۰

بهترین مسیر‌های دوچرخه سواری تهران

سفربازی - دوچرخه سواری در تهران
بازدید
 • دوچرخه‌سواری یکی از بهترین ورزش‌های هوازی برای بدن می‌باشد. درصورتی‌که قصد انجام این ورزش را دارید و می‌خواهید برای تفریح یا ورزش به دوچرخه‌ سواری بروید، نیاز است که در یک مسیر مناسب این کار را انجام دهید. مجموعه سفربازی در این متن قصد دارد بهترین مسیرهای دوچرخه‌سواری تهران به شما عزیزان معرفی کند تا متناسب با نیاز خود و همچنین محل زندگی خود مناسب‌ترین آن را انتخاب کنید .

   

  اهمیت شناخت مسیر‌های دوچرخه‌سواری

  انتخاب مسیر مناسب برای دوچرخه‌سواران یکی از چالش‌های بزرگ حساب می‌آید. درصورتی‌که افراد مسیرهای درست را نشناسند دچار سردرگمی شده و این فعالیت برایشان دشوار و دردسرساز می‌شود. شهر تهران و اطراف آن دارای مسیرهای بسیار مناسب از شمال، جنوب، شرق و غرب برای دوچرخه‌ سواری می‌باشد. هر شخص بسته به سلیقه خود می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند.

  مسیر های دوچرخه‌سواری در شمال تهران

  ۱- پارک جمشیدیه:

  درصورتی‌که ساکن شمال تهران هستید و یا می‌خواهید برای دوچرخه‌سواری به این منطقه بروید، پارک جمشیدیه یکی از مناسب‌ترین محل‌ها برای این فعالیت می‌باشد. خود پارک و اطراف آن یک محل مناسب برای دوچرخه‌سواری است. البته کوچه‌های اطراف منتها به این پارک دارای شیب می‌باشند که ممکن است به حرکت درآوردن دوچرخه در آن‌جا به انرژی و قدرت بیشتری نیاز داشته باشد.

  ۲- پیست دوچرخه‌ سواری بهشت مادر :

  پیدا کردن یک مکان دوچرخه‌سواری مختص بانوان شاید خواسته هر خانمی می‌باشد. در شمال تهران یکی از مناسب‌ترین محل‌ها برای دوچرخه‌ سواری مخصوص خانم‌ها، پیست بوستان بهشت مادران است که یک بوستان اختصاصی برای خانم‌ها می‌باشد. در این بوستان خانم‌ها می‌تواند با راحتی فعالیت دوچرخه‌سواری خود را انجام دهند.

  ۳- پیست دوچرخه‌ سواری بوستان ایران‌زمین

  حال از شمال کمی به سمت غرب می‌رویم . یک پیست مناسب برای دوچرخه‌سواری در شمال غرب تهران و در شهرک غرب پیست دوچرخه‌سواری بوستان ایران‌زمین می‌باشد، که دارای امکانات و همچنین فضای بسیار زیبایی است.

  مسیر‌های دوچرخه‌ سواری در غرب تهران

  حال می‌رسیم به منطقه غرب. خوب است بدانید که این منطقه دارای انواع پیست‌های مناسب و زیبا است. همچنین درصورتی‌که خودتان دوچرخه ندارید می‌توانید در برخی پیست‌های این منطقه دوچرخه کرایه کنید. هم دوچرخه‌سواران حرفه‌ای و هم افراد مبتدی برای دوچرخه‌سواری به منطقه غرب می‌روند.

  ۱- چیتگر

  چیتگر در منطقه غرب یکی از مکان‌های معروف می‌باشد که دارای آب‌وهوای بسیار مناسب، پارک، جنگلی و غیره است. این پارک دارای یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه‌سواری تهران می‌باشد که جزو نخستین و حرفه‌ای‌ترین پیست‌های دوچرخه‌ سواری در این شهر به حساب می‌آید. این مسیر این پیست دارای پیچ‌وخم‌های زیبا در دل جنگل است که جذابیت چشم‌نوازی به مسیر داده‌ است. این پیست به‌طور تخصصی برای دوچرخه‌سواران برنامه‌ریزی شده و دارای چهار مسیر دوچرخه‌سواری بسیار مجهز می‌باشد .درصورتی‌که دوچرخه نداشتید نیز می‌توانید با ضمانت گذاشتن کارت شناسایی خود از این پیست دوچرخه کرایه کنید.

  سفربازی - مسیر‌های دوچرخه‌ سواری در چیتگر

  مسیر‌های دوچرخه‌ سواری در چیتگر

  ۲- پیست دوچرخه‌ سواری الهام

  این پیست در منطقه پنج غرب قرار دارد که در یک پارک عمومی بوده و در تمام ساعات شبانه‌روز می‌توانید برای دوچرخه‌سواری چه به‌صورت انفرادی چه به‌صورت گروهی به آن مراجعه کنید.

  ۳- پیست دوچرخه‌ سواری بوستان نهج‌البلاغه

  این پیست دارای شرایط بسیار استاندارد می‌باشد و درصورتی‌که دوچرخه‌سواری بلد نیستید نیز می‌توانید به این پیست رفته و در آن‌جا آموزش‌های لازم و حرفه‌ای ببینید.

  ۴- پیست دوچرخه‌سواری طالقان

  طالقان دارای یک دریاچه زیبا است که اگر از خارج تهران به سمت غرب حرکت کنید، آن‌ را می‌بینید. این مسیر یکی از مسیرهای بسیار زیبا و مناسب برای دوچرخه‌سواری افراد حرفه‌ای می‌باشد. زیرا مسیر دارای سختی و پستی‌ و بلندی است. اما بسیار باصفا و به‌دور از شلوغی‌ها و آلودگی تهران می‌باشد.

  مسیرهای دوچرخه‌سواری در شرق تهران

  حال برسیم به منطقه شرق و پیست‌های دوچرخه‌ سواری مناسبی که در این منطقه فراهم شده اند.

  ۱- پیست دوچرخه‌ سواری سرخه‌حصار

  سرخه‌حصار یکی از قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین و بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در تهران به حساب می‌آید. طول این پیست بیش‌از ۸ کیلومتر می‌باشد و به ‌خاطر موقعیت جغرافیایی و منظره و چشم‌اندازی که دارد به یکی از بهترین و زیباترین مسیرها تبدیل شده‌است.
  این پیست دارای یک جاده آسفالتی و فقط مخصوص دوچرخه‌سواریمی‌باشد که شیب آن حساب‌شده و مناسب است. افراد با هر سطح از توانایی دوچرخه‌سواری می‌توانند به آن‌جا بروند.
  در این پیست شاهد سه‌چرخه‌های افراد کم‌توان ذهنی، سندرم و تالاسمی هستیم که این امکان را فراهم آورده تا همه افراد با هر ویژگی بدنی بتوانند به دوچرخه‌سواری بپردازند.

  ۲- پیست دوچرخه‌ سواری بهاران

  پیست بهاران یک پیست مخصوص دوچرخه‌سواری کودکان می‌باشد که دارای طراحی رنگی و زیبا و همچنین رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از ضربه خوردن کودکان پس‌از افتادن است.

  ۳- پیست دوچرخه‌ سواری جاوید

  این پیست برای افراد حرفه‌ای می‌باشد و دارای ایستگاه‌های طراحی‌شده و متناسب و همچنین پستی و بلندی‌های متفاوت است. در این پیست هم خانم‌ها و آقایون می‌توانند به دوچرخه‌ سواری بپردازند. همچنین مربیان می‌توانند آموزش خود را در آن‌جا انجام دهند.
  از دیگر پیست‌های دوچرخه‌سواری در شرق می‌توان به:

  بوستان گلسار، پارک کوثر، بوستان صبا، پارک فدک و… اشاره داشت.

  همچنین بیشتر بخوانید: مسیر های کوهنوردی تهران

  بهترین مسیرهای دوچرخه‌سواری در جنوب تهران

  تا این‌جای متن ۳ جهت جغرافیایی تهران را نام‌برده و پیست‌های معروف و مناسب آن‌ها را به شما عزیزان معرفی کردیم. حال می‌رسیم به آخرین بخش تهران و جنوب. ازجمله پیست‌های جنوب تهران می‌توان موارد زیر اشاره داشت.

  سفربازی - مسیرهای دوچرخه‌سواری در جنوب تهران

  مسیرهای دوچرخه‌سواری در جنوب تهران

  ۱- پیست دوچرخه‌ سواری پارک جنگلی دانش

  پارک جنگلی دانش بوستان قدیمی می‌باشد که دارای ۸۰۰ متر مسیر برای دوچرخه‌سواران است. این مسیر توسط یک نوار سبز علامت‌گذاری و مشخص شده است.

  ۲- پیست دوچرخه‌ سواری پارک آزادگان

  پیست موجود در پارک آزادگان از بزرگ‌ترین و همچنین مناسب‌ترین مسیرها برای دوچرخه‌سواری در تهران به شمار می‌آید . هدف طراحی این پیست ترویج حمل‌ونقل پاک است. طول این پیست ۱۱ متر می‌باشد و مسیر آن آسفالت شده و متناسب برای این فعالیت است. در اطراف این پیست شاهد درختان و فضای سبز بسیار زیبایی هستیم. درصورتی‌که دوچرخه ندارید می‌توانید در این پیست آن را کرایه کنید.

  سفربازی - پیست دوچرخه‌ سواری پارک آزادگان

  پیست دوچرخه‌ سواری پارک آزادگان

  ۳- پیست دوچرخه‌ سواری در بوستان ولایت

  پیست موجود در این بوستان یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های دوچرخه‌سواری می‌باشد که دورتادور بوستان با یک رینگ ورزشی کشیده‌شده و در آن می‌توان به دوچرخه‌سواری پرداخت.
  ۴- از دیگر مسیرهای دوچرخه‌سواری در جنوب تهران می‌توان به بوستان مادر، بوستان بعثت، مجموعه ورزشی شهر ورزش و غیره اشاره داشت.

  سخن پایانی

  مسیرهای گفته‌شده در داخل شهر تهران برای دوچرخه‌سواری تعبیه شده اند. اما در اطراف تهران نیز شاهد مسیرهای بسیار مناسب و زیبا برای آن می‌باشیم .از جمله این مسیرها می‌توان به پیست دوچرخه‌سواری آهار، پیست پارک ملی لار، پیست دوچرخه‌سواری آب سرد، پیست نمک حوض‌سلطان قم ، پیست پارک ملی کویر و غیره اشاره داشت.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب‌ها:

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.