۰

مصوبه تشویقی دولت برای سرمایه‌گذاری در گردشگری

بازدید
 • سخنگوی دولت از تصویب طرح تشویقی دولت در حوزه فرهنگی و گردشگری خبر داد و گفت: هزینه‌های نهادهای دولتی و عمومی و اشخاص در زمینه ساخت اماکن فرهنگی، هنری و گردشگری به‌عنوان هزینه قابل‌قبول مالیاتی محسوب می‌شود.
  به گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، علی بهادری‌جهرمی در حاشیه نشست هیات دولت درباره مصوبات هیات وزیران گفت: هزینه‌هایی که نهادهای دولتی و عمومی و یا حتی اشخاص خصوصی در حوزه ساخت فرهنگسراها، اماکن فرهنگی، هنری و گردشگری انجام می‌دهند به‌عنوان هزینه قابل‌قبول مالیاتی محسوب می‌شود.
  وی ادامه داد: در واقع با این تصمیم، دولت از درآمدهای خود برای ترغیب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی چشم‌پوشی می‌کند تا این اماکن فرهنگی و هنری مورد بهره‌برداری قرار گیرند.
  سخنگوی دولت موضوع دوم مصوبه هیات وزیران را در راستای برخورد موثرتر با اقدامات ضد رقابتی اعلام کرد و گفت: بر اساس مصوبه دولت، مبلغ جریمه‌هایی که بنگاه‌های بزرگ انحصارگر به دلیل اقدامات ضد رقابتی و انحصاری از سوی شورای رقابت، به پرداخت آن محکوم می‌شوند و همچنین جریمه‌هایی که بنگاه‌های انحصاری به علت عدم رعایت مصوبات شورای رقابت باید پرداخت کنند، متناسب با نرخ تورم افزایش پیدا خواهد کرد.
  بهادری‌جهرمی افزود: این تصمیم برای آن گرفته شد که در قیمت‌گذاری و رسیدن محصولات نهایی به دست مردم نظارت موثرتری داشته باشیم.

  آیا این مطلب مفید بوده؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *