مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی از پیش‌بینی حضور بیش از چهار میلیون گردشگر و زائر در مشهد در دهه آخر ماه صفر خبر داد و گفت: با توجه به حجم زیاد سفرهایی که در این ایام انجام می‌شود، موکب‌ها و واحدهای ارائه‌دهنده خدمات در استان‌های معین در نظر گرفته شده است.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایلنا، هر ساله مشهد در ایام خاصی از سال پذیرای خیل عظیمی از محبان خاندان عصمت و طهارت(ع) از اقصی‌نقاط کشور است که عمدتا با وسیله نقلیه شخصی به این شهر سفر می‌کنند. یکی از این ایام، دهه آخر ماه صفر است چراکه این روزها با رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شهادت حضرت امام رضا (ع) همزمان است. از این‌رو مسئولان درصدد تدارک امکانات لازم برای ارائه خدمات به زائران و مسافرانی هستند که از ۳۱ شهریور تا پنجم مهرماه ۱۴۰۱ به مشهد سفر خواهند کرد.

فعالیت مراکز اقامتی سایر دستگاه‌ها و نهادها

با توجه به حجم زائران و مسافرانی که در این ایام به مشهد سفر خواهند کرد، پیش بینی‌شده است که واحدهای اقامتی مشهد پاسخ‌گوی اسکان جمعیت میلیونی زائران در بازه زمانی کوتاه چند روزه انتهای ماه صفر نیست. از این‌رو، علاوه‌بر واحدهای اقامتی مجاز سایر مراکز اقامتی سایر دستگاه‌ها و نهادها نیز برای اقامت مسافران بسیج شده‌اند.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به آنکه استان‌های خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی، خراسان‌جنوبی، سمنان و گلستان به عنوان استان‌های معین در دهه آخر صفر تعیین شده‌اند، افزود: استان خراسان‌رضوی تمام امکانات خود را برای ارائه خدمات آماده کرده است. امکانات لازم برای اسکان اضطراری فراهم شده است و استان‌های معین نیز در مسیر به زائران خدمات ارائه می‌دهند.

از تهیه اقلام ضروری تا استقرار خودروهای امدادرسان

مصطفی فاطمی از راه‌اندازی موکب‌هایی در استان‌های معین خبر داد که قرار است به زائران و مسافران خدمات ارائه دهند. در این میان اسکان اضطراری، تهیه اقلام ضروری و استقرار خودروهای امدادرسان و… در نظر گرفته شده است. تعدادی از مدارس و مجموعه‌های مختلف برای اسکان مسافران مشهد در نظر گرفته شده که خدمات لازم را ارائه خواهند داد.

او یادآور شد: هیات‌ها، مردم و افراد مختلف به سمت خراسان‌رضوی می‌روند از این‌رو نیاز است که حتما قبل از سفر، محل اسکان خود را مشخص کنند. هرچند ظرفیت اسکان اضطراری پیش‌بینی شده است اما با توجه به حجم زیاد سفرها، ممکن است در این خصوص با چالش روبه‌رو شویم. در حال حاضر ظرفیت اسکان چند برابر سال‌های قبل در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به آنکه پیش‌بینی آن است که تا حدود چهار میلیون نفر به مشهد سفر کنند، گفت: این تعداد چندین برابر ظرفیت اقامتی مشهد است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای