۰

موزه‌های تهران به استقبال تعطیلی زودهنگام رفتند!

بازدید

برخی موزه‌های تهران در آستانه آغاز مراسم «چهارشنبه‌سوری» از تعطیل زودهنگام خبر دادند.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، برخی اماکن تاریخی تهران از جمله کاخ سعدآباد، کاخ گلستان و موزه مقدم در اطلاعیه‌های جداگانه، از تعطیلی زودهنگام در روز سه‌شنبه ۲۳ اسفند، پیش از آغاز مراسم چهارشنبه‌سوری خبر دادند.
این مجموعه‌های تاریخی که ساعت بازدید را از روز شنبه ۲۰ اسفندماه تا ساعت ۱۹ افزایش داده بودند، سه‌شنبه ۲۳ اسفند تا ساعت ۱۵ باز بودند. مجموعه کاخ‌های سعدآباد نیز اعلام کرده که ساعت بازدید در این روز، تا ساعت ۱۶ بوده است.
ساعت بازدید از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی زیرمجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از بیستم تا بیست‌و هشتم اسفندماه از ۹ صبح تا ۱۹ عصر است. این وزارتخانه اعلام کرده که ساعت بازدید از موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی در تعطیلات نوروز و ماه رمضان را متعاقبا اعلام می‌کند.
آسیب‌های ناشی از مواد محترقه و رفتارهای پر هیچان در چهارشنبه‌سوری از جمله عوامل نگران‌کننده‌ای است که بارها درباره تهدید آثار تاریخی در این مناسب هشدار داده شده است. بنابر اظهارات مسؤول گروه مرمت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، در دو شب گذشته، پل تاریخی خواجو از جمله آثار تاریخی بوده که بر اثر پرتاب مواد آتش‌زا، دچار آسیب شده است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *