مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در روز اربعین از ورودی «باب عالی» پذیرای گردشگران است. همچنین تالار اصلی کاخ گلستان به همراه موزه حوض‌خانه این مجموعه جهانی نیز از ساعت ۱۲ به بعد پذیرایی بازدیدکنندگان است.

به‌ گزارش سفربازی، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، به مناسبت روز اربعین مصادف با روز شنبه ۲۶ شهریور در راستای همراهی این مجموعه جهانی با برنامه‌های مذهبی مسجد ارگ، بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند از «باب عالی» از سمت خیابان ناصرخسرو وارد کاخ گلستان شوند.

براین اساس بازدیدکنندگان و گردشگران مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، برای تسهیل در ورود و خروج به این مجموعه جهانی به جای استفاده از ورودی «میدان ارگ» از سمت خیابان ناصرخسرو و «باب عالی» تردد کنند.

محدودیت تردد از ورودی باب عالی برای روز اربعین شنبه ۲۶ شهریور است و از روز ۲۷ شهریور تردد به مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از دو ورودی میدان ارگ و باب عالی امکان‌پذیر خواهد بود.

همچنین تالارهای اصلی کاخ شامل سلام، عاج، آئینه، ظروف و برلیان به همراه موزه حوض‌خانه به دلیل اقدامات فنی برق تا ساعت ۱۲ ظهر خدمات بازدید ندارد و پس از ساعت ۱۲ این تالارها قابل بازدید است.

بازگشایی ورودی باب عالی کاخ گلستان (سردر شمس‌العماره) در اردیبهشت ۱۴۰۰ همزمان با روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی انجام شد.

گفتنی است، عمارت باب عالی بنایی است در کنج جنوب‌شرقی محوطه کاخ گلستان که مجموعه را با خیابان ناصرخسرو مرتبط می‌سازد. وجود ارسی‌های متعدد و فاخر در فضاهای مختلف عمارت باب عالی از جمله ویژگی‌های برجسته آن است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای