تهران یکی از شهرهای بزرگ ‌ایران با جاذبه‌های دیدنی بسیار است. شهری پرجمعیت و شلوغ که با مشکل آلودگی هوا درگیر است. این موضوع جان و سلامتی مردم پایتخت را تهدید می‌کند. اما در میان ‌این همه شلوغی و آلودگی، باز هم می‌توان از تماشای جاذبه‌های دیدنی ‌این شهر شلوغ، لذت برد. اما پایتخت نشینان و حتی مسافرین عازم پایتخت، کل طول روز خود را به انجام کارهای روزانه و خرید مشغول هستند. و زمان کافی برای بازدید از مکان‌های دیدنی تهران پیدا نکنند. به همین خاطر شبگردی و بازدید از جاهای دیدنی تهران در شب به تفریح غالب اهالی ‌این شهر تبدیل شده است. حتی افرادی هم که با اهداف مختلف به تهران سفر کرده و قصد اقامت شبانه در مسافرخانه‌های تهران را دارند، ترجیح می‌دهند از شب و تاریکی مطلقش، برای تماشای زیبایی‌های پایتخت استفاده کنند.

تهران در شب

اما شبگردی در تهران برای مسافر مستلزم مطمئن بودن از مکان خواب در شب است. پس باید از قبل کارهای مربوطه رزرو هتل تهران را انجام داده باشد. یا اگر پول کافی برای اقامت در هتل را ندارد، باید حداقل یک اتاق از مهمانسراهای تهران را برای خود رزرو کرده باشد. ‌اینکه باید دنبال رزرو اتاق در مسافرخانه تهرانپارس یا مسافرخانه در صادقیه تهران و یا هر مهمانسرای دیگری در تهران باشد، بستگی به موقعیت و جاذبه‌های دیدنی دارد که شما می‌خواهید به تماشای آنها بپردازید.

پس اول مقصد و مکان دیدنی مورد نظر خود را مشخص کرده و سپس با توجه به آن، یک اتاق از مهمانسرای تهران را برای خود رزرو کنید.‌ این طور دیگه از بابت جای استراحت برای آخر شب، نگرانی نخواهید داشت. اگرهم دنبال ارزانترین مسافرخانه تهران می‌گردید، باید لیست مسافرخانه‌های تهران را پیدا کرده و قیمت آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. قیمت مسافرخانه‌های تهران بر اساس امکانات موجود در اتاق‌ها و موقعیت جغرافیایی آنها، بسیار متفاوت است. در ادامه ضمن معرفی جاذبه‌های دیدنی تهران در شب، سعی خواهیم کرد چند مورد از مسافرخانه‌های موجود در آن حوالی را به شما معرفی کنیم.

۱ – پارک آب و آتش و پل طبیعت

تعداد جاذبه‌های دیدنی تهران در شب زیاد است. به طوری که بعضی از آنها همچون پل طبیعت؛ امروزه به نمادی برای‌این شهر تبدیل شده‌اند. پارک آب و آتش یا همان بوستان حضرت ابراهیم، یکی از پارک‌های بزرگ تهران است. این پارک مجموعه‌ای از جاذبه‌های دیدنی را در دل خود جای داده است. برج‌های آتش، فواره آب و سالن آمفی تئاتر تنها بخشی از اماکن دیدنی‌این بوستان هستند.

پل طبیعت

پل طبیعت نیز در‌این بوستان قرار دارد و آن را به پارک طالقانی وصل می‌کند. نورپردازی‌های شبانه ‌این پل، آن را به جاذبه‌ای در شب‌های تهران تبدیل کرده است. گلشهر، کوروش و طوبی نام سه مهمانسرای تهران در حوالی پل طبیعت هستند. می‌توانید برای اقامت شبانه، از آن‌ها استفاده کنید.

۲ – دربند

دربند

بخش شمالی شهر تهران، آب و هوای بهتری نسبت به دیگر قسمت‌های آن دارد. دربند هم یکی از محله‌های قدیمی‌این شهر در شمال تهران است که شب‌های بسیار شلوغی دارد. در سراسر مسیر دربند، رستوران‌های سنتی بسیاری وجود دارد. این رستوران‌ها با غذاها و ترشک‌های خود، میزبان مناسبی برای مهمان‌ها و پایتخت نشینان هستند. اگر دنبال مسافرخانه ارزان در تهران و حوالی خیابان دربند هستید، باید بگویم که تلاش شما بی فایده است. چون‌این جاذبه دیدنی در منطقه یک تهران قرار دارد؛ که هزینه‌های آن بسیار سرسام آور است. شاید حتی هزینه رزرو یک اتاق در حوالی دربند تهران، دهها برابر قیمت مسافرخانه راه آهن تهران باشد!

۳ – بام تهران

زندگی در تهران بی وقفه ادامه دارد. حتی شب و تاریکی‌اش نمی‌تواند بعضی مشاغل را تعطیل کند. عده‌ای بسیاری از مردم‌ این شهر، در شیفت شب کار می‌کنند. اما شاید تماشای ‌این همه شلوغی و خیابان‌های طویل از یک ارتفاع در شب، منظره‌ای جذاب باشد. برای تجربه ‌این زیبایی، باید به انتهای خیابان ولنجک تهران رفته و از ارتفاع زیاد آن را نظاره‌گر باشید.

بام تهران

بام تهران، عنوان ‌این جاذبه دیدنی در شب است که که مجموعه‌ای از امکانات تفریحی هم چون سنگ نوردی، تله‌کابین و رستوران را در خود جای داده است. هتل بلوط، یک مهمان پذیر تهران در‌این منطقه است که می‌توانید شبی به یاد ماندنی را در اتاق‌های آن تجربه کنید.

۴ – خیابان سی تیر

قدم زدن در شب، همیشه حس و حالی خاص دارد. مخصوصا اگر ‌این پیاده روی شبانه، در خیابان سی تیر تهران باشد. سنگفرش‌های ‌این خیابان و بوی غذای خوشمزه طبخ شده در دکه‌های اغذیه فروشی، فضایی جذاب برای پیاده‌روی را مهیا کرده است. در ‌این بین نوای آهنگ‌های خیابانی هم به شما کمک می‌کند که شبی به یاد ماندنی را رقم بزنید. پس از سپری کردن یک شب خاطره انگیز، می‌توانید از مهمان پذیر فردوسی در نزدیکی ‌این منطقه برای اقامت استفاده کنید. فردوسی، یکی از مسافرخانه‌های ارزان در تهران است.

سخن آخر

اگر قصد سفر و یا اقامت در تهران و لذت بردن از جاذبه‌های دیدنی آن را داشته باشید، باید با اقامتگاه‌ها و مسافرخانه‌های آن آشنا باشید تا بتوانید یک اقامت لذت بخش را تجربه کنید. سفربازی تلاش کرده است تا یک لیست کامل از تمامی‌مسافرخانه‌ها و مهامانسراهای تهران گرد هم آورد تا راهنمای شما عزیزان در سفر به تهران باشد. با سفربازی بهترین اقامت را تجربه می‌کنید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای