استان هرمزگان دارای شهر های متعددی از جمله بندر عباس بوده که دارای مراکز خرید بسیاری است. برای تجربه بهتر بازدید از بازارچه های محلی و مرزی در استان هرمزگان با ما همراه باشید.

بازار های بندر عباس

شهر بندرعباس با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژی خود مورد استقبال تجار و بازرگانان و همچنین گردشگران واقع شده است. در ادامه، بازارچه های محلی و مرزی در استان هرمزگان را معرفی نماییم.

بازار تاریخی بندر عباس

اول از همه به معرفی بازار تاریخی و سنتی شهر بندرعباس می‌پردازیم، این بازار از جمله بازارهای عمده فروشی و ارزان ایران بوده که اجناس ایرانی، خارجی و با کیفیتی به فروش می رسد. بازار سنتی بندر عباس دارای بخش های متنوعی از جمله رستوران و فروشگاه های صنایع دستی بوده که به عنوان یادگار می توانید خریداری نمایید.

برای دسترسی به مراکز خری،د مسیر آسانی در پیش خواهید داشت. بازار سنتی بندرعباس در بلوار طالقانی واقع شده است. برای دسترسی بهتر به بازار، پیشنهاد رزرو هتل یا اقامتگاه را در مرکز شهر داریم.

بازار تاریخی بندر عباس

مرکز تجاری نیلی

یکی دیگر از گزینه های خرید و تفریح در در شهر بندرعباس، مرکز تجاری نیلی این شهر است. این مرکز خرید دسترسی آسانی داشته و در خیابان ۱۷ شهریور واقع شده است. برای خرید لباس، کیف و کفش و لوازم بهداشتی، می توانید به این بازار مراجعه نمایید.

اکثر بازارها و مراکز خرید بندرعباس در مجاورت هم ساخته شده و از مرکز شهر دسترسی بسیار آسانی به آنها خواهید داشت. برای دسترسی بهتر و آسان تر اقدام به رزرو هتل در شهر بندر عباس نمایید. امروزه هتل های بسیار با کیفیت در مرکز شهر ساخته شده‌ است که در زمان رزرو می توانید اتاق متناسب خود را انتخاب نمایید.

بازار اوزی و لاری

یکی دیگر از بازارچه های محلی و مرزی در استان هرمزگان، بازار اوزی و لاری بوده که از مراکز خرید عامه پسند و ارزان قیمت در شهر می باشد. در تاریخ بازار آمده است که بخشی از از ساکنان استان فارس که در این شهر شهر ساکن بودند، به خرید و فروش اجناس پرداختند و این منطقه را تشکیل داده اند.

برای خرید بسیاری از سوغات لوازم خانگی صنایع دستی، می توانید از این مرکز خرید بازدید نمایید. آدرس مجموعه در بلوار امام خمینی بندرعباس بازار سنتی اوزی و لاری ها

بازار اوزی و لاری

مجتمع تجاری ستاره شهر

اگر دنبال مرکز خرید لوکس و گران قیمت هستید، مجتمع تجاری ستاره شهر را معرفی می نماییم. این مجموعه در سه طبقه ساخته شده که بیش از ۴۰۰ واحد تجاری دارد. در طبقات مختلف بازار اجناس مختلفی خرید و فروش می شود. به طوری که طبقه اول بازار طلا و جواهر فروخته می شود و در طبقات بعدی لوازم جانبی، تلفن همراه، کیف ساعت و غیره فروخته می شود.

اگر همراه فرزند خود به بازار مراجعه کردید، می توانید از شهربازی آن استفاده نمایید. در آخر گردش به قسمت فست فود مجموعه رفته و غذای دلخواه خود را سفارش دهید. مجتمع تجاری شهر در میدان ۱۷ شهریور بندرعباس واقع شده است.

برای نتیجه بهتر در زمان سفر به جنوب ایران، پیشنهاد می کنیم اقدام به رزرو هتل از سایت گردشگری سفر بازی کنید. این سایت در بستری امن امکان رزرو هتل را به صورت آنلاین به همراه تخفیف را برای شما ارائه می دهد.

مجتمع تجاری ستاره شهر

بازار ماهی فروشان

برای ادامه سفر و بازدید بازارچه های محلی و مرزی در استان هرمزگان، بازار ماهی فروشان بندرعباس را پیشنهاد می کنیم. شهر بندرعباس یکی از بزرگترین بندر های صید ماهی در ایران بوده که انواع ماهی ها و آبزیان دریایی خوشمزهای در این بازار خرید و فروش می‌شود. پس از گردش در بازار سنتی بندرعباس می‌توانید به  این بازار مراجعه کرده و ماهی های متناسب با ذائقه خود را خریداری نمایید.

ستاره جنوب بندر عباس

اگر تا به حال به بندرعباس سفر کرده باشید، حتما نام مجتمع تجاری ستاره جنوب بندرعباس را شنیده اید. یکی از بزرگترین مجموعه های خرید و فروش کالا در بندرعباس بوده که اجناس با کیفیت را می توانید پیدا نمایید.

ستاره جنوب بخش های مختلفی داشته که انواع تجهیزات مانند کیف، کفش، طلا و جواهر به فروش می رسد. با توجه به پردیس سینمایی که جدیداً در مرکز خرید افتتاح شده، می توانید همراه خانواده پس از خرید به تماشای فیلم سینمایی بشینید.

مرکز خرید ستاره جنوب در بلوار طالقانی واقع شده است.

همچنین بیشتر بخوانید: رزرو هتل مجلل هرمز بندر عباس با کامل ترین امکانات

بازارچه های محلی و مرزی در استان هرمزگان (ستاره جنوب بندر عباس)

سایر بازار های استان هرمزگان

در ادامه بازدید از بازارچه های محلی و مرزی در استان هرمزگان، می‌توانید از از دیگر بازار های این استان در میناب، قشم، بندر لنگه، بندر جاسک و سایر شهر ها بازدید نمایید.

هر یک از این شهر دارای بازارچه مرزی متناسب با خود است. در صورت سفر به هر یک از این شهر ها بازارگردی و خرید سوغات  را در اولویت خود قرار دهید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای