توی هر سفری، بعد از گشت‌وگذار و دیدن کردن از جاذبه‌ها و زیبایی‌های اون شهر، بازارگردی و خرید یه سوغاتی و یادگاری میتونه پازل سفرت رو تکمیل کنه. شهر زیبای بندرعباس یکی از اون شهرهای توریستیه که مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری اون زبانزد خاص و عامه! حتی روایت شده که بخشی از گردشگران به انگیزه خرید کردن به این بندر میان. بخصوص که در زمان‌های قدیم بندرعباس رو با نام ارتباطی( قرار گرفتن بین خشکی و تنگه هرمز) و بازارهای محلی اون میشناختن.

امروزه هم مراکز تجاری لوکس و مدرنی در این بندر ساخته شده که مورد توجه گردشگران بوده و هست. با این حال بازار سنتی این بندر، جذابیت و ابهت خودشو از دست نداده و همچنان طرفدارای پر و پا قرص خودشو داره.

این بازار مکان مناسبی رو برای به نمایش درآوردن فرهنگ مردم محلی و صنایع دستی فراهم کرده. بر در و دیوارهای این بازار زیبا سبد و حصیرهایی ساخته شده از برگ درختان خرما آویزون شده.

در اونجا میتونی لباس‌ها و پارچه‌های محلی که با سوزن‌دوزی، بادله و خوس‌دوزی تزئین شدن رو ببینی و از تماشای اونها لذت ببری. توی این بازار سنتی جذاب صدای منگوله‌های رنگی و صدف‌ها به گوش میخوره. خرسک‌، قالی و گلیم‌های زیبا و دست‌دوز محلی، ازجمله زیبایی‌ها و صنایع دستی این بندر به حساب میان.

در گوشه و کنار این بازار اشیای رنگارنگ و مختلفی از پوست نرم‌تنان دریایی به چشم میخوره که میتونه یکی از یادگاری‌های جذاب سفر به این بندر باشه. بازار سنتی در خیابان طالقانی و در قسمتی از بندرعباس که لقب رنگارنگ‌ترین بخش شهر رو به یدک می‌کشه، قرار داره.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای