خیلی از ما، شهر رامسر رو بعد از سریال جذاب و دیدنی خط قرمز می‌شناسیم. اگر یه دهه شصتی باشی، قطعا تمام صحنه‌هاش رو به خاطر داری و می‌دونی ساحل‌های رامسر چه نقش کلیدی در زیبایی و تاثیرگذاری این فیلم داشتن. حتی خیلی از ما دهه شصت و هفتادی‌ها، بعد از دیدن این فیلم تصمیم گرفتیم به رامسر سفر کنیم و ما هم مثل رامین، توی ماسه‌های ساحل‌های رامسر، قدم بزنیم. بله، تصمیم بسیار درستی گرفتیم. رفتن به این شهر، حداقل برای ما، یادآور خاطرات خیلی قشنگیه. به عشق دوران نوجوانی و حتی جوونیمون، تصمیم گرفتیم توی ساحل یه آتیش درست کنیم و درست مثل بچه‌های خط قرمز کنار اون، با پتوهامون نشستیم و گل گفتیم و گل شنیدیم. 

درست حدس زدید، در این متن از وبلاگ سفربازی، قصد داریم درباره‌ی ساحل‌های رامسر براتون حرف بزنیم. در ابتدای متن شما رو با روستای معروف جواهرده آشنا می‌کنیم و در ادامه، سعی می‌کنیم تمام ساحل‌های معروف این شهر زیبا رو بهتون معرفی کنیم. اگه شما هم این تابستون یا حتی پاییز، قصد دارید سفری به شهر زیبا و توریستی رامسر داشته باشید، به هیچ عنوان این متن رو از دست ندید.

روستای جواهرده، جواهری سبز با رگه‌های نارنجی

سفربازی - روستای جواهرده

روستای جواهرده

برای اینکه بدونید دقیقا داریم از چی صحبت می‌کنیم، یه دسته گل رو تصور کنید که مملو از برگای شاداب سبز رنگه. این رنگای سبز هم اصلا شباهتی به هم ندارند و فقط کنار هم قرار گرفتنشون باعث شده یه زیبایی عجیبی رو جلو چشماتون ببینید. حالا بین تمام این برگای سبز، سعی کنید گلای ریز نارنجی و قرمز قرار بدید. اون گلارو نا‌مرتب لای برگا بذارید و سعی کنید دسته گلتون رو با کاغذ کادوی کاراملی محکم ببندید. اونو دست یکی از دوستاتون بدید و از دور به دسته گل نگاه کنید. چیزی که شما الان می‌بینید، روستای زیبای جواهرده هست، فقط در یک کانسپت کوچکتر. زیباست، نه؟ واقعا چه کسی ممکنه این زیبایی رو ببینه و تصمیم نگیره به این روستا سفر کنه. خیلی از ما، وقتی به شمال سفر می‌کنیم، دوست داریم بخشی از سفرمون رو توی بافت روستایی بگذرونیم. اینجاست که یاد سریال پس از باران توی ذهن و قلبمون زنده میشه. دوست داریم خونه‌ای مثل خونه‌ی کدخدا رو اجازه کنیم و شب رو با صدای قورقور غورباقه‌ها بگذرونیم. باران‌های این روستای زیبا و نمی که از خودش روی زمین به جا میذاره، تکه‌ای از بهشت رو روی زمین بهتون هدیه میده. شما قصد سفری طولانی دارید، سعی کنید انرژی زیادی رو از طبیعت ناب جواهرده برای خودتون به ارمغان بیارید. خلاصه‌ی کلام اینکه، جواهرده از اون مقصدهاییه که یکبار سفر کردن بهش باعث میشه، بارها و بارها بخواید مسافرش باشید و نقل مجالس مهمانیتون خواهد شد.

سفربازی - جنگل دالخانی رامسر

قبل از ساحل‌های رامسر، بریم روستای جواهرده، چی ببینیم؟

سفربازی - جنگل‌ صفارود

جنگل‌ صفارود

خیالتون رو راحت کنم، این روستا خودش به تنهایی انقدر جاهای زیبایی داره که می‌تونه هفته‌ها از سفرتون رو پوشش بده. اما خوب، به هر حال شما تصمیم دارید بعد از دیدن این زیبایی، سری به ساحل‌های رامسر بزنید و لذت این سفر داخلی را تکمیل کنید. اگه بخوایم به صورت خلاصه فقط یه اشاره‌ی کوچک به این روستا و دیدنی‌هاش بکنیم، بدونید که اگر به رامسر سفر کردید و روستای جواهرده رو توی لیست جاهایی که باید سر بزنید گذاشتید، به هیچ عنوان، آبشار صفارود، چشمه‌ی سلیمان، کوه کنین و برشی رو از دست ندید. اگر علاقه‌ی زیادی به چای آتیشی و مرغ زغالی دارید، به جنگل‌ صفارود سری بزنید تا متوجه بشید وقتی از طبیعت زیبای ایران حرف می‌زنیم، منظورمون دقیقا کجاست. راستی، توی همین جنگل یه سری چشمه‌ی آب معدنی هست که دست کمی از ساحل‌های رامسر ندارن. حالا کمی ارتفاع رو کم کنید و به رودخونه‌ی قو برسید. گذروندن یه عصر دلنشین، کنار رودخانه با یه عصرانه‌ی ساده، حسابی می‌تونه کیفتون رو کوک کنه.

رفتیم جواهرده، کجا بخوابیم؟

سفربازی - طبیعت جواهرده

طبیعت جواهرده

چیزی که شمال رو به جایی دیدنی و آروم برای مسافرت تبدیل کرده، مردم خونگرم و دوست داشتنی این خطه‌ی سرسبزه. پس بدونید که هر زمان از سال که به جواهرده سفر کنید، مردمی پذیرای حضورتون هستن و با خونگرمی تمام، از شما پذیرایی خواهند کرد. اما خوب، خیلی از ما دوست داریم که از قبل هتلی که می‌خوایم شب‌هامون رو توش بگذرونیم، انتخاب کرده باشیم، پس ما هتل‌های مهتاب جواهرده، رانکوهی، پارسیان رامسر، گردان رامسر رمک، شهرزاد و بام سبز رامسر رو بهتون معرفی می‌کنیم.

وقتشه بریم سراغ ساحل‌های رامسر زیبا

سفربازی - ساحل‌های رامسر

ساحل‌های رامسر

اگر روی نقشه، به موقعیت جغرافیایی رامسر نگاه کنید می‌بینید که این شهر از شمال به دریای مازندران و از جنوب به رشته‌ کوه‌های البرز می‌رسه. این یعنی چی؟ یعنی، چه از دسته آدمایی باشید که عاشق دریا هستن و ساحل‌های رامسر رو انتخاب می‌کنن، چه اونایی که عاشق جنگل هستن و طبیعت سبز رو انتخاب می‌کنن، می‌تونید در شهر توریستی رامسر، این عروس زیبا، اوقات خیلی خوشی رو سپری کنید. اینجا می‌خوایم به اون دسته‌ای بپردازیم که عاشق ساحل‌های رامسر هستن. اونا که دوست دارن ماشینشون رو پارک کنن، بلافاصله که به ماسه‌ها رسیدن کفش‌هاشون رو در بیارن و داغی ماسه‌ها رو کف پاهاشون احساس کنن.

سفربازی - ترک رود رامسر

همونایی که یواش یواش خودشون رو به دریا نزدیک می‌کنند، کف داغ شده‌ی پاشون رو آروم توی خنکی آب میذارن. چه احساسی دارید؟ درست مثل فلزی داغ که ناگهان توی آب گذاشته میشه. ما این بخش رو برای اونایی میگیم که دوست دارن ساعت‌ها توی ساحل قدم بزنن، در حالیکه کفش‌هاشون رو توی دست‌هاشون گرفتن. همونایی که به بخشایی از ساحل که رسیدن، خودشون رو به آب می‌سپرن و آروم آروم، سعی می‌کنن عمق بیشتری رو تجربه کنن. ساحل برای این افراد، حکم قرص مسکنی رو داره که می‌دونه وقتی اونو بخوره، درهر صورت دردش خوب میشه و دیگه ردی از هیچ رنجی براش باقی نمی‌مونه. آتیش کردن کنار ساحل، نوشیدن یه چای پر‌رنگ آتیشی با نبات‌های نرم یزدی، تمام تلاطم‌های زندگی رو توی وجودشون ته‌نشین می‌کنه. دیگه هیچ اثری از اون آدم گریخته از سر دردها و سردرگمی‌ها نیست. با تمام این حرفا، بین ساحل‌های رامسر، کدوم یکی برای این آدما بهتره؟ در ادامه می‌خوایم به این سوالتون جواب بدیم که خوب، حالا ما به رامسر اومدیم و می‌خوایم ساحل‌های این شهر رو ببینیم، اول کدوم رو انتخاب کنیم؟

به ساحل خلج برید و همون‌جا اقامتگاه بگیرید، این بهترین کاره

سفربازی - ساحل خلج

ساحل خلج

ساحل خلج به خاطر داشتن اقامتگاه‌های راحتی که داره، خیلی بین گردشگران شهرت پیدا کرده. در واقع خیلی از آدما، به این شهر سفر می‌کنن که بین ساحل‌های رامسر، به خلج برن و شب رو اونجا بگذرونن. بیدار شدن با صدای موج‌های آب، خوردن صبحانه توی کافه‌ی کنار دریا و قدم زدن بعد صبحانه توی یه ساحل زیبا، مواردی هستن که باعث میشن خیلیا ساحل خلج رو به عنوان اولین جای دینی در شهر رامسر انتخاب کنن. ما اینجا رو به خانواده‌ها پیشنهاد می‌کنیم، چون اقامتگاه‌ها کاملا خانوادگی هستن و امنیت زیاد این بخش، شرایطی رو ایجاد می‌کنه که بتونید به راحتی به سفر و خوش‌گذرونی فکر کنید. در هر صورت، خیال راحت بابت امنیت خودمون، فرزندانمون و لوازمی که برای سفر به همراه داریم، بخش زیادی از آرامشمون رو تشکیل میده.

تفریحات آبی رو تو ساحل پارک آبی دنبال کرده و هیجان رو تجربه کنید

سفربازی - ساحل پارک آبی

ساحل پارک آبی

فقط کیش و زیبایی‌هاش نیست که شرایط تفریحات آبی رو در اختیار شما میذاره. شما می‌تونید تابستونا به رامسر سفر کنید، به ساحل پارک آبی برید و حسابی خوش بگذرونید. در سال‌های اخیر، با سفر کردن مردم و توریست‌ها به کشورای مختلف، آگاهی نسبت به تفریحات آبی خیلی بالا رفت. طوری که تقریبا میشه گفت، امروز هر شهری که دسترسی به ساحل داشته باشه، اگر امکانش براش وجود داشته، مجموعه‌ی هیجان‌انگیزی از تفریحات و ابزارهای تفریحی رو فراهم کرده که ساحل پارک‌های آبی رامسر هم از این قاعده مستثنی نیست. جت اسکی، آلاچیق، قایق تندرو، شاتل، زمین‌بازی کودکان و والیبال ساحلی، همه از جمله تفریحاتی هستن که شما می‌تونید در این ساحل انتخاب کنید. خلاصه‌ اینکه اگر دوست دارید هیجان رو تجربه کنید و بچه‌هاتون دائم واستون غر نزنن که توی این سفر بهشون خوش نگذشته، حتما اونارو بین تموم ساحل‌های رامسر، به ساحل پارک آبی ببرید.

آبشار سیاسرت رامسر

ساحل کتالم رامسر، برای آن‌ها که از شلوغی بیزارند، بهترین است

سفربازی - ساحل پارک آبی

نمای دیگر از ساحل پارک آبی

مطمئنم تا این قسمت با خودتون گفتید، خوب ماهایی که نه دوست داریم هیجان رو تجربه کنیم، نه دلمون می‌خواد دائم صدای آدمای اطرافمون رو بشنویم، از بین ساحل‌های رامسر، هیچ فکری واسمون نشده؟ ماهایی که دوست داریم یه گوشه‌ی دنج داشته باشیم، یه آتیش کوچولو برای خودمون درست کنیم و از اینکه می‌تونیم ساعتی در کنار خانواده و دوستامون باشیم، لذت ببریم، جایی برای رفتن نیست؟ باید بگم که، اصلا این‌طوری نیست. رامسر عروس شهرهای شماله و چیزی که همیشه بهش فکر شده اینه که هیچ‌کس نباید این شهر رو با ناراحتی یا دلخوری ترک کنه. ساحل کتالم، برای خود شما تدارک دیده شده. شما که دوست دارید برای یه عصرونه‌ی سبک، زیر یه آلاچیق بشینید و از اینکه می‌تونید به دور از شلوغی، صدای آب رو بشنوید، ذوق کنید. ترکیبی از درختای نیمه بلند، زمینای چمن شده با دریای آبی، شما رو یاد نقاشی‌های بچگیتون میندازه. چه حسی قشنگ‌تر از حس یادآوری روزهای کودکی؟

ساحل نقره‌ای، نگین رامسر را در دسانگشتر تانش ببینید

سفربازی - ساحل نقره‌ای

ساحل نقره‌ای

رامسر، عروس شهرهای شمال است. این عروس با انگشتری نقره‌ای به خانه‌ی داماد رفته است. ساحل نقره‌ای بر روی دستان شهر رامسر نشسته است. اگر دوست دارید در حالیکه دارید موج‌های آبی و نقره‌ای دریا رو نگاه می‌کنید، نیم نگاهی هم به جنگل سرسبز داشته باشید، حتما سری به ساحل نقره‌ای بزنید. به این دلیل به این ساحل زیبا، نقره‌ای می‌گویند که کل ساحل را صدف پوشانده است. با تابش آفتاب به این ساحل، رنگ نقره‌ای کل ساحل رو می‌پوشونه و چیزی که شما می‌بینید، انعکاس نور روی زمین است. یکی از جاذبه‌های ساحل نقره‌ای، پلاژها و اقامتگاه‌های دورتادور هستند. این ساحل به دلیل زیبایی بیش از حدی که دارد، عجیب بر دل گردشگران نشسته است. پس به ساحل نقره‌ای بروید، یک پلاژ خانوادگی بگیرید و قشنگ‌ترین ساعات روزتون رو توی این ساحل بگذرونید.

دیدنی های رامسر

ساحل بکر و زیبای سنگی یکی از زیباترین ساحل‌های رامسر

سفربازی - ساحل سنگی

ساحل سنگی

خیلی از بازدیدکنندگان دوست دارند جاهایی را ببینند که بشریت نتوانسته به حریم طبیعت وارد شده و اون قسمت رو دستکاری کنه. اونا دوست دارن به جایی سفر کنن که بکر بودنش، تمام انرژی رو دخیره کرده و با حضورشون انرژی واقعی طبیعت رو دریافت کنند. ما به این دسته از آدما، بین ساحل‌های رامسر، ساحل سنگی رو معرفی می‌کنیم. ساحلی که با سنگای بسیار زیبایی پوشیده شده و محاله بین این سنگا و شن‌ها راه برید و نتونید یه داستان قشنگ از اشکال برای خودتون بسازید. البته اینجا هم می‌تونید آلاچیق اجاره کنید و یه عصر زیبا رو پشت سر بگذارید. سنگ‌های بکر ساحل، امکانی رو براتون ایجاد کرده که بتونید عکس‌های زیبایی بگیرید و توی شبکه‌های اجتماعیتون به اشتراک بذارید. پس پیراهن سبز و سفید رویایی رو تن کنید و روی یکی از سنگ‌های کنار ساحل لم بدید، از عکاس بخواید تا عکسی با منظره‌ی دریا و بک‌گراند جنگل ازتون بگیره. شما زیباترین عکس اون روز رو خواهید گرفت.

اگر به ساحل‌های رامسر رفتیم، شب رو کجا بگذرونیم

سفربازی - هتل بزرگ رامسر

هتل بزرگ رامسر

اگر کلا شهروندان این شهر و خانه‌های صمیمشون رو کنار بذاریم، هتل سبز رامسر، هتل بزرگ رامسر، هتل اسکان رامسر، هتل آپارتمان ترنج، هتل آپارتمان نیستان رامسر، هتل شایان رامسر، متل متل پارسیان رامسر، هتل لیدو رامسر، هتل کیمیا رامسر، هتل آپارتمان لیان رامسر، هتل آپارتمان هالیدی پارک رامسر، هتل آپارتمان کوثر رامسر، هتل آپارتمان ساحلی کارن رامسر، می‌تونن انتخاب‌های خیلی خوبی براش شما عزیزان باشن.

رزرو هتل و ویلا در رامسر

سخن آخر اینکه

ساحل‌های رامسر، تونستن تمام سلیقه‌ها رو پوشش بدن. چه آدم درون‌گرایی باشید و بخواید توی یه محیط خلوت، روزتون رو بگذرونید، چه آدم برون‌گرایی باشید و بخواید با مردم زیادی دیدار کنید، اینه هنر شهر زیبای رامسر. شاید بد نباشه که در قسمت نهایی متن، چند تا توصیه‌ی خیلی کوچیک براتون داشته باشیم. درسته که سفر کردن به سواحل شمالی، خیلی حس خوبی بهتون میده اما یادتون باشه که این طبیعت امانتی دست ماست. باید در حفظ و پاکیزه نگه داشتنش، نهایت تلاشمون رو بکنیم. ما باید ردی از زیبایی از خودمون به جای بگذاریم، همونقدر که برای ما مهمه به مکانی تمیز سفر کنیم و دغدغه‌هامون رو فراموش کنیم، کسانی که بعد از ما میان هم همین انتظار رو دارن. در نهایت اینکه، همیشه گوشه‌ی ذهنمون داشته باشیم فرزندان ما نسل بعدی هستند که دوست دارن اوقات خودشون رو در طبیعت بگذرونن. ما برای فرزندان خودمون هم که شده باید این زمین رو حفظ کنیم.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۱۴ رای