داستان زندگی خاورخانم و رستورانی که در رامسر برپا کرد!

سفربازی - رستوران خاورخانم رامسر
بازدید
 • احتمالا درمورد دست پخت ناب خانم‌های شمالی زیاد شنیدی،‌ به همین خاطر هست که تو شهرهای شمال کشور،‌ ازجمله رامسر، رستوران‌های سنتی متنوعی دیده میشه. البته،‌ رستوران سنتی باکیفیت در این شهر زیاده،‌ اما رستورانی که بتونه به یک جاذبه گردشگری تبدیل بشه و در سراسر کشور سروصدا به‌پا کنه فقط یکی هست که اونم رستوران خاورخانم رامسره!

  شاید درمورد این رستوران و کیفیت غذای عالیش شنیده باشی،‌ اما تا حالا به این فکر کردی که اسم این رستوران از کجا اومده؟ خاورخانم داستان زندگی یک خانم شمالی با دست پخت عالی هست که مغازه کوچیک خودش رو‌ به یک رستوران با آوازه ملی تبدیل می‌کنه. پس قضیه رستوران خاورخانم فقط کیفیت غذا و فضاش نیست، بلکه بخشی از محبوبیت اون به‌خاطر سرگذشت صاحبش به‌دست اومده که باعث شده توجه مردم بهش جلب بشه. با من همراه باش تا در این مطلب درمورد خاورخانم و رستورانش بیشتر برات توضیح بدم.

  خاورخانم که بود و چه کرد؟!

  خاورخانم یک خانم شمالی اهل روستای سرولات هست که پس از ازدواج مجبور میشه روستاش رو ترک کنه به شهر بره. این خانم شمالی داستان ما که متولد سال ۱۳۴۸ هست،‌ بعد از مدتی زندگی در شهر، به روستای خودش برمی‌گرده. همسر این خانم، کارمند نیروگاه شهید رجایی بود و مجبور بود که به‌واسطه کارش به جنوب مهاجرت کنه. اما تصمیم بر این شد که همسر خاورخانم کارش رو رها کنه و با همدیگه به شمال برگردن.

  زمانی‌که این زوج جوان به سرولات برگشتن، خونه ۷۰ متری که در این روستا داشتن رو تعمیر کردن و در اونجا ساکن شدن. خونه خاورخانم، یک خونه کاملا روستایی هست که منظره چشمگیری از جنگل رو به نمایش میذاره. این خونه شامل یک بالکن ۲۰ متری هست که تمام افراد رو مجذوب خودش می‌کنه.

  سفربازی - نمای بیرونی رستوران خاور خانم رامسر

  نمای بیرونی رستوران خاور خانم رامسر

  مدتی گذشت و این زوج به کار کشاورزی مشغول بودن تا اینکه یک روز جرقه رستوران خاورخانم اتفاق افتاد. در نزدیکی خونه خاورخانم مسافرانی بساط پهن کرده بودن و مشغول خوردن ناهار بودن که ناگهان باران شدیدی شروع به باریدن کرد و بساط مسافران رو بهم ریخت. این مسافران از خاورخانم درخواست کردن که بساط کباب خودشون رو در بالکن خونه‌اش به‌پا کنن، خاورخانم و همسرش هم قبول کردن و این مسافران تا زمانی‌که باران بند اومد، یعنی تا نزدیک نیمه شب، در خونه اونها بودن.

  این خانواده مسافر شب رو هم در خونه خاورخانم گذروندن و روز بعد، به‌همراه اون به بازار رفتن و خرید کردن. خاورخانم در بازار ماهی خرید و ناهار برای اونها ماهی و کته درست کرد. این خانواده که از دست پخت خاورخانم شگفت‌زده شده بودن، پول غذارو حساب کردن و از خاورخانم درخواست کردن که دفعات بعدی هم برای اونها غذا درست کنه. اونها به‌قدری از دست پخت خاورخانم خوششون اومد که اون رو به دوستان و آشنایانشون معرفی کردن و باعث معروف شدن خاورخانم شدن.

  سفربازی - پل معلق رامسر
  سفربازی - منظره بیرون از رستوران خاورخانم

  منظره بیرون از رستوران خاورخانم

  در اون زمان،‌ خاورخانم هیچ تلفنی نداشت، پس شماره تلفن برادرش رو داد تا از طریق اون با این خانواده که حالا به مشتری دائمیش تبدیل شده بودن در ارتباط باشه. همین اتفاق باعث شد تا خاورخانم به‌صورت روزانه مشتری دریافت کنه، اما تعداد مشتری‌های اون تاحدی افزایش پیدا کردن که دیگه خودش و شوهرش مجبور شدن کار کشاورزی رو کنار بذارن و روی طبخ غذا تمرکز کنن. با افزایش تعداد مشتریان، خاورخانم به این فکر افتاد که رستوران سنتی خودش رو راه‌اندازی کنه. درحال حاضر، اون بالکن ۲۰ متری که مهمون‌ها رو جذب خودش می‌کرد به یک رستوران چهار طبقه با منظره عالی تبدیل شده.

  رستوران خاورخانم چه ویژگی‌هایی داره؟

  رستوران خاورخانم، یک خونه محلی با منظره فوق‌العاده هست که مدیریت اون رو خاورخانم به‌عهده داره. منظره این رستوران دریا و جنگل رو به‌طور همزمان به نمایش می‌ذاره. طعم لذیذ غذاهای خاورخانم با ترکیب شدن با این منظره باعث شده تا این مکان پاتوق خیلی از مردم بشه و کسایی هم که بهش مراجعه نکردن رو برای بازدید از اون وسوسه ‌کنه.

  طبق گفته خاورخانم، امروزه در این رستوران به‌طور میانگین ۱۰۰۰ پرس غذا ارائه میشه. درابتدا، فقط خودش و همسرش در این رستوران کار می‌کردن،‌ اما اکنون بیشتر از ۴۰ نفر از اهالی روستا در این رستوران مشغول به‌کار هستن. تعداد این افراد در روزهای تعطیل به ۶۰ نفر هم می‌رسه. ایشون کاملا برروی بهداشت غذاها و شیوه سرو اونها در این رستوران حساس هستن و تمام مراحل پخت غذا رو با بهداشت کامل سپری می‌کنن.

  سفربازی - وعده های غذایی در این رستوران

  وعده های غذایی در این رستوران

  در این رستوران خبری از غذاهایی با اسم‌های عجیب و غریب نیست. منوی رستوران خاورخانم کاملا محلی هست، درست مثل فضاش. در فضای این رستوران هیچگونه تزئین و دکور وجود نداره، تمام چیدمان‌ها به‌صورت ساده و محلی انجام شده. این مکان شامل دو فضای داخلی و خارجی هست،‌ فضای خارجی اون منظره زیبایی از جنگل و دریا رو به نمایش می‌ذاره. در فضای داخلی این رستوران هم درصورتی که لب پنجره بشینی منظره کوه و دریا رو مشاهده می‌کنی.

  نکته جالب درمورد سرو غذاهای این رستوران این هست که در اون، پلو به‌صورت دیگی سرو میشه. به عبارت دیگه، اعضای یک خانواده از یک دیس، پلو می‌کشن. این شیوه سرو باعث شده تا خاورخانم از بقیه رستوران‌ها متمایز باشه، چون مشتریان احساس می‌کنن که در خونه خودشون هستن یا در خونه یکی از آشنایان به مهمونی اومدن.

  از چه مسیری باید بری تا به رستوران خاورخانم رامسر برسی؟

  رستوران خاورخانم در روستای زیبای سرولات قرار گرفته. این روستا در سه کیلومتری جنوب چابکسر قرار داره و جزو استان گیلان محسوب میشه. اگه بخوای از تهران به سمت این رستوران حرکت کنی، مسیری به اندازه ۲۹۰ کیلومتر در پیش داری. طی کردن این مسیر با ماشین حدود ۵ ساعت و نیم زمان می‌بره.

  آدرس: چابکسر، روستای سرولات، لیمه سرا، رستوران خاور خانم

  تلفن رستوران خاور خانم: ۰۹۱۱۳۴۴۴۹۳۴

  ساعت کاری رستوران خاور خانم: ۱۲_۲۳

  مشاهده اقامتگاه ها اطراف رستوران نمایش رستوران روی نقشه گوگل مسیریابی رستوران با گوگل

  سفربازی - یحیی گل محمدی و خاورخانم

  یحیی گل محمدی و خاورخانم

  سفربازی - ترک رود رامسر

  برای رفتن به این رستوران این نکته رو هم در نظر داشته باش که ممکنه ساعت‌های طولانی در صف بمونی. این مکان جزو محبوب‌ترین نقطه‌های سرولات هست تا حدی‌که در بسیاری از مواقع، گردشگران فقط برای چشیدن غذاهای خوش طعم اون به این منطقه سفر می‌کنن. پس بهتره که برای زمان بعد از مراجعه کردن به این رستوران، برنامه‌ریزی دقیقی نداشته باشی.

  لیست غذاهای رستوران خاورخانم

  غذاهای اصلی رستوران خاورخانم غذاهای محلی شمالی مانند غذاهای شکم پر، باقالی قاتوق یا میرزا قاسمی هستن که با دست پخت لذیذ خاورخانم پخته میشن. این غذاهای محلی درکنار مخلفاتی مثل  ماست کوزه‌ای، زیتون پرورده، سیر ترشی و دوغ محلی ارائه میشن که وجود اونها لذت غذاهای محلی رو دوچندان می‌کنه. همچنین، بسیاری از افرادی که از غذاهای این رستوران مزه کردن، درمورد کباب ترش‌های اون رضایت کامل داشتن. علاوه بر تمام این غذاها، اگه به این رستوران رفتی پیشنهاد می‌کنم که حتما غذای مورد علاقه خاورخانم یعنی باقلاقاتوق رو هم امتحان کنی. برنج استفاده شده توسط خاورخانم، برنج ایرانی هست و تمام غذاها همراه‌ با ته‌دیگ و کره سرو میشن.

  سفربازی - لیست غذاهای رستوران خاورخانم

  غذاهای رستوران خاورخانم

  قیمت غذاهای خاورخانم چجوریه؟

  علاوه‌بر کیفیت غذای رستوران خاورخانم، ویژگی دیگه‌ای که باعث محبوبیت این رستوران شده قیمت مناسب غذاها هست. اگه بخوای قیمت غذاهای این رستوران رو با قیمت رستوران‌های دیگه مقایسه کنی،‌ باتوجه به کیفیت بالایی که ارائه میده باید گفت که قیمت منوی اون بسیار مقرون به‌صرفه هست. این نکته رو هم در نظر داشته باش، با اینکه شهرت این رستوران در سراسر ایران پیچیده و گردشگران زیادی، حتی از خارج از کشور به اون مراجعه می‌کنن،‌ این موضوع هیچ تاثیری بر قیمت منوی این رستوران ایجاد نکرده.

  وضعیت رستوران‌های اطراف خاورخانم چطوریه؟

  سفربازی - وضعیت رستوران‌های اطراف خاورخانم رامسر

  وضعیت رستوران‌های اطراف خاورخانم رامسر

  خاورخانم تنها رستورانی نیست که در اون منطقه راه‌اندازی شده، درنتیجه، گردشگران گزینه‌های دیگه‌ای هم دارن. در نزدیکی این رستوران، در ابتدای جاده سرولات، رستورانی با نام خاور خاله احداث شده. تشابه اسمی این مکان با رستوران خاورخانم و نزدیک بودن موقعیت جغرافیایی این دو، باعث میشه تا گردشگران به‌راحتی گمراه بشن و این دو رو با همدیگه اشتباه بگیرن. خیلی از افرادی که برای اولین بار به این منطقه سفر می‌کنن، با دیدن تابلوی رستوران خاورخاله، با خیال اینکه به رستوران خاورخانم میرن بهش مراجعه می‌کنن. البته، خاورخانم در بین افراد محلی به خاورخاله معروف هست، اما نباید اسم رستوران اون رو با مکانی که در ابتدای جاده ساخته شده اشتباه بگیری.

  رستوران‌های دیگه‌ای هم در اطراف خاورخانم پیدا میشن، اما بعید میدونم که از لحاظ کیفیت بتونن باهاش رقابت کنن. یکی از این رستوران‌ها، رستوران باغ آرامش هست که به خاله مرضیه معروفه. این رستوران درواقع خونه مسکونی شخصی به‌نام خاله مرضیه هست که در بالای کوه‌های سرولات برروی یک دره قرار داره. در باغ آرامش، هیچ منویی وجود نداره،‌ درواقع عملکرد این رستوران مثل عملکرد خاورخانم قبل از دوران معروف شدنش هست. برای مراجعه به این مکان، قبل از هرچیزی باید با شماره تلفن خاله مرضیه تماس بگیری تا بهش اطلاع بدی، آدرس دقیق خونه‌اش رو بگیری و مهم‌تر از همه،‌ غذایی که دوست داری بخوری رو انتخاب کنی. در مسیر رسیدن به باغ آرامش احتمالا در ترافیکی که برای رستوران خاورخانم ایجاد شده گیر می‌کنی.

  علاوه‌بر این مکان، ‌رستوران‌های دربند لطفی، تی ته و سالار سرولات هم جزو کافه و رستوران‌های اطراف خاورخانم محسوب میشن که به‌ترتیب با فاصله‌های ۳۸، ۱۱۲ و ۶۰۸ متر از این رستوران قرار گرفتن.

  اطراف رستوران خاورخانم جایی برای اقامت پیدا میشه؟

  سفربازی - اقامت اطراف رستوران خاورخانم

  اقامت اطراف رستوران خاورخانم

  اگه به رستوران خاورخانم رفتی و هوس کردی که شب رو در نزدیکی این مکان به‌سر کنی، می‌تونی از بین خونه‌های برخی افراد محلی که مخصوصا برای اقامت گردشگران استفاده میشن گزینه مورد علاقه‌ات رو انتخاب کنی. روستاییان این منطقه برای اقامت گردشگران خونه‌هاشون رو با قیمت مناسبی اجاره میدن پس نیازی نیست که نگران خرج سفرت باشی. تمام این خونه‌ها فضای سنتی دلنشینی دارن، ترکیب فضای سنتی داخل این خونه‌ها با منظره بیرون روستا یک شب خاطره‌انگیز برات رقم می‌زنه. متاسفانه باید بگم که خود رستوران خاورخانم هنوز جایی برای اقامت گردشگران تدارک ندیده.

  جاذبه های اطراف رستوران خاورخانم

  اگه با جاذبه‌های اطراف رستوران خاورخانم آشنا بشی، می‌تونی برنامه‌ریزی متنوع‌تری در سفرت به این مکان داشته باشی. پس بیا تا با همدیگه این جاذبه‌ها رو بررسی کنیم:

  روستای سرولات

  سفربازی - روستای سرولات

  روستای سرولات

  روستای سرولات‌ در ۲۲ کیلومتری شهر رامسر قرار داره و یکی از محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری این شهر محسوب میشه. مهم‌ترین دلیل محبوبیت این روستا به رستوران خاورخانم برمی‌گرده، اما جدا از اون، جذابیت سرولات به‌قدری زیاده که بدون وجود این رستوران هم ارزش دیدن داره. در این روستا، رودخونه‌ای جاری هست که به اون آچیرود میگن. به‌طور مداوم از سمت این رودخونه نسیم خنکی به سمت این روستا می‌وزه که روی آب وهوای این منطقه تاثیر می‌ذاره و از رطوبت اون کم می‌کنه. در این روستا مکان‌های زیادی برای اقامت وجود داره که شامل هتل‌ها و اقامتگاه‌های متنوع میشن. تو می‌تونی با اقامت در این مکان‌ها شب رو نزدیک به رستوران خاورخانم به‌سر کنی.

  چشمه دمکش

  روستای فکجور اوشیان منطقه‌ای بسیار زیبا در شرقی ترین بخش استان گیلان و شهرستان رودسر و در نزدیکی چابکسر هست که در اون چشمه دمکش قرار داره. این روستا حدودا ۶ کیلومتر از چابکسر فاصله داره و آب وهوای ییلاقی اون در فصل تابستون بسیاری از افراد رو جذب خودش می‌کنه. یکی از مواردی که باعث شهرت و محبوبیت این روستا شده، چشمه دمکش هست که در زیر درخت کهنسالی از گونه افرا واقع شده.آب چشمه از داخل گودال بزرگی که در زیر این درخت وجود داره، به‌صورت گرداب بیرون می‌ریزه. بیرون اومدن آب از این چشمه به‌صورت دم به دم هست یعنی بعضی اوقات برای چندین ساعت یا چندین روز خشک و بدون آبه، درحالی‌که گاهی اوقات چندین روز به‌طور پیوسته آب داره.

  سفربازی - چشمه دمکش

  چشمه دمکش

  نکته جالب درمورد این چشمه این هست که همیشه قبل از اومدن آب از اون،‌ نسیم خنکی در این منطقه شروع به وزیدن می‌کنه. ویژگی‌های چشمه دمکش باعث شده تا نسبت به سایر چشمه‌ها کاملا منحصر به‌فرد باشه، چون در چشمه‌های معمولی آب به‌طور مداوم وجود داره، که این ویژگی برای این چشمه صدق نمی‌کنه.

  رمز خوشمزگی‌ غذا‌های رستوران خاور خانم چیه؟

  سفربازی - چشم انداز رستوران

  چشم انداز رستوران

  همانطور که گفتم،‌ دست پخت بی‌نظیر خاورخانم باعث شده تا مهمون‌هاش اون رو برای راه‌اندازی رستوران تشویق کنن،‌ اما بدون شک برای پابرجا موندن یک رستوران و دستیابی به شهرت ملی و چه‌بسا بین‌المللی،‌ داشتن دست پخت عالی کافی نیست. مواد اولیه این رستوران به‌صورت روزانه تهیه میشه و آشپز اون،‌ که خود خاورخانم باشه،‌ حواسش به ریزترین مسائل آشپزی هست. تمام غذاهای این رستوران روی اجاق‌های قدیمی پخته میشن و حال و هوایی کاملا سنتی در فضای رستوران ایجاد می‌کنن. علاوه‌بر تمام این موارد، منظره زیبای این رستوران با غذای لذیذ خاورخانم ترکیب میشه و هر گردشگری رو مجذوب می‌کنه تا دوباره به این مکان برگرده یا اون رو به دوستانش معرفی کنه.

  رزرو هتل و ویلا در رامسر

  بهتره چه زمانی‌ به رستوران خاورخانم بری؟

  تو می‌تونی در هر موقع از سال به رستوران خاورخانم بری و از غذاهای خوشمزه‌اش لذت ببری. اما این نکته رو درنظر داشته باش که فصل تابستون اوج شلوغی این رستوران هست. برای چشیدن غذای خاورخانم در این فصل ممکنه مجبور باشی چندین ساعت در صف بمونی. پس اگه حوصله شلوغی نداری، بهتره که روزهای تعطیل رو برای رفتن به این رستوران انتخاب نکنی. زمان‌هایی که احتمالا تعداد گردشگران در این منطقه کمتر هست، می‌تونه اوایل بهار یا اواخر تابستون باشه. به نظرت کدوم ویژگی‌های این رستوران باعث شده که در کل کشور شناخته بشه؟ اگه به رستوران خاورخانم رفتی و از غذاهای خوشمزه اون رو چشیدی، حتما تجربه‌ات رو با من به اشتراک بذار.

  آیا این مطلب مفید بوده؟

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۵ رای
  برچسب‌ها:

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سعید گفت:

   چرا آدرس رو اشتباه میدید
   رستوران خاور خانم و روستای سرو لات در گیلان و چابکسر واقع شده نه رامسر
   موقعیت مکانی: ۳۶.۹۵۰۳۹۷۹۴۱۶۷۲۷۳, ۵۰.۵۴۰۲۵۴۹۵۳۵۵۰۹۲

   1. سعید عزیز 😊
    با سلام و ممنون از دقت شما در خواندن مطالب. آدرسی که در این پست درج شده، بر اساس اطلاعات اپلیکیشن “بلد” هست و این رستوران همونطور که شما اشاره کردین در منطقه چابکسر واقع شده و در نزدیکی رامسر هست.

  2. گلسا گفت:

   نکته قابل توجه مقدار بسیاااار کم پرس های سرو شده بود که واقعا به نسبت سایر رستوران ها خیلی کم بود مورد دیگه سرویس دهی بسیار بسیار ضعیف بود و همچنین پرسنل خیلی عبوس و بداخلاق
   حتی من چنگال خواستم که کم آورده بودن از سر یه میز چنگال استفاده شده برای من آوردن

   1. گلسا عزیز😊
    از اینکه از رستوران خاور خانم رضایت نداشتید متاسفیم، رسالت مجله سفربازی معرفی تمام نقاط گردشگری به همراه جاهای دیدنی، کافه و رستوران ها و … است.
    امیدواریم در ادامه سفرها تجارب بهتری داشته باشید.🌱

  3. عباسی گفت:

   واقعا من غذای رستوران خاورخانم رو دوس داشتم خیلی خوشمزه بود فضای بالکنشم خیلی زیبا بود من لذت بردم فقط یه مشکلی که بود خیلی منتظر موندیم تا بشینیم توبالکن این موضوع خسته کننده بود ولی غذا و قیمت و فضا عالی بود
   درضمن مسیر روستاهم خیلی قشنگ بود ما یکشبم اونجا موندیم ومطمئنا بازم به روستای خوش آبوهوای سرولات و رستوران بی نظیر خاور خانم سفرمیکنم

   1. عباسی عزیز 😊
    با شما موافقم، چابکسر منطقه بسیار زیبایی هست و رستوران خاور خانم هم ویوی بسیار قشنگی داره. خوشحالم که از کیفیت غذا رضایت داشتین و چشم انداز زیبا لذت بردین، امیدوارم باز هم به این منطقه سفر کنین و لذت ببرین. 🌱

  4. خانم عرب خزائلی گفت:

   جای بسیار زیبایی بود و ویووی خیلی قشنگی داشت
   قیمت غذاهاشونم منصفانه و معقول بود
   اما متاسفانه غذاشون اصلا به اندازه شهرتی که پیدا کرده خوشمزه نبود، به نظرم خیلی مشتریا زیاد شده و نمیرسن و فقط میخوان سریع غذا سرو بشه و به مشتری بعدی برسن ، اصلا طعم و مزه ماهی و مرغش خوب نبود😣نپخته و بدون عطر و طعم ، البته ترش تره و میرزا قاسمیش خوشمزه بود .
   امیدوارم برای علاقه ای که مردم به این مرکز پیدا کردن ارزش قائل بشن و از وقت گذاشتن روی طبخ و حوصله برای پختش دریغ نکنن

   1. خانم عرب خزائلی عزیز😊
    از اینکه از رستوران خاور خانم رضایت نداشتید متاسفیم، رسالت مجله سفربازی معرفی تمام نقاط گردشگری به همراه جاهای دیدنی، کافه و رستوران ها و … است.
    امیدواریم در ادامه سفرها تجارب بهتری داشته باشید🌹

   2. خانم عرب خزائلی عزیز😊
    از اینکه از رستوران خاور خانم رضایت نداشتید متاسفیم، رسالت مجله سفربازی معرفی تمام نقاط گردشگری به همراه جاهای دیدنی، کافه و رستوران ها و … است.
    امیدواریم در ادامه سفرها تجارب بهتری داشته باشید.

  5. مریم گفت:

   به نظر من جز ٕ بهترین رستوران های سنتی است… برخلاف بعضی نظرات منفی واقعا از هر لحاظ خوب بود کیفیت غذا، برخورد پرسنل، اندازه حجم غذا، تمیزی و بهداشت غذا و رستوران و حتی قیمت غذا.
   ممنون از پرسنل خوب خاور خانم

   1. مریم عزیز 😊
    با نظر شما موافقم، غذاهای رستوران خاورخانم در منظقه حرف نداره و خوشحالم که شما هم از طعم غذاهای این رستوران لذت بردین🌺

  6. منartin گفت:

   طعم غذا ها محلی و واقعا خیلی خوشمزه بود
   با این که خیلی شلوغ بود تمام تلاششون رو می‌کردن که در سریع ترین زمان تحویل بدن
   قیمت و حجم غذا هم مناسب بود حتما امتحان کنید

   1. artin عزیز 😉
    خوشحالیم که به رستوران خاورخانم سر زدین و از طعم و کیفیت غذا لذت بردین و تجربه سفرتون رو با مجله سفربازی به اشتراک گذاشتین. امیدوارم باز هم به این منطقه سفر کنین و زیبایی های ایران رو ببنین. 🌺

  سوالات متداول
  رستوران خاورخانم کجاست؟
  رستوران خاورخانم در روستای سرولات رامسر قرار داره.
  بهترین غذاهای رستوران خاورخانم کدوم‌ها هستن؟
  کباب ترش، مرغ شکم‌پر و میرزا قاسمی از جمله غذاهای محبوب گردشگران هستن. باقالاقاتوق هم غذای محبوب سرآشپز هست که ارزش امتحان کرده داره.
  جاذبه‌های اطراف رستوران خاورخانم چی هست؟
  جاذبه‌های اطراف رستوران خاورخانم روستای سرولات و چشمه دمکش هستن.
  چی باعث شهرت و محبوبیت رستوران خاورخانم شده؟
  دست پخت عالی خاورخانم و استفاده از مواد اولیه تازه به‌همراه منظره زیبای این رستوران باعث محبوبیت اون شده.
  آدرس و شماره تلفن رستوران خاورخانم چیه؟
  آدرس: چابکسر، روستای سرولات، لیمه سرا، رستوران خاور خانم _ تلفن رستوران خاور خانم: 09113444934

  مشاهده بیشتر