سفر. همیشه زمانی که قصد سفر داریم یک مفهوم به ذهن می‌رسد و آن هم مقصد است. در حالی که سفر همیشه با نخستین گام‌ها از همان بستن چمدان است که شروع می‌شود و لذت سفر را دو صد چندان می‌کند. مسیر هم که خود بخش مهمی از هر سفر ا‌ست. شاید از گذشته‌های نه چندان دور شنیده باشیم که سفر خوب با همسفرهای خوب تجربه می شود. با همراه خوب حتی سخت‌ترین و دشوارترین مقاصد هم می‌تواند ما را خوشحال کند.

برای یک گردشگری مفرح همه‌ی ما احتمالا شمال ایران مقصد نهایی‌مان باشد. زیرا آنچه را که خوبان همه دارند این شمال است که یک جا دارد. هوای مطبوع و البته مرطوب، دریا و موج‌های زیبای آن و جنگل، لذت اقامت در یک کلبه‌ی جنگلی آن هم جایی که از استرس‌ها و تشویش‌های زندگی شهری به دور باشد. اما تا کنون دقت کرده‌اید که شاید نیمی از ما به تنکابن، لاهیجان، جواهرده و ماسال و رامسر رفته باشیم و ندانیم این شهرها و روستاهای زیبا در کدام استان واقع شده‌اند؟ یا تاکنون شده ‌است تا ویژگی‌های جغرافیایی هر کدام از شهرها و مقاصد سفرمان در شمال را بدانیم و بعد قصد سفر کرده باشیم؟ یا از همه مهم‌تر جذابیت‌ها و نقاط گردشگری هر شهری را پیش از سفر برای خودمان روی نقشه‌ی تلفن همراهمان مشخص کرده باشیم؟

دیدنی های رامسر

اجازه دهید این بار ما به شما کمک کنیم تا یک سفر برنامه‌ریزی شده را تجربه کنید و البته که برنامه‌ریزی برای هر کاری حتی سفر می‌تواند مقدار قابل توجهی در وقت و هزینه‌های ما صرفه جویی کند.

این بار شمال، رامسر؛

رامسر یا در اصل سخت‌سر از زیباترین شهرهای استان مازندران که آخرین شهر در غرب این استان است. شهری که روستای جواهرده را در دل خود جای داده است. به احتمال خیلی زیاد نام این روستای زیبا و بکر را شنیده‌اید. رامسر شهری است که از شمال به دریای خزر می‌رسد و از جنوب به جنگل‌های زیبای رشته کوه البرز. جای هیچ شک و تردیدی باقی نمی‌ماند که رامسر می‌تواند مقصد بسیاری از سفرهای داخلی برای ما باشد. چه برای کسانی که دریا را دوست دارند و چه کسانی که جنگل انتخابشان است، رامسر مقصدی‌ست که می‌تواند در تمام روزهای سال به آن فکر کرد. آب و هوای رامسر در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان معتدل است. اگر از آمار هم بخواهیم برایتان بگوییم رامسر شهری با جمعیتی نزدیک به ۷۵ هزار نفر که عموما از قوم گیلکی هستند و به همین دلیل زبان مردم رامسر گیلکی است.

در پروژه‌ی جدید ناسا و اسپیس‌ایکس که قصد فرستادن انسان به مریخ را دارند و برای این سفر مهیج سال‌هاست که دارند مطالعه و برنامه‌ریزی می‌کنند. بر اساس یکی از تحقیقات ناسا آمریکا در مقاله‌ای آمده ‌است؛ که مردم شهر رامسر بهترین گزینه برای سفر به این سیاره‌ی سرخ هستند، اگر برایتان سوال پیش‌آمده ‌است که چرا ؟ در ادامه‌ی این مقاله اینگونه توضیح داده است، که به دلیل شرایط مشابه پرتو تابش در شهر رامسر و سیاره مریخ و البته به دلیل شرایط فیزیکی و جسمانی مردم شهر رامسر ایده‌آل‌ترین افراد برای سفر به این سیاره سرخ و زیبا هستند. باید به رامسر تعدادی از شهرهای بزریل را هم اضافه کرد که این ویژگی را دارند. رامسر شهری عجیب و جذاب است حداقل با این مقاله نیز جذابتر هم می شود.

دیدنی های رامسررامسر چرا مقصد جذابی است؟

رامسر را عروس شهرهای شمال ایران می‌دانند. پس اگر مقصدتان رامسر است دست روی انتخاب مناسبی گذاشته‌اید. شهری که میانه‌ی کوها و جنگل‌ها و دریا قرار گرفته است قطعا جذابیت‌های گردشگری بسیاری دارد. انتخاب اقامتگاه برای لذت بردن از این جاذبه‌ها نیز خود مرحله‌ی مهمی است که در این نوشتار قطعا راهنمایی‌های لازم را برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اهل فضای کلاسیک شهری باشید و به دنبال معماری‌های زیبای هر شهر که از دیرباز برای ما به ‌جا‌مانده، هتل قدیم رامسر بهترین گزینه برای جست و جو و لذت بردن است. هتل قدیم رامسر که در عصر پهلوی اول و توسط مهندسین آلمانی طراحی و ساخته شده از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر رامسر است که نمی‌توان به این شهر رفت و این زیبایی مجسم را ندید.

این هتل قدیمی که معماری مشابه سبک اروپایی دارد در خیابان رجایی رامسر واقع شده‌ است که دیدن این عمارت زیبا را به شدت پیشنهاد می‌کنیم.

دالان بهشت یا جنگل دالخانی که گل سرسبد زیبایی‌ها و جذابیت‌های طبیعی رامسر است. می‌توانید در این جنگل سبز و پر مه، هم در میان درختان سر به آسمان کشیده‌اش رانندگی کنید، هم در تپه‌های سبز و مشرف به مناظر حیرت‌انگیز آن حس آرامشی را تجربه کنید که بعید است در هیچ کجای دیگر بتوانید چنین تجربه‌ای را به دست ‌آورید.

از جذابیت‌های گردشگری رامسر می‌توان به تله کابین جنگلی، بلوار معلم که پیشتر بلوارکازینو نام داشت و از نوستالژیک‌ترین قسمت‌های شهر است، قلعه‌ی مارکوه که در دشت تنکابن است و شما می‌توانید بر فراز آن تمام منظره‌ی دریا، دشت تنکابن و کوه‌های رامسر را نظاره کنید، پارک جنگلی صفارود و روستای بی‌نظیر جواهرده را نام برد.

قطعا زمانی که می‌خواهید به همچین نقطه‌ی بی‌نظیری سفر کنید باید از قبل اقامتگاه مناسبی را تهیه و رزرو کرده باشید تا بتوانید همه‌ی زیبایی‌های شهر را ببینید. همسفر شما در هر سفر و مقصدی سفربازی است. تنها باید به آدرس سایت سفربازی سری بزنید و چند دقیقه‌ای را برای انتخاب بهترین هتل‌ها و اقامتگاه‌ها زمان صرف کنید. در این مسیر کوتاه چند دقیقه‌ای اگر راهنمایی بیشتری نسبت به چگونگی و رزرو هتل و اقامتگاه داشتید ما کنارتان هستیم.

سفر بازی همسفر سفرهای شماست.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای