۰

بندر مقام کاندیدای روستای جهانی گردشگری

بازدید
 • مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: بندر مقام به‌عنوان یکی از روستاهای جهانی گردشگری ایران به سازمان جهانی گردشگری معرفی می‌شود.

  به گزارش سفربازی، به نقل از میراث‌آریا، محمد محسنی گفت: در بازدیدی که مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی از روستاهای گردشگرپذیر استان داشت، روستای ساحلی مقام به دلیل دارا بودن معیارهای لازم به‌عنوان یکی از گزینه‌های ایران برای معرفی به سازمان جهانی گردشگری معرفی انتخاب شد.

  او با اشاره به اینکه دارا بودن جاذبه‌های تاریخ فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی و صنایع‌دستی از معیارهای انتخاب روستاهای جهانی گردشگری است، افزود: محوریت اقتصادی روستا بر پایه گردشگری، همکاری مردم روستا در روند توسعه و دارا بودن امکانات اولیه برای ورود گردشگر از دیگر معیارهای انتخاب این روستا بوده است.

  محسنی ادامه داد: سازمان جهانی گردشگری هر ساله بهترین دهکده‌های گردشگری را با هدف حفظ مکان‌های منحصربه‌فرد روستایی، میراث و ارزش‌های آن‌ها و در عین‌ حال ترویج گردشگری به‌عنوان راه‌حلی برای کاهش تمرکز جمعیت انتخاب می‌کند که امیدواریم بندر مقام بتواند این عنوان را کسب کند.

  مصطفی فاطمی، مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بازدید از روستای مقام گفت: روستای ساحلی مقام ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خوبی در حوزه گردشگری دارد.

  او افزود: بندر مقام می‌تواند به‌عنوان پشتیبان جزیره شیدور (مارو) در ارائه خدمات در حوزه گردشگر به گردشگران باشد.

  در ادامه، مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از ساحل مکسر، گردنه عشاق، پارک ساحلی، قلعه مغویه و… بندر مقام بازدید کرد.

  بندر مقام از توابع بخش شیبکوه بندرلنگه است که به دلیل دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و بکر گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *