۰

لمبران و صمغ آباد طالقان

سفربازی - لمبران و صمغ آباد طالقان
بازدید

امروز میخوام جاهای خاصی رو از جاهای دیدنی طالقان بهتون معرفی کنم که شاید برای دوست داران جاهای تاریخی و حرفه‌ای جذاب باشه.

منطقه لمبران طالقان

منطقه لمبران که با نام منطقه باستانی لمبران هم شناخته میشه در واقع گورستانی باستانیه. قدمتش به هزاره اول قبل از میلاد مسیح بر میگرده. از آثار به دست آمده و نشونه‌های باستان شناسی مشخص شده که این منطقه و اطرافش برای انسان‌های اون زمان از اهمیت بالایی برخوردار بوده. زندگی و کار سالهاست که در اینجا وجود داشته و داره. از لحاظ باستان شناسی و بررسی عوامل تخصصی، این منطقه باستانی اهمیت زیادی داره و باعث به دست آمدن سر نخ‌هایی جدید از تمدن‌های باستانی در ایران شده.

سفربازی - لمبران طالقان

لمبران طالقان

از لحاظ جغرافیایی این منطقه در طالقان و ما بین روستاهای قدیمی خچیره وگته ده قرار گرفته. لمبران در بخش بالا طالقان هست. با روستا‌های ناریان و مهران از سمت شمال، از شرق با ناریان رود، از غرب هم با جوستان و در جنوب با خوچیره همسایه هست.

در سال‌های جدیدتر یعنی دوره قاجار هم این ناحیه محل تردد و گذر افراد میشه. از اونجایی که در بین مسیر گته ده و جوستان قرار داشته محلی برای اتراق و استراحت افرادی که تردد و سفر میکردن، علی الخصوص چوپان‌ها بوده. قهوه خانه و محل استراحتی هم دراینجا ساخته شده بوده. رهگذران و مسافران به راحتی خستگی سفر رو از تن در میکردن و به ادامه سفر خودشون می‌پرداختن.

لمبران هوایی پاک و خنک داره و در تابستان هم شاید شما نیاز به لباس گرم داشته باشین. پس اگر قصد رفتن دارید، مجهز باشید. هوای عالی و سردش همچنین آب سرد گواراش واقعا چیزیه که در زندگی شهری کمتر میشه دید.

سفربازی - لمیران طالقان

لمیران طالقان

منطقه صمغ آباد طالقان

سفربازی - صمغ اباد طالقان

صمغ اباد طالقان

در ۸ کیلومتری جاده زیاران به طالقان میشه این روستای زیبا رو دید که افراد زیادی رو به سمت خودش میکشونه تا لحظات رو در اون سپری کنن.
طبیعت بکری داره و مکان‌‌های مناسبی هم در اینجا برای سکونت مسافران و علاقمندان به وجود اومده. نزدیکی به تهران و دسترسی خوب به امکانات شهری باعث شده که در سال‌های اخیر خیلی‌ها اینجا رو برای ساخت ویلا انتخاب کنن. به این خاطر هست که شاهد ساخت و سازهای ویلایی یا مسکونی هستیم. خیلی از شهری‌ها برای ییلاق و تغییر ذائقه و حتی اجاره ویلا یک یا چند روزه اینجا رو انتخاب میکنن.

 

اگر قصد اجاره ویلا در این منطقه یا طالقان رو دارید میتونید از تیم سفربازی کمک بگیرید. ما از زمان رزرو ویلا تا اجاره اون در کنار شما هستیم تا بهترین محل رو انتخاب کنید.

با سفربازی با خیال راحت سفر کنید.

تلفن تماس : ۰۲۱۴۲۵۵۱۰۰۰

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *