سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از تخصیص ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمه هنرمندان صنایع‌دستی و راهنمایان گردشگری خبر داد.

به گزارش سفربازی، به نقل از میراث آریا، محمدحسین عسکرپور گفت: بیمه ۲هزار و ۷۲۴ هنرمند صنایع‌دستی که از ابتدای سال قطع شده بود، دوباره برقرار شده است.

او با اشاره به اهمیت بیمه هنرمندان صنایع‌دستی، افزود: از ابتدای سال جاری به علت عدم تامین اعتبار مورد نیاز، بیمه صنعت‌گران و هنرمندان صنایع‌دستی قطع شده بود و هنرمندان به صورت شخصی هزینه حق بیمه خود را پرداخت می‌کردند.

به گفته سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید صنایع‌دستی، با پیگیری‌های وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در هیئت دولت و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط جلسه‌ای در روز دوشنبه ۱۴ شهریور با مدیرکل امور بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در خصوص تمدید بیمه صنعت‌گران صنایع‌دستی برگزار و مقرر شد نسبت به تمدید بیمه صنعتگران صنایع‌دستی از سه ماهه دوم سال اقدام شود بنابراین صنعت‌گران برای تمدید بیمه تأمین اجتماعی نیازی به واریز حق بیمه آزاد در سه ماهه دوم سال را ندارند.

او درباره تعیین تکلیف مبالغی که هنرمندان صنایع‌دستی از ابتدای سال برای حق بیمه خود پرداخت کرده‌اند، توضیح داد: در این‌باره مذاکراتی را شروع کرده‌ایم و امیدوار هستیم تا به نتیجه برسد و خبر خوبی را در این‌باره به صنعت‌گران و هنرمندان به‌زودی اعلام خواهیم کرد.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای