معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: برگزاری رویداد بین‌المللی کشورهای عضو اکو در ۲۰۲۳ جهشی عظیم در تعریف محور جدید گردشگری در شمال‌غرب کشور خواهد بود.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، کمال‌الدین میرجعفریان در جلسه هماهنگی رویداد اردبیل ۲۰۲۳، افزود: برای معرفی فراسرزمینی و در حوزه کشورهای عضو اکو هم باید برنامه‌ریزی‌هایی انجام و با استفاده از ظرفیت وزارت خارجه و حضور در نمایشگاه‌های خارجی پیش‌رو ظرفیت‌های استان معرفی شود.

سرمایه‌گذاران حوزه‌های مختلف پای کار بیایند

به گفته او، در بحث نرم‌افزاری، اطلاع‌رسانی و تولید محتوا برای معرفی استان باید به بهترین نحو عمل شود، سرمایه‌گذاران باید در حوزه‌های مختلف پای کار بیایند و با استفاده از این فرصت محصولات و تاسیسات خود را معرفی کنند.

میرجعفریان گفت: همه باید از ظرفیت‌های این رویداد برای معرفی استان حداکثر استفاده را ببریم و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف همکاری کامل را برای برگزاری این رویداد داشته باشند.

در ادامه سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل نیز توضیح داد: بیش از سه ماه تا شروع رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو فرصت داریم و باید با مشخص کردن شرح وظایف‌ دستگاه‌ها کار به صورت عملی شروع شود.

تعریف ۶ کمیته، تدوین وظایف و ابلاغ احکام

فردین عینی افزود: تاکنون ۶ کمیته برای برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ مشخص شده‌، وظایف آن‌ها تدوین شده‌ و احکام آن‌ها از سوی استاندار اردبیل ابلاغ شده‌ است.

او اضافه کرد: برگزاری رویداد بین‌المللی کشورهای عضو اکو در ۲۰۲۳ جهشی عظیم در تعریف محور جدید گردشگری در شمال‌غرب کشور خواهد بود.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما معرفی استان اردبیل در حوزه گردشگری با توجه و تکیه بر داشته‌های طبیعی و تاریخی آن است که تاکنون آن‌گونه که باید در سطح ملی و بین‌المللی معرفی نشده است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای