‌بافی، شیشه‌گری و … فراهم شود که در نوع خود قابل قدردانی است.

مرتضی صفری افزود: داشتن روحیه تعامل و همکاری لازمه توسعه و پیشرفت در همه عرصه‌ها بوده و خوشبختانه این همدلی و اتحاد در بین هنرمندان آذربایجان غربی وجود داشته که می‌تواند نویدبخش روزهای خوب در آینده باشد.

او با بیان اینکه حاشیه سود پایین یکی از مشکلات حوزه صنایع‌دستی ادامه داد: برای حل مشکل نیاز است تا نوآوری در این عرصه انجام شده و تولیدات صنایع‌دستی به‌گونه‌ای طراحی شود که برای استفاده در زندگی روزمره نیز به کار گرفته شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: مسئولان نیز باید تلاش کنند زمینه‌های حضور هنرمندان در نمایشگاه‌های صنایع‌دستی داخلی و خارجی فراهم شود.

صفری گفت: در دیدار استانداران استان‌های مرزی ایران با استانداران اقلیم کردستان عراق تفاهم‌ شد تا شرایطی فراهم شد تا هنرمندان در نمایشگاه‌های گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شده در این اقلیم حضور داشته باشند.

در آذربایجان‌غربی ۱۳ فروشگاه صنایع‌دستی فعال وجود داشته که هشت مورد از این فروشگاه‌ها در ارومیه قرار دارند و مجوز و اقدامات لازم برای راه‌اندازی سه فروشگاه دیگر نیز انجام شده است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای