اگر پیگیر اخبار صنعت گردشگری باشید حتما زمزمه‌هایی از اختلافات موجود در هتل شهر به گوش شما خورده است. هتل شهر که یکی از مشهورترین هتل‌های شهر تهران می‌باشد مدتی است که اخطاریه‌هایی برای تخلیه هتل دریافت میکند. این ماجرا از آنجا شدت گرفت که مدیر فعلی هتل شهر با صاحب اصلی هتل یعنی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران بر سر شرایط اجاره هتل کنار نیامدند و کار به دادگاه و قانون کشید.

ماجرای این اختلافات از کجا شروع شد

علی صالحی در این باره گفته است: درخواستی از سمت سازمان بازنشستگی شهرداری تهران مبنی بر اخذ دستور تخلیه ملک موسوم به مجموعه هتل شهر تهران (شرق) واقع در سه راه تهران پارس- روبروی پایانه مسافربری شرق تهران به دادسرای تهران داده شده است.

سفربازی - علی صالحی

علی صالحی

اینکه هتل شهر با توجه به این شرایط به فعالیت خود ادامه میدهد هنوز در حاله‌ای از ابهام است.

داستان تهران برای شرح بیشتر ماجرا اینگونه توضیح داده است که: پس از بررسی مدارک لازم طبق دادنامه تاریخ ۲۳ آذر ماه سال ۱۴۰۰ صادره از شعبه ۲۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران مبنی بر تایید فسخ اجاره و رعایت تشریفات قانونی دادستانی تهران در مورخ ۱۳ دی ماه سال ۱۴۰۰ اقدام به صدور اخطاریه کرد تا موضوع تخلیه ملک بدوا از طریق کلانتری مربوطه پیگیری شود.

آنچه که مشخص است و در منابع خبری ذکر شده است صاحب این مجموعه بعد از دریافت اخطاریه به دادسرا مراجعه کرده است و اعلام داشته که در پی تمدید قرار داد خود و همچنین توافق با مالک است و خواهان تعویق حکم بوده و تقاضای مهلت مناسبی کرده است.

دادگاه نیز در نهایت با بررسی‌های لازم با درخواست ایشان موافقت کرده. اما بعد از آن صالحی توضیح داده است که سازمان بازنشستگی در تاریخ هشت اسفند ماه سال ۱۴۰۰ به دادگاه اعلام داشته که توافق صورت نگرفته و خواهان اجرای سریع حکم هستند.

این سازمان با توجه به اینکه خواستار اخذ دستور دادسرا بوده است در نهایت با توجه به موارد قانونی و استناد به لایحه‌های قانونی مستثنی شدن شهرداری تهران در مورد واگذاری قسمتی از پارک‌ها و میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و اعیان از شمول قانون مالک و مستاجر و همچنین به استناد گزارش کلانتری ۱۴۷ گلبرگ دستور تخلیه هتل شهر را به نفع خود دریافت کرده و این هتل تخلیه شد.

کمی درباره هتل شهر بیشتر بدانید

هتل شهر تهران جزو هتل‌های سه ستاره خوب پایتخت به حساب می‌آید که با توجه به موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد از نظر آب و هوایی، هوایی پاکیزه‌تر از شهر تهران دارد و به همین دلیل هم از شهرت خوبی برخوردار بوده است.

این هتل با توجه به داشتن امکانات رفاهی مختلف مانند استخر، سالن ورزشی و رستوران‌هایی با غذاهای ایرانی و فرنگی، هر ساله پذیرای مهمانان زیادی بوده است.

اینکه این هتل زیبا و شیک آیا به کار خود با تغییر مدیریت ادامه خواهد داد یه به صورت کلی تعطیل می‌شود هنوز مشخص نیست و باید منتظر خبرهای تکمیلی‌تر در این باره ماند.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای