سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی گیلان گفت: با اختصاص اعتبار ۲.۳ میلیارد ریالی و پس از انجام مراحل اداری، عملیات مرمت و بازسازی سقف بام‌های خانه‌های موزه میراث روستایی گیلان آغاز شد.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، محمدرضا امیری‌نژاد از مرمت و بازسازی خانه‌های موزه میراث روستایی استان خبر داد و اظهار کرد: با اختصاص اعتبار ۲.۳ میلیارد ریال و پس از انجام مراحل اداری، با انتخاب پیمانکار ذی‌صلاح و تحویل کارگاه، عملیات مرمت و بازسازی سقف بام‌های خانه‌های موزه میراث روستایی گیلان آغاز شد.
سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی استان گیلان گفت: با عنایت به معماری خاص ساختمان‌های موزه میراث روستایی گیلان و نوع مصالح به‌کار رفته، لازم است هر چند سال یک‌بار نسبت به مرمت بناها اقدام مناسب صورت گیرد.
وی موزه میراث روستایی گیلان را یکی از نفایس ملی استان دانست و گفت: به منظور انتقال آداب و رسوم و سنن به نسل‌های آینده، حفظ و حراست از موزه میراث روستایی بسیار ضروری و از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان گیلان است.
گفتنی است؛ موزه میراث روستایی گیلان از جاذبه‌های گردشگری استان بود که محلی برای آشنایی با معماری، فرهنگ، سبک زندگی، غذاهای محلی، صنایع‌‌دستی، پوشاک و… مردم مناطق مختلف استان گیلان است.
۲۸ واحد از منازل مسکونی بومی گیلان با فضاهای روستایی در این موزه بازسازی شده‌اند. مصالح این خانه‌ها بومی بوده و طی سال‌ها بر اثر بارش باران دچار فرسایش شده و نیاز به مرمت و بازسازی داشتند.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای