کانون جهانگردی و اتومبیلرانی رالی گردشگری بین‌المللی خزر تا خلیج‌فارس را اردیبهشت سال ۱۴۰۲ همزمان با روز ملی خلیج‌فارس برگزار می‌کند.

به گزارش سفربازی، به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، این رالی گردشگری به مناسبت روز ملی خلیج فارس برابر با ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور خودروهای دو دیفرانسیل و موتورسیکلت‌های مسافرتی بالای ۲۵۰ سی‌سی از ۱۰ کشور اروپایی و آسیایی به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

خودروهای حاضر در این رویداد بین‌المللی با هماهنگی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از مرزهای مختلف وارد کشور می‌شوند و پس از گردهمایی در حاشیه دریای خزر، این رالی را آغاز و به سمت آب‌های نیلگون خلیج‌فارس حرکت خواهند کرد.

استان‌های گیلان، قزوین، تهران، اصفهان، فارس و هرمزگان در مسیر عبور شرکت‌کنندگان قرار دارند و شرکت‌گنندگان از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرها و جاذبه‌های طبیعی شهرها و مناطق مختلف این استان‌ها بازدید خواهند کرد تا پس از آشنایی با طبیعت و تمدن کهن ایران، سفیران ایران امن، باشکوه و زیبا در کشورهای مبدا خود باشند.

مراسم اختتامیه این رالی گردشگری بین‌المللی، همزمان با روز ملی خلیج‌فارس در جزیره کیش و در کنار سواحل خلیج‌فارس برگزار می‌شود و نفرات برگزیده‌ای که با رعایت اصول صحیح رانندگی، احترام به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، شیوه نقشه‌خوانی صحیح و مهارت مسیریابی، کمترین امتیاز منفی را به ثبت رسانده‌اند، معرفی خواهند شد.

آشنایی با جاذبه‌های بی‌شمار گردشگری، تاریخی و فرهنگی در کریدور حمل‌ونقل شمال به جنوب، ترویج فرهنگ رانندگی ایمن در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای، توسعه فعالیت‌های اتومبیلرانی در سطح کشور، توسعه سفرهای مسئولانه و همچنین گرامی‌داشت روز ملی خلیج‌فارس از مهمترین اهداف برگزاری این رالی گردشگری بین‌المللی خواهد بود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و همچنین وب‌سایت اختصاصی دبیرخانه رالی گردشگری خزر تا خلیج‌فارس مراجعه کنند.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای