رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کبودرآهنگ گفت: از ابتدای سال‌جاری ۸۰۰ هزار بازدید از شهرستان ثبت شده که از این تعداد، حدود ۶۵۰۰ توریست خارجی بودند.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، مهدی غلامی با اشاره به اینکه همانند گذشته غار علیصدر در صدر بازدیدهای این شهرستان قرار دارد، اظهار کرد: در شهرستان دفتر خدمات مسافرتی وجود ندارد و به دنبال تاسیس این دفتر هستیم.

وی در ادامه درباره مرمت بازار قدیمی کبودرآهنگ بیان کرد: یک میلیارد تومان برای مرمت مصوب شده که منتظر تخصیص هستیم و با توجه به اینکه در فصل سرد سال قرار داریم عملیات مرمت به ابتدای سال آینده موکول خواهد شد.

اوقافی بودن مغازه‌ها و روند کُند مرمت

غلامی یکی از دلایل روند کُند مرمت این بازار سنتی را اوقافی بودن بسیاری از مغازه‌ها دانست و افزود: با اوقاف مکاتباتی مبنی بر مشارکت در مرمت انجام داده‌ایم و هر بار پاسخ این سازمان نبود اعتبار است در حالی‌که باید سریع در امر مرمت مشارکت کند.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کبودراهنگ با اشاره به اینکه این شهرستان دو روستای هدف گردشگری دارد، مطرح کرد: ۶ درخواست سرمایه‌گذاری برای سفره‌خانه در شهرستان داریم که امیدواریم پس از به ثمر رسیدن به رونق گردشگری کمک کنند.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای