مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از انجام توافق نهایی برای آزادسازی کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان خبر داد و گفت: در همین راستا، ساختمان اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تعیین تکلیف شد.

به‌ گزارش سفربازی، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، امیر کرم‌زاده، افزود: این توافق مهم با پیگیری استاندار سمنان و مشارکت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، شهرداری و شورای اسلامی شهر سمنان، اداره‌کل امور زندان‌ها و اقدامات تأمینی استان و با هماهنگی معاونت عمرانی استاندار سمنان انجام شد.

او یادآور شد: طبق توافق نهایی، مقرر شد تا ساختمان‌های اداره‌کل امور زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، مستقر در مجموعه و حریم کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان با انتقال به محل استقرار فعلی سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری سمنان، آزادسازی و هزینه‌های مرتبط با اجاره بهای ملک یاد شده هم‌زمان با مرمت بنای کاروانسرا، توسط پیمانکار و بهره‌بردار مجموعه در مدت سه سال پرداخت شود.

دیوارهای بتنی کاروانسرا برچیده می‌شوند

به گفته کرم‌زاده، همچنین با توافق انجام‌ شده میان طرفین مقرر شد تا دیوارهای بتنی موجود در اطراف کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان، حداکثر تا ۲۰ شهریورماه برچیده و بنای کهن کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان، پس از سال‌ها، در منظر دید شهروندان قرار گیرد.

گفتنی است، کاروانسرای تاریخی سمنان به عنوان یکی از ۹۹۹ کاروانسرای ساخته شده کشور در دوران شاه‌عباس صفوی در شهر سمنان قرار دارد که دارای ۴۰۰ سال قدمت است و در سال ۱۳۵۲ به ثبت ملی رسید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای