در خیابان ولیعصر تهران دیدنی‌های بسیار زیادی نهفته هست که دیدن همشون ممکنه چندین روز ازت زمان ببره. یکی از جاهای دیدنی‌ای که میتونی به وسیله این خیابون به اون برسی پارک ساعی هست که توی این نوشته قراره راجع به اون باهم کمی گپ بزنیم. 

پارک ساعی یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین پارک های شهر تهران به حساب میاد که تقریبا نیم قرن قدمت داره و حدود ۱۲ هکتار مساحت. 

این پارک جزو بزرگ‌ترین پارک‌های شهر تهران به حساب میاد و معماری و زیبایی‌های منحصر به فردی داره که اون رو تدبدیل به یکی از جاهای جذاب شهر کرده. 

پارک ساعی در ابتدا به عنوان یه پارک جنگلی در سال ۱۳۲۹ شروع به فعالیت میکنه به همین جهت هم هست که خیلی‌ها اعتقاد دارن این پارک جزو قدیمی‌ترین پارک‌های شهر به حساب میاد. 

طراحی اصلی پارک به شکلی که امروزه مشاهده میکنیم در واقع در دهه چهل شمسی اتفاق افتاده که فردی به اسم استاد حسین محجوبی نفاش و معمار پرآوازه ایرانی اون رو طراحی کرده و به همین علت هم این پارک جزو زیباترین پارک‌های شهر به حساب میاد. 

نکته جالبی که درباره این پارک وجود داره این هست که ساخت پارک ساعی در واقع به قدری ارزون تموم شده که از اون به عنوان ارزان‌ترین پارک تهران هم یاد میشه چرا که توسط یک معمار، یک باغبان و چند کارگر ساخته شده. 

نمایش پارک ساعیروی نقشه

مسیریابی پارک ساعی

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای